Успішно!

біхелсі

BLOG на нічку: як стати успішним блогером

Сьогодні у постійній вечірній рубриці «Таблоїда Волині» читайте корисну інформацію про те, як стати успішним блогером в Україні. 

Сьогодні у постійній вечірній рубриці «Таблоїда Волині» читайте корисну інформацію про те, як стати успішним блогером в Україні. 

Матеріал опублікувало «Суспільне»

Якщо бажаєте побачити та свій блог на сторінках нашого інтернет-видання – надсилайте тексти на електронну пошту: [email protected].

***

Бути блогером у XXI столітті – це модно, цікаво і прибутково. Але чомусь одним вдається набрати багатотисячну аудиторію, а інші лише створюють контент, проте грошей з цього не мають. Марина Куликова та Оксана Маловічко, разом із онлайн-підприємцем, блогером, мандрівником та письменником Орестом Зубом в ефірі «Українського радіо» розбиралися, як стати блогером в Україні.

Для чого потрібен блог

«Блогерство може бути і звичайним хобі, й основною професією а, крім того, - прибутковим бізнесом. Усе залежить від підходу. Якщо людина серйозно ставиться до блогерства і вважає це своїм основним заняттям – це однозначно є професія і спосіб заробляти собі на хліб. Це просто інструмент, який людина може використовувати так, як вважає за потрібне», – розповідає Орест. 

Експерт зауважує, що розпочинати блог із думки «на чому хайпанути» – неправильно. Жоден блогер, який йде за хайпом, не досягає успіху.

«Блогерство – це, радше, прозорість власного бачення світу, власної професійної діяльності. Усе починається безпосередньо з ентузіазму, а згодом вже, вдосконалюючи певні професійні навички, цей ентузіазм переходить у якісні, корисні речі у формі контенту, який "заходить" аудиторії та перетворюється на хайп».

Які платформи обрати

Найпопулярнішими та найпростішими для початку кар'єри блогера є Facebook, Instagram та ТікТок. Youtube, на думку експерта, є значно складнішим, тому що він вимагає якісно інших навичок щодо монтажу і більш прикладної роботи. 

«Я, особисто, починав як текстовий блогер. Я створив свій сайт на окремій платформі, і звідти починав свою блогерську діяльність. Вважаю це більш довершеною формою, коли ти створюєш ядро, центр твоєї медійної діяльності, а соцмережі використовуєш як підкріплення даного сайту. Це, власне, мій стиль. Ясно, що це працемісткий процес, але й дивіденди відповідні», – розповідає Орест Зуб.

Скільки потрібно вкласти грошей

«Можна ніскільки. Ентузіазм, бажання, час – це є планка мінімум», – розповідає Орест.  

«Нині всі інструменти є настільки розвинутими, зручними та адаптивними, що кожен звичайний користувач комп’ютера може впоратися з цим без проблем. Якщо ми говоримо про блог як окремий сайт, то у фінансові інвестиції входить придбання доменного імені, тобто інтернет-адреси, це десь 10$ на рік. Ще є хостинг – теж буквально 5-10$ на місяць. Якщо ми говоримо про Youtube, то кожен телефон має достатню якість, аби знімати відео», - каже він.

Експерт додає, що багато початківців дивляться на найкращих блогерів у своїй сфері, і думають, що ніколи не зможуть цього досягнути. Утім, блогерство, як і будь-яка інша діяльність, – це тривалий процес, де професіоналізм постійно підвищується, тому варто напрацьовувати навички та не боятися.  

Які навички потрібні блогеру

На думку експерта, передусім блогеру потрібна любов до тієї справи, якою він займається. Друге – це професіоналізм або хоча б бажання розвиватися. Існує багато блогерів, які не були компетентними, але обрали собі шлях дослідника й таким чином досягли успіху.

Орест вважає, що успішним може стати лише той блогер, який максимально прозорий зі своєю аудиторією.

«Як тільки десь сіється зерно непорозуміння, закритих дверей, осуду, зверхності, цей блогер вмирає», – зауважує хлопець.

Як розкручувати свій блог

Блогер має створювати якісний контент, відчувати «ритм», відчувати свою аудиторію та теми, які їй подобаються. Окрім того, необхідно комунікувати з аудиторією та постійно працювати над покращенням професіоналізму. 

У блогосфері також існує таке поняття, як колаборація, коли блогери об’єднуються та рекламують одне одного. Утім, це має бути людина зі схожої сфери та потенційно цікава вашій аудиторії.

Формула Ореста Зуба для успішної роботи онлайн складається з п’яти етапів: аналіз, платформа, аудиторія, монетизація та масштабування. НА його думку, варто поетапно проходити кожен з кроків, необхідних для розвитку своєї справи онлайн.

На етапі аналізу з’ясовується, в чому полягає потреба цільової аудиторії, осмислюються та готуються матеріали, необхідні для аудиторії. На другому етапі потрібно зробити представництво онлайн, тобто обрати майданчик для публікацій. Продавати щось та, відповідно, налагоджувати монетизацію, можна лише після встановлення контакту з аудиторією. Масштабування передбачає запитання, як далі розвивати вашу діяльність.

Розвивати власний блог можна інтенсивно та екстенсивно. Екстенсивний розвиток передбачає органічний приріст, це довготривалий шлях за рахунок якісного контенту. Інтенсивний метод потребує більше креативу, зусиль та ривків, але й вихлоп буде значно сильніший. Якийсь розіграш, колаборація, конкурси, додаткова реклама – це інтенсивні методи.

За рахунок платної реклами ви можете вирости швидше, але ні в якому разі не можна залежати лише від неї. Мінімальна реклама у Facebook та Instagram коштує 1$ на день. Утім, варто пам’ятати, що головне – це якісний контент. 

«В Youtube є своя складова – додається відео формат. Монтаж відео – це спеціалізація, професія. Тому, або вчіться самостійно монтувати, або наймайте людину, яка вам це монтуватиме. Коштує це від 50$ за відео хронометражем у 10-15 хвилин. Існує багато людей, які монтують самостійно, і в них це чудово виходить», – розповідає експерт.

Як відбувається монетизація

«Гроші заробляються завжди, коли хтось один щось продає, а інший щось купує. В інтернеті гроші заробляються так само. Ви можете продавати рекламу, якісь свої послуги, послуги інших людей, товари – це основні способи монетизації. Також існують непрямі та менш ефективні способи монетизації, наприклад, інтегрована реклама», - розповідає Орест. Експерт додає, що така реклама приносить дохід лише гігантським каналам. В середньому, на мільйон переглядів таким чином заробляється 1000$. 

А що ТікТок?

Як розповідає Орест, ТікТок абсолютно відмінні від інших соцмереж алгоритми залучення аудиторії та дає можливість залучити у свій бізнес підписників і клієнтів, навіть, «з нульовим бюджетом».

«Варто лише запустити будь-яке відео і за 24 години алгоритми цієї соцмережа повністю вас зчитує: де ви живете, якою мовою розмовляєте, скільки вам років, як ви виглядаєте, про що говорите – і відповідно до цих даних штучний інтелект підбирає вам аудиторію, якій ви можете бути цікаві», – каже експерт.

ТікТок вдалося за рік зробити те, до чого Facebook йшов 15 років, аInstagram – 9 років. На сьогодні це одна з найрозповсюдженіших соцмереж в Україні. Якщо в Facebook має 14,5 мільйона користувачів, в Instagram – 11 мільйонів, то до ТікТок за рік приєдналися 6,5 мільйонів. Більше 50% користувачів ТікТок в Україні – це люди старші за 30 років, тобто активна і платоспроможна аудиторія.

Для маркетологині та бізнес-блогерки Людмили Калабухи ТікТок став найулюбленішою соцмережею.

«Мені як маркетологу і як людині, яка все робить для того, щоб в людей були клієнти та продажі, було просто необхідно бути там присутньою, аби тестувати цей неймовірний майданчик, власне, для бізнесу. І тепер ТікТок – моя нова любов», – розповідає експертка.

За її словами, завдяки алгоритмам ТікТок вона може сформулювати вичерпну відповідь на необхідні для ведення бізнесу питання упродовж 15-20 секунд.

«За три місяці я маю вже 2 мільйони переглядів. Це є справжній виклик і мені це вдається», – розповіла вона.

Додати новий коментар