Якщо ваше «маленьке янголятко» несподівано почало влаштовувати істерики, капризувати та протестувати, сьогоднішній випуск рубрики «BLOG на нічку» стане вам у нагоді. Про причини дитячих капризів та тактику поведінки батьків у таких випадках – читайте нижче.
Матеріал опубліковано на сайті TerraWoman.UA.
Якщо бажаєте побачити і свій блог на сторінках нашого інтернет-видання – надсилайте тексти на електронку: [email protected].
***
Часто трапляється, що дитина влаштовує невгомонні істерики, трапляються напади упертості і капризи. А при спробах припинити це, батьки отримують лише ще більше сліз. У такі моменти в маленький зростаючий організм виділяється велика кількість адреналіну, малюка переповнюють емоції, він не може з собою впоратися.
Важливо розуміти, що коли дитина плаче, голосно кричить, упирається, тупає ніжками – вона просто не може зупинитися. У ранньому віці такі сильні емоції сильніші за здатність малюка припинити це.
Ні в якому разі не потрібно кричати, підвищувати голос або намагатися щось пояснити дитині. Вона просто вас не чує! Ви лише ще більше розладнаєте ваше чадо, завдасте психологічної травми.
Якщо малюк упирається в людному місці, самий кращий спосіб – просто відвести його звідти.
Спробуйте ненав'язливо відвернути дитину предметом або дією, яка однозначно буде йому цікавою. Ні у якому не чіпайте малюка руками, поки він хоч би трохи не заспокоїться. Максимум фізичної свободи і активності допоможуть не лише заспокоїтися, але і запобігти таким нападам в майбутньому. Нехай малюк більше рухається і пізнає світ, не варто і різко відволікати його від гри, це дуже ранить і травмує малюків.
Після того, як дитина заспокоїться, обов'язково пожалійте її, покажіть максимум турботи і любові. Такі напади дуже вимотують малюків, після них вони почувають себе спустошеними і безсилими. Дозвольте малюкові відпочити.
Запам'ятайте одну дуже важливу річ, дитина, яка упирається і капризує з яскраво-вираженими емоціями, яка влаштовує істерику – вона робить це, не тому що хоче чогось добитися або отримати від дорослих, вона просто засмучена, але емоції набагато вищі за її сили. Вона просто не може впоратися, потрібно допомогти їй, а не лаятися.
І в той же час будьте наполегливі і не йдіть на поводі у малюка. Діти можуть маніпулювати поведінкою батьків, відчуваючи їх настрій. Не варто цього допускати. Не показуйте, що ви роздратовані або вам шкода їх він. Залишайтеся спокійні.
Також якщо капризи трапляються, не надавайте сильного значення, не хвилюйтеся. Це природно і дитина повинна вчитися справлятися зі своїми емоціями.
Розвиток малюка завжди приносить батькам немало клопоту і турботи. Пам'ятайте, немає нічого неможливого, будь-які проблеми у вихованні вирішуються, головне приділяти максимум уваги і любові. Кращі діти ростуть в любові.