Успішно!

біхелсі

«Erasmus»: студенти луцького «політеху» розповіли, як здійснювались їхні мрії

Нові знайомства, яскраві враження та безцінний досвід – європейська освітня програма «Еразмус+» відкриває перед студентами різних країн цілий спектр нових можливостей.

Текст: Аліна ХОЛБАН
Фото: з особистого архіву учасників програми «Еразмус+»
 

Нові знайомства, яскраві враження та безцінний досвід – європейська освітня програма «Еразмус+» відкриває перед студентами різних країн цілий спектр нових можливостей.

«Еразмус+» – це програма Європейського Союзу на період 2014–2020 рр., що підтримує проекти співпраці та партнерства у сфері освіти та професійної підготовки молоді і спорту. Разом з понад 150 країнами світу, Україна виступає однією з країн-партнерів програми.

До числа партнерських організації входять і волинські університети, зокрема Луцький НТУ.

«Ми займаємося програмами академічної мобільності. В рамках «Еразмусу» студент відправляється в іншу країну на один чи два семестри», – розповідає начальниця відділу міжнародних зв’язків університету Тетяна Корнейко. «Зазвичай після такої підготовки молоді люди починають регулярно їздити по світу», – з усмішкою додає жінка.

«Таблоїд Волині» поспілкувався з деякими студентами та студентками вишу та дізнався, як «Еразмус+» змінив життя молодих людей.  

***

Студентка факультету бізнесу Юліана Валецька завжди мріяла навчатися за кордоном та знаходилася у постійному пошуку цікавих проектів. З другої спроби Юліані вдалося пройти конкурс на здобуття стипендії та стати учасницею програми «Еразмус+».

Протягом семестра дівчина навчалася в університеті Памуккале, Туреччина.

«Перші враження, звичайно, були позитивними, адже взимку потрапити у теплу країну – це щастя! Одразу сподобалося місто, культура, університет та щирі люди, які завжди були готові допомогти», – згадує студентка. «Весь мій “Еразмус” можна назвати одним з найяскравіших моментів в житті. В університеті проводили дуже багато цікавих заходів, екскурсій для іноземних студентів. Дуже сподобалися подорожі, я відвідала багато туристичних міст країни. Завдяки “Еразмусу” я вільно володію англійською та маю багато друзів з різних куточків світу».

Також дівчина отримала ґрунтовні знання по спеціальності, адже мала можливість обрати для навчання предмети, які будуть корисними для майбутньої професії, а також пройшла курс англійської та турецької мов.

«Після "Еразмусу" ти повертаєшся іншою людиною», – каже Юліана. «Поживши в іншій країні, здобуваєш чимало досвіду, зустрічаєш різних людей, стаєш самостійним та впевненим у своїх силах. Я змінила своє ставлення до навчання та саморозвитку. Здобуті знання зараз стають у нагоді, а володіння іноземною мовою дає значні перспективи в майбутньому».

Сьогодні Ольга Филинюк поєднує навчання на магістратурі за спеціальністю «менеджмент організацій» та роботу в обласному управлінні «Ощадбанку».

Про можливість навчання за кордоном дівчина дізналася від деканки свого факультету та працівників міжнародного відділу вишу.

«Процес відбору студентів був дуже швидкий та легкий. Спочатку потрібно було написати мотиваційний лист англійською мовою, а потім пройти тестування та співбесіду.  Хоча тестування не було моїм “козирем”, я успішно пройшла співбесіду», – розповідає Ольга.

Дівчина зауважує, що участь у програмі «Еразмус+» передбачала отримання стипендії повного забезпечення: навчання, кошти на перебування, трансфер, проживання тощо.

Згідно з умовами програми студентка потрапила на навчання у турецьке місто Денізлі.

«Денізлі дуже красиве та незвичне місто. Це не Анталія чи Ізмір, не Мармаріс і не Бодрум, це зовсім інше місто – не курортне і не туристичне. Саме тут я побачила справжню Туреччину, зовсім інших людей, звичаї, культуру. Там я відчула на собі дивні погляди людей і зрозуміла, що життя в Туреччині зовсім не таке, як у кіно», – ділиться спогадами Ольга.

Перші враження студентки після приїзду в нову країну були незвичними та хвилюючими. Хоча не всі іноземці розуміли англійську, люди в Туреччині виявилися надзвичайно доброзичливими.

«А далі було легше, адже ще у Луцьку ми подружилися зі студентами університету Памуккале. Вони допомогли нам знайти житло, проводили екскурсії та знайомили з місцевим колоритом. Дуже вдячна їм за це», – каже дівчина.

Згадуючи семестр, проведений у Туреччині, Ольга каже, що життя в цій країні було насиченим і цікавим.

«Нам не було коли нудьгувати. Кожен день був переповнений яскравими емоціями, новими знайомствами,  пізнавальними екскурсіями, смачними стравами... Ну і звичайно особливі враження на мене справили подорожі. Адже який це Ерасмус без подорожей? Весна і літо в Туреччині просто неймовірні!».

Також дівчину приємно вразило і саме навчання.

«На парах ми писали проекти, багато спілкувалися, дискутували, а також розповідали про Україну іноземцям», – розповідає студентка. «До екзаменів готувались довго та наполегливо. В університеті є бібліотека, яка працює цілодобово, а вночі там навіть годують. Я була здивована, побачивши скільки там було студентів. І згодом зрозуміла чому: списувати там зовсім не дозволяють. І якщо хтось використовує шпаргалки, він одразу отримує заборону навчатись на півроку. А отже вчитися доведеться довше, ніж іншим».

«Життя змінилося кардинально. Перш за все, я стала краще розмовляти англійською та вивчила турецьку. Тепер з продавцями кебабів в Украні можу поспілкуватися їхньою рідненькою мовою», – жартує дівчина. «Я стала більш впевненою у собі, відповідальною та наполегливою».

Ольга запевняє, що "Еразмус" та інші іноземні практики – це найкраще, що було у її студентському житті.

«Тому я всім раджу не боятися, використовувати всі шанси, які дає нам життя та університет. А я досі з величезним задоволенням згадую, як все відбувалось і впевнена, що попереду буде ще краще!».

Дмитро Дударик – студент машинобудівного факультету – навчався у Литві. Після приїзду у цю країну хлопець одразу зауважив доглянуті вулиці, добре продуманий громадський транспорт та затишну атмосферу.

Найяскравіше враження на студента справили мультинаціональні класи. «Також на власному досвіді оцінив систему навчання, в якій кожна пара схожа на бесіду або дискусію. А ще побачив різницю між нашим менталітетом та менталітетами людей з інших країн».  

За словами Дмитра, програма дозволила йому розширити кругозір і певні критерії сприйняття навколишнього світу.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

Додати новий коментар