Іспанія, Греція, Латвія: як луцькі студенти Старопольського університету відкривають світ

08 Серпня 2019

Текст: Аліна ХОЛБАН

«Таблоїд Волині» продовжує розповідати, як волинські студенти здійснюють свої мрії завдяки європейській освітній програмі «Erasmus+». Раніше ми розповіли про те, як цей проект реалізується на базі СНУ ім. Лесі Українки та Луцького НТУ. Цього ж разу ви дізнаєтеся, як відкривають для себе світ можливостей представники луцького відділу Старопольського університету.

В обласному центрі Волині відділ Старопольського університету відкрився сім років тому. Тоді ж, у 2012 році, виш розпочав співпрацю з європейськими університетами в рамках «Erasmus+».

На відміну від інших волинських вишів, студенти Старопольського університету мають можливість стати учасниками програми обміну за двома напрямками: літнє стажування у п’ятизіркових готелях в Іспанії та Греції та семестрове навчання в одному з університетів-партнерів у Словаччині (University of Presov) та Латвії (Turiba University).

«Кожного року на літнє стажування їдуть близько тридцяти студентів, а на семетрове навчання відправляють десять студентів», – розповідає координаторка програми «Еразмус+» у Старопольському університеті Олена Сідімянцева.

Адміністраторка вишу додає, що зазвичай студенти, які не потрапили у програму з першого разу, повторюють спробу наступного року.

Щоб потрапити у програму «Erasmus+», студент має відповідати особливим критеріям. Так для літнього стажування потенційний учасник повинен володіти англійською на рівні В1, його середній бал з навчання має становити не менше 4,3, а кількість пропущених занять не повинна перевищувати 10%. Якщо ж студент планує їхати на семестрове навчання, володіння англійською має відповідати рівню В2+, середній бал повинен становити мінімум 4,6, а кількість відвіданих занять – 95%.

За словами Олени Сідімянцевої, «Erasmus+» змінив життя багатьох студентів та випускників Старопольського університету.

Вже на першому курсі Владислав Нимеровський вирішив, що йому недостатньо звичайного навчання в університеті: він хоче бути активним у студентському житті та знайти своє місце у сучасному суспільстві. Зараз Владислав успішно поєднує навчання, дозвілля та роботу.

Вперше студент відвідав Іспанію у 2018 році та зміг опанувати мову всього за одне літо. Там Владислав отримав безцінний досвід, практикуючись у п’ятизірковому ресторані.

Повернувшись додому, Влад працював кухарем в одній з найкращих піцерій Луцька. Цьогоріч студент знову вирушив до Іспанії за новими враженнями, знаннями та досвідом.


«London is the capital of Great Britain» – на такому рівні Олег Олійник знав англійську, коли поступив до Старопольського університету. Зараз студент, окрім англійської, знає польську та іспанську.

Завдяки практиці закордоном Олег зрозумів, що хоче стати кухарем та жити в Іспанії, яку наразі відвідав вже чотири рази. Сьогодні він навчається на магістратурі та обирає заклад, з яким пов’яже своє майбутнє, адже зараз для студента відкриті двері кращих європейських ресторанів.


Активна Валерія Андрієнко встигає навчатися у двох університетах одночасно.Три роки тому вона вступила до Львівської політехніки на факультет міжнародних відносин, дізнавшись про переваги Старопольського університету, студентка вирішила отримати другу освіту у цьому виші.

Зараз Валерія вже вдруге проходить практику в Іспанії.


Єгор Кретов – один з найкращих студентів Старопольського університету. За час навчання він побував в Іспанії та Греції та відвідав Словаччину в рамках семестрового навчання. Студент вільно володіє трьома мовами: англійькою, іспанською та польською.

Юліана Бабій – студентка другого курсу Старопольського університету у Луцьку. Минулого літа Юліана проходила практику у Греції, а з 4 січня розпочала навчання у Латвії.


Освітня програма «Erasmus+» стала важливим фактором розвитку України в контексті її євроінтеграції, діалогу між молоддю з різних країн та обміну професійним досвідом.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter