Фільми, схожі на «50 відтінків сірого»
«50 відтінків сірого» ‒ не перший фільм, який піднімає тему нетрадиційного сексу.
30 Жовтня 2024
Успішно!
У Луцьку відбувся допрем'єрний показ воєнної драми про останній український корабель у Криму. Про це розповідає «Район.Луцьк».
У Луцьку відбувся допрем'єрний показ воєнної драми про останній український корабель у Криму. Про це розповідає «Район.Луцьк».
Допрем'єра фільму «Черкаси» режисера Тимура Ященка пройшла у кінотеатрі «PremierCity». На показ приїхали виконавці головних ролей Дмитро Сова (Лев) та Євген Лемах (Мишко), продюсерка Ірина Клименко та промо-продюсер Дмитро Майстренко.
Стрічка розповідає про відчайдушний спротив українських моряків, команди мінного тральщика «Черкаси», російським військовим під час анексії Криму у 2014 році. Перша половина картини поступово знайомить глядача з повсякденним життям військового судна, побутом моряків та органічно вписує у цей побут головних героїв.
Лев та Мишко – хлопці з села, які мають власні причини служити на флоті. Вони дуже різні, але водночас ніби доповнюють одне одного. Через взаємодію цих персонажів нам розкривають багато внутрішніх конфліктів у команді.
Фільм «Черкаси» має особливість – у кадрі на рівні з акторами перебували і справжні моряки, у тому числі і з легендарного корабля. В одному з епізодів член екіпажу «Черкас» навіть повторив стрибок, який справді робив під час тих подій.
На прес-конференції після перегляду стрічки Дмитро Сова відмітив, наскільки захопливо було працювати зі справжніми моряками.
«Я усвідомив наскільки круті у нас моряки. Це дивовижні люди. А наші "морпєхі" просто пірати, в хорошому сенсі. Я дивився і розумів, що з цими людьми можна в вогонь і в воду», – зазначив актор.
За словами продюсерів, хоч фільм і заснований на реальних подіях, там досить велика частка художньої вигадки для підсилення драматизму. Усі лінія головних героїв повністю вигадана. Загалом, корабель із фільму є ніби збірним образом українських кораблів у Криму, які довго опиралися натиску російських військових.
Деякі ж реальні факти, показані у стрічці, можуть, на перший погляд, здатися вигадкою. Таким є епізод, де командир корабля (Роман Семисал) спілкується з іншими командирами через голосовий чат у комп'ютерній онлайн-грі.
«Під час анексії всі канали зв'язку прослуховувалися. Тому командири кораблів вирішили спілкуватися через гру, бо вона комерційна і таке спілкування дуже складно відслідкувати», – пояснила продюсерка Ірина Клименко.
Фільм «Черкаси» є водночас і художньою інтерпретацією тих подій, і майже історичним свідченням, адже ми знаємо дуже мало про те, що насправді відбувалося у водах біля Криму. Також він може бути ілюстрацією суспільних настроїв тоді і сьогодні.
Проте, у першу чергу, це все-таки якісне кіно з хорошим візуальним та звуковим рядом, професійною акторською грою та, головне, з душею. Бо розповідає про звичайних хлопців з незвичайною силою духу, які залишилися вірними своїй країні попри все.
Прем'єра фільму відбудеться 27 лютого.