Як православні лучани вперше святкували Різдво «по-новому». ФОТО

25 Грудня 2019

Текст і фото: Леонід МАРКОВСЬКИЙ

У луцькому кафедральному соборі Святої Трійці 25 грудня зібралося не тільки чимало вірян, але і багато преси. Тут, вперше на Волині, православні віряни відсвяткували Різдво в один день з католиками.

Нагадаємо, святкове богослужіння 25 грудня у єпархії вирішили провести у відповідь на звернення кількох тисяч прихожан, які ще у листопаді опублікували відкритий лист до митрополита Луцького і Волинського Михаїла з «уклінним проханням».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПРАВОСЛАВНІ У ЛУЦЬКУ СВЯТКУВАТИМУТЬ ДВА РІЗДВА

«25 грудня – це не тільки католицьке Різдво, а загальнохристиянське. Всеправославний собор в Константинополі 1923 року вирішив, що православні християни, згідно із точнішим Григоріанським календарем, мають відзначати Різдво Христове 25 грудня. На це погодилися усі країни, окрім тих, що були під впливом Радянського Союзу», – йшлося у листі.

Владика Михаїл позитивно відреагував на публічний лист вірян, назвавши запровадження свята Різдва до Нового року «декомунізацією» та рухом до європейських традицій. Тож тепер православні лучани матимуть можливість відсвяткувати Різдво 25 грудня або 7 січня.

Як звершили святкове богослужіння «першого» православного Різдва у Луцьку – дивіться на фото «Таблоїда Волині»:


***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

3

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter