Як культура змінює свої ролі: підсумки фестивалю «Фронтера»
Загалом під час фестивалю відбулося 18 подій!
31 Липня 2024
Успішно!
Козацькі пісні та вишите полотно, що об’єднує Україну: на історичній Замковій площі, де утверджувалися свідомість і патріотизм волинян, відзначили святковий день фестивалем патріотичної пісні.
Козацькі пісні та вишите полотно, що об’єднує Україну: на історичній Замковій площі, де утверджувалися свідомість і патріотизм волинян, відзначили святковий день фестивалем патріотичної пісні.
Фестиваль з нагоди Дня захисників та захисниць України відбувся 14 жовтня у Луцьку, пише «Волинь Online».
Захід організували з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва, Дня захисників та захисниць України та 79-ї річниці створення УПА.
Відбувалося дійство на історичному місці, де у 1429 році відбувся державницький форум європейських монархів. Як наголосили ведучі фестивалю, Луцька фортеця, Замок Любарта, завжди був захисним редутом від ворога, такою ж оборонною є миролюбна політика нашої держави. Свято, яке сьогодні відзначаємо, є тому яскравим та переконливим прикладом.
Звитягою і славою наповнена історія нашої землі, тож усі заходи, що відбуваються сьогодні на теренах держави, пронизані світлою пам’яттю про захисників та захисниць, які відділи за неї життя, тих, хто впродовж століть виборював свободу та незалежність України. Учасники фестивалю поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам політичних репресій та пам’ятного знаку розстріляним в’язням Луцької тюрми.
У межах фестивалю виступили десятки фольклорних колективів із різних куточків області.
Під час фестивалю діяла виставка історичної зброї, а про героїчне минуле Волині можна було дізнатися на етнографічних майданчиках, які організували представники громад області.
Окрім того, на Замковій площі стартував Всеукраїнський проект організації «Ротарі Україна» «Вишивана Україна». Понад 500 вишивальниць з усіх куточків країни вишили жовті та сині клаптики, які згодом київські майстри зшили у єдине найбільше полотно із зображенням тризуба. Презентацію полотна розпочали з Луцька, адже ротарійці саме нашого міста зібрали найбільшу кількість вишивок у рамках проекту. Полотно стало об’єднавчим символом для українців, які популяризують вишивку та народні традиції.