Діти учасників АТО\ООС вчилися моделювати та створювати ігри в IT Step School
Протягом місяця діти воїнів АТО та ООС мали можливість здобути базові навички моделювання та розробки відеоігор в IT Step School.
22 Лютого 2022
Успішно!
Охочим освоїти ІТ-простір знадобиться хороша профільна підготовка з математики, англійської мови та, безпосередньо, програмування.
Індустрія інформаційних технологій охоплює різноманітні галузі знань, пов’язані з обробкою, зберіганням та захистом інформації. ІТ поступово проникають в усі сфери людського життя. Практично кожна робота віддалено чи в офісі передбачає використання комп’ютера. Чим краще ви володієте технологіями, математичними методами обробки даних, тим більше маєте шансів посісти престижну й добре оплачувану посаду. До того ж, зможете працювати віддалено.
ІТ – це багатогранний простір для професійного розвитку та кар’єрного зростання (програміст, веб- або ґеймдизайнер, архітектор баз даних, менеджер IT-проєкту). Охочим освоїти цей простір знадобиться хороша профільна підготовка з математики, англійської мови та, безпосередньо, програмування. Окрім знання алгоритмів, мов програмування, кандидату стане в нагоді уміння працювати в команді, креативність, ініціативність, логічне мислення.
Чому англійську краще вивчати з дитинства?
Англійська мова – найпоширеніший засіб світової інтеграції та глобалізації. Відмінне володіння мовою відкриває для її користувача безліч можливостей: участь у міжнародних проєктах і дослідженнях, робота в інтернаціональній компанії, швидкий професійний розвиток. На розробку програмного забезпечення від англомовних клієнтів надходить понад 75% замовлень. В основі більшості мов програмування лежать ключові слова англійською мовою. Новітні інформаційні ресурси в ІТ-сфері, а також більша частина технічної документації представлені англійською.
Поза сумнівом, програміст чи дизайнер має бути досвідченим мовним користувачем. Напрацьовувати відповідні навички потрібно з дошкільного віку. Адже саме тоді закладається основа, на якій потім можна нарощувати потужну систему знань. Гнучкий дитячий розум найбільш здатний до сприйняття іноземних мов у віці 3-5 років.
Шкільна освіта, зазвичай, не відзначається високою якістю. Дитина втрачає дорогоцінний час та ризикує втратити будь-який інтерес до предмета. Тож найкращим рішенням для батьків буде репетитор з англійської. Вінниця, зокрема, – місто з широким спектром репетиторів для майбутніх digital-фахівців. Приватний викладач за допомогою індивідуального підходу та інноваційних методів сприятиме гарантовано швидкому та стовідсотковому засвоєнню відповідних англомовних компетентностей.
Якщо під час шкільного навчання можливість добре засвоїти мову була втрачена – не проблема! Можна підшукати професійного викладача для дорослих у своєму місті чи онлайн. Репетитори з англійської мови – це чудова нагода:
• опанувати професійну термінологію;
• значно розширити активний словниковий запас;
• тренувати вимову;
• розвивати комунікативні навички;
• сприймати необхідну інформацію на слух;
• підвищити грамотність
Математика – основа всіх наук, або Чому все можна перевести в математичні моделі?
Цифрові технології тісно пов’язані з математичною дисципліною. Так, для початкового етапу програмування вистачить аналітичного складу розуму та звичайної математики. Чимало програмістів використовують у роботі вищу математику, зокрема, дискретну математику, математичну логіку і теорію ймовірностей. В основі створення комп’ютерних програм лежить математичне моделювання.
Для багатьох шкільна математика здається занадто важкою та незрозумілою. Причини цього найрізноманітніші: некомпетентний вчитель, нудні методи викладання, мала кількість навчальних годин, відсутність додаткового пояснення матеріалу, неуважність учня, пропуски уроків. Як тільки батьки помічають, що у дитини зникає охота до вивчення предмета, слід бити на сполох. Лише досвідчений репетитор з математики може зацікавити та стимулювати дитину до навчання. Приватний педагог застосовує нестандартні підходи у викладанні, які дають змогу розкрити предмет з цікавого й практичного боку.
Математика, у першу чергу, експериментальна наука. Тож учень повинен уміти переводити будь-яку інформацію в математичні моделі та змінні. Математичні задачі та операції – це база для створення програм і алгоритмів. Приватний учитель може пояснити, як для тої чи іншої програми застосувати теоретичні знання з математичного аналізу і статистики, аналітичної алгебри і геометрії, лінійної алгебри тощо.
Відтак додаткові очні та онлайн-заняття з математики гарантують:
• розвиток критичного мислення;
• удосконалення навичок аналізу та синтезу;
• ґрунтовне розуміння математичних принципів та законів;
• практичне застосування математичних методів
Як швидко та ефективно освоїти програмування?
Робота в ІТ вимагає розвинених навичок написання кодів за допомогою мов програмування. Це вміння – найбільш затребуване та високооплачуване. Програміст за освітою завжди може знайти роботу в IT-компанії – вітчизняній чи міжнародній. Молоді люди, які планують серйозно завоювати нішу інформаційних технологій, починають програмувати вже у 15 років. Навчання в університеті може супроводжувати робота онлайн.
Програмісту-початківцю важливо, здобуваючи практичні навички, паралельно отримувати якісні знання. Самостійного опрацювання теорії недостатньо. На початковому етапі роботи і навчання майбутньому спеціалісту потрібен репетитор програмування. Досвідчений педагог допоможе з легкістю освоїти одну чи декілька мов програмування; навчить розробляти об’єктно-орієнтовані програмні модулі і системи, дизайн користувацького інтерфейсу; проєктувати бази даних, SQL-запити тощо. Підготовка до вступу до закладу вищої освіти, екзаменів чи професійної співбесіди – першочергові завдання репетитора.
Вдале практичне комбінування математичних моделей та формул з основами digital-технологій – запорука високої конкурентоспроможності на ринку ІТ. Глибокі знання математики дають змогу розробляти програмне забезпечення для інженерії, будівництва, 3D-моделювання.
Заняття з репетитором програмування допоможуть сформувати навички:
• вміння будувати алгоритми програм;
• працювати зі змінними, функціями, подіями;
• аналізувати принципи функціонування програм;
• працювати з одновимірними та двовимірними масивами даних;
• володіння мовами програмування.