BLOG на нічку: чотири кроки на шляху до справжнього кохання
Сьогодні у постійній вечірній рубриці «Таблоїда Волині» читайте про те, через які почуття проходить людина перед тим, як зустріти справжнє кохання.
22 Жовтня 2024
Успішно!
Сьогодні у постійній вечірній рубриці «Таблоїда Волині» читайте роздуми про гендерну рівність від журналістки Аріни Крапки.
Сьогодні у постійній вечірній рубриці «Таблоїда Волині» читайте роздуми про гендерну рівність від журналістки Аріни Крапки.
Допис вона опублікувала на своїй фейсбук-сторінці.
Якщо бажаєте побачити та свій блог на сторінках нашого інтернет-видання – надсилайте тексти на електронну пошту: [email protected].
***
– Аріна, ви молода жінка! Краще б зайнялися чимось корисним! Дєвочка! Іриночко, то ви просто дуже молода і ще не знайшли справжнього чоловіка, тому феміністка!
Ох, я це чула від різних чоловіків.
Сьогодні, у День молоді та День Конституції, я би хотіла поговорити про молодих жінок і чоловіків, зокрема, старшого віку. Чоловіків, які мають гроші, той статус, який в Україні має значення, вирішують питання в саунах, сміються зі своїх колег-політикинь, які не дають проходу юним 18-річним дівчатам і сприймають всіх жінок навколо як сексуальний об'єкт. Для яких сексуальні домагання – це вияв уваги до жінки. Жінка – це об'єкт для задоволення, і відповідно виключає сприйняття жінки як суб'єкта. Вони приймають ключові рішення не лише в Україні, а в усьому світі. В їх руках всі ресурси. І вони роблять, що хочуть.
Такі чоловіки так само виховують своїх синів. І здається, коло не розірвати...
Іноді достатньо відчути на собі погляд від такого чоловіка, і таке відчуття, що тебе намагаються зґвалтувати. Не одна молода жінка це відчувала. І ставила питання собі: а якщо лише такі правила, а в мене є амбіції, то як мені вчинити?
Вони формують сексистську політичну культуру, в якій політика досі залишається закритим чоловічим клубом. А жінкам, щоб потрапити до цього клубу, потрібно пройти 100 кіл пекла.
Сексистська ( зокрема політична) культура, це про:
– Сприйняття жінок як об'єктів для задоволення.
– Сувора ієрархія у відносинах зі своїми підопічними, які мають менші ресурси.
– Мачизм та чітко виражена маскулінність.
– Відмова від усього нового та прогресивного. Або якщо й прийняття, то часткове, щоб використати це на свою користь.
В такій культурі впливові гравці не сприймають жінок ( я вважаю, що молодих жінок особливо) як рівних собі. І це зміниться лише тоді, коли ця культура відійде в минуле. В День Конституції України хочу нагадати, що ст 3 Конституції закріплює рівність чоловіків та жінок в усіх сферах життя. Гендерної рівності торкаються ст.21, 24, 51. Крім того, є ЗУ «Про рівні права і можливості жінок і чоловіків» від 2005 року та ін. Наше законодавство, хоч і хитке, але повірте, якщо добре проаналізувати, можна значно більше озброїтись інформацією.
З Днем нас, молодь! Я не просто вірю у зміни. Я спостерігаю ситуацію, коли хлопці до 25-30 років мислять по-іншому ( не дискриміную нікого, це мої спостереження), дівчата почуваються вільнішими і розкутішими. Хтось скаже, що молоді сьогодні пофіг. Ніт, просто в молоді інші пріоритети.
Жаль лиш, що в парламенті молодь інша. ( звісно, не всі...але).