Що подивитись: кращі українські фільми для зимових вечорів

01 Лютого 2024

Прийшла пора, коли хочеться закутатися в плед, налити гарячого какао і дивитися атмосферні фільми безперестанку. Нас теж вже заполонив цей настрій, тому команда «Таблоїду Волині» підготувала добірку українських фільмів для зимових вечорів:

Розпочнемо з класики вітчизняного кінематографу:

«Білий птах з чорною ознакою»
Фільм розповідає історію трагічного кохання на тлі Другої світової війни, яка розділила братів по різні сторони барикад. Головні ролі виконали Іван Миколайчук та Богдан Ступка.

«Тіні забутих предків»
Цією стрічкою Сергія Параджанова надихалися видатні світові кінематографісти на кшталт Мартіна Скорсезе та Федеріко Фелліні. Більше того фільм очолює рейтинг 100-та найкращих фільмів в історії українського кіно. Поетична оповідь про боротьбу українського народу за свободу та право на свою культуру, що вкрай актуально в сучасному контексті.

Продовжимо новинками українського кіномистецтва та призерами світових кінофестивалів:


«Памфір»
Український ігровий фільм режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука, презентований 2022 року.
Головний герой — хороший сім'янин, який проходить через важкі випробування і обирає підступний шлях задля своєї родини.Події відбувається на заході України напередодні традиційного карнавалу Маланки. Окрім професійних акторів, до фільмування масових сцен залучили місцеве населення.

«Стоп-земля»
Фільм Катерини Горностай (до речі, волинянки) про шкільне кохання, підліткові проблеми та дружбу. Ідеальний варіант, щоб поринути в атмосферу навчальних років, поностальгувати та захопитися українським кіно.

«Мої думки тихі»

«Мої думки тихі» — українська трагікомедія українського режисера Антоніо Лукіча 2019 року для якого вона стала дебютною повнометражною художньою стрічкою. За сценарієм молодий звукорежисер і невдаха Вадим отримує замовлення від клієнта з Канади з проханням записати голоси рідкісних тварин та пташок української фауни Закарпаття, однак завдання ускладнюється тим, що у подорож Закарпаттям разом із Вадимом вирушає його мати-таксистка.

Уперше фільм демонструвався 4 липня 2019 року на секції «East of West» («На Схід від Заходу») 54-го Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах, де стрічка отримала Спеціальну премію журі.

Фільм вийшов в український кінопрокат 16 січня 2020 року. За сім тижнів у кінопрокаті касові збори склали більше 10 млн грн.

Займає 20-у позицію у списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно.

«Припутні»

Фільм розповідає про долю трьох жінок, а саме: бабусі, доньки і онуки, чиї долі переплетені, а життя наповнене складнощами і самотністю. Дія картини відбувається в полишеному мешканцями селі Припутні протягом однієї доби, яка кардинально змінить життя всіх героїв. Базарна торговка Людка з 20-річною донькою Свєткою їдуть до матері у глухе село. Цей короткий візит до баби Зіни — щорічний обтяжливий обов'язок прибрати на занедбаному цвинтарі...

«Гніздо горлиці»

У головної героїні була чудова родина — коханий чоловік та сонечко-донька. Спочатку чоловік втратив роботу, донька підросла, того заробітку, який вона мала на власній роботі, вкрай не вистачало. Тому, коли хтось із знайомих запропонував поїхати на заробітки до сонячної Італії, поміркувавши, погодилась. І от зараз вона повертається на рідну Буковину. Однак в її очах немає радості, а під грудьми б'ється маленьке серденько, однак вона повертається…

Приємного перегляду та не забудьте поділитися враженнями!

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter