7 днів до свята: 30 варіантів великодніх гірлянд
Протягом останнього місяця перед Великоднем «Таблоїд Волині» знайомить читачів з кулінарними цікавинками та ідеями для створення незабутньої святкової атмосфери.
28 Квітня 2024
Успішно!
Сьогодні, 25 грудня, католики всього світу відзначають велике свято – Різдво Христове. На Волині ця дата цьогоріч стала особливою, адже православні віряни нашого краю також матимуть можливість відсвяткувати Різдво в цей день.
Сьогодні, 25 грудня, католики всього світу відзначають велике свято – Різдво Христове. На Волині ця дата цьогоріч стала особливою, адже православні віряни нашого краю також матимуть можливість відсвяткувати Різдво в цей день.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПРАВОСЛАВНІ У ЛУЦЬКУ СВЯТКУВАТИМУТЬ ДВА РІЗДВА
Про особливості цього свята, його традиції та заборони розповідає HB Style.
Історія свята
Різдво відзначають на честь народження Сина Божого у діви Марії в місті Віфлеємі.
У рік народження Ісуса Христа за наказом імператора Августа в Римській імперії, частиною якої була Іудея, проводився перепис населення. А тому всім жителям Іудеї було наказано з’явитися в місто свого народження. Йосип з дівою Марією вирушили до Віфлеєму.
Коли підійшов час пологів, Марія народила сина Ісуса в печері, в якій ховали худобу від негоди.
У момент народження Ісуса Христа на небі загорілася Віфлеємська зірка, яка вказала шлях волхвам до печери, де Діва Марія народила немовля. Вони принесли новонародженому дари і визнали в ньому Царя Божого.
Перші згадки про святкування Різдва Христового західними християнами 25 грудня відносяться до IV століття.
За чотири тижні до Різдва у західних християн починається період Адвента. Це час посту і роздумів на тему другого пришестя Христа. А напередодні самого свята проводиться Святвечір. У цей день їдять тільки відварені зерна ячменю чи пшениці з додаванням меду. Пост закінчується з появою на небі першої зірки.
У свято Різдва Христового в храмах проводяться три Різдвяних богослужіння – на честь Бога-Отця, Божої Матері і християнської душі. У католицьких храмах оформляють вертепи – ясла з Немовлям Ісусом, Дівою Марією, Йосипом, пастухами і домашніми тваринами.
Цей день традиційно проводиться в колі сім'ї – родичі дарують один одному подарунки, відправляють побажання.
Заборони
Кілька повір'їв пов’язані із заборонами. Не можна, наприклад, в святкові дні займатися рукоділлям. Категорично забороняється полювання. Вважається, якщо мисливець відправиться в ліс – замерзне або стане здобиччю того звіра, на якого збирався полювати.
Ні в якому разі не можна сідати за святковий стіл у старому одязі – рік буде невдалим. Те ж саме чекає на тих, хто прийде одягненим в чорне.
Прикмети
Заметіль в переддень Різдва – до раннього листя.
Якщо Різдво тепле – весна холодна.
Сильні холоди на свято – до багатого врожаю.
Сніг на Різдво – рік буде вдалим.
У Швеції: тихе свято в колі сім'ї. Запрошувати друзів, навіть найближчих, не прийнято. До святкового столу шведи найчастіше готують індичку, її продають у всіх супермаркетах, хоча набагато більш традиційною вважається свинина. Ще одна шведська традиція – напередодні Різдва пити приготований за особливим рецептом газований напій Юлмуст.
У Німеччині: у багатьох будинках, в церквах і на вуличних площах встановлюються фігури, що зображують Святу родину в різдвяну ніч. Заздалегідь готується різдвяна випічка: пряники і штоллени. До традиційних страв німецького різдвяного столу відносяться також фарширований гусак, свинина з квашеною капустою, запечений короп.
В Англії: люди дотримуються звичая обмінюватися подарунками в день Різдва. З Вікторіанською Англією пов’язаний звичай складати подарунки в Різдвяну шкарпетку.
У Франції: традиційна різдвяна страва — різдвяне поліно або, як його називають у Франції, бюш де Ноель. Це десерт на основі бісквітного рулету з шоколадною начинкою.
В Італії: 24 грудня католики відзначають напередодні Різдва. Більшість італійців не ходять на месу в церкву постійно, але на опівнічної службі в ніч на 25 грудня збирається дуже багато людей.
Святвечір та Різдво... <br/>Чому саме воля Божа визначає дату свят?<br/>Що є Колядний цикл і коли він виник? <br/>Цікаві матеріали для справжнього українця: <br/>“КОЛЯДА ТА РІЗДВО – САКРАЛЬНА ОСНОВА ПРАВОСЛАВНОГО КАЛЕНДАРЯ!” – <br/>https://uamodna.com/articles/kolyada-ta-rizdvo-indash-sakraljna-osnova-pravoslavnogo-kalendarya/ <br/>“КОЛЯДА: ЯК ЗУСТРІЧАЛИ ПРЕДКИ СВЯТВЕЧІР ТА РІЗДВО?” – <br/>https://uamodna.com/articles/kolyada-yak-zustrichaly-predky-svyatvechir-ta-rizdvo/<br/>Джерело: https://slovoproslovo.info/rizdvo-chas-nadiji-i-onovlennya
11 Січня 2022, 19:10