Успішно!

біхелсі

13 листопада: кого вітаємо і що не можна робити. ФОТО. ВІДЕО

13 листопада: кого вітаємо і що не можна робити. ФОТО. ВІДЕО

Сьогодні, 23 листопада, в Україні відзначають День виноградаря і винороба.

Сьогодні, 23 листопада, в Україні відзначають День виноградаря і винороба. Вино – універсальний напій, яким однаково смакують і чоловіки, і жінки. На сьогодні різновидів вина не злічити, але цікаво й те, що з нього можна робити чимало різних комбінацій.Особливо у холодну пору багатьом смакує глінтвейн, а в теплу погоду можна посмакувати коктейлями з вина.

Читай також: СМАЧНИЙ ЛАЙФХАК: 10 СМАЧНИХ РЕЦЕПТІВ ГЛІНТВЕЙНУ, ЗІБРАНИХ З УСЬОГО СВІТУ

Також сьогодні відзначають Міжнародний день незрячих, присвячений пам'яті Валентина Гаюї – відомого педагога, який заснував у Парижі і Петербурзі декілька шкіл і підприємств для сліпих. Валентин Гаюї вперше продемонстрував свій метод навчання сліпих, за допомогою придуманого ним шрифту, а у 1784 році в Парижі за власні кошти в своєму будинку відкрив першу в світі школу для незрячих дітей. 

Окрім цього сьогодні також відзначають Всесвітній день доброти. Тому при нагоді зробіть добру справу.

За церковним календарем в Україні 13 листопада вшановують пам'ять преподобного Никодима і преподобного Спиридона, які протягом 30 років жили в Ближніх печерах Києво-Печерської лаври в XII столітті. 

***

Іменинниками сьогодні є: Всеволод, Олександр, Олексій, Анатолій, Артемій, Василь, Герман, Іван, Кузьма, Микола, Роман, Сергій, Степан, Федір.

Що не варто робити:

  • Сьогодні не можна не дотримувати свого слова. Інакше ви будете серйозно покарані.
  • Не варто блукати самому у лісі, адже є підвищений ризик заблукати й не знайти шляху назад.
  • Також у цей день є певні правила поведінки на природі: не можна: витоптувати траву, ламати чагарники та дерева, бити багато звірів, чіпати тварин з дитинчатами.

***

Цей день в історії:

1851 — уведена в дію Миколаївська залізниця.

1918 — уряд Гетьмана Павла Скоропадського звільняє з в'язниці Симона Петлюру, який одразу поїхав до Білої Церкви організовувати повстання.

1918 — розпочалося таємне засідання Української національної спілки, на якому створено Директорію УНР — найвищий орган державної влади.

1918 — У Львові Українська національна рада ухвалила тимчасовий основний закон, яким проголошено Західноукраїнську Народну Республіку.

1945 — у Франції Шарля де Голля обрано головою Тимчасового уряду.

1971 — виведений на орбіту навколо Марса перший міжпланетний космічний апарат, перший штучний супутник Марса («Марінер-9», США).

1980 — американський космічний апарат «Вояджер-1» передав на Землю перші фотографії Сатурна великим планом.

1994 — за результатами референдуму Швеція вступила до ЄС.

1997 — відбулося перше в історії засідання Центральної виборчої комісії України (цей день вважають датою створення ЦВК України).

2007 — Європарламент дав згоду на набуття чинності угод Євросоюзу з Україною про спрощення візового режиму та реадмісію.

***

13 листопада народились:

1850 — Роберт Стівенсон, британський письменник.

1858 — Михайло Коновалов, хімік-органік, професор Київського політехнічного інституту, з 1902 по 1904 рр. — його директор. Автор класичних досліджень з теорії і техніки нітрування насичених вуглеводнів.

1869 — Олександр Черняхівський, український громадський діяч, лікар-гістолог.

1889 — Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко), український письменник, автор понад 150 книжок гуморесок, фейлетонів, сатиричних мініатюр, старшина Армії УНР. Жертва більшовицького режиму.

Остап Вишня
Остап Вишня

1913 — Герман Жуковський, український композитор, педагог, народний артист УРСР. Автор 9 опер («Від щирого серця», «Перша весна»); балетів («Лісова пісня», «Дівчина і Смерть»).

1937 — Остап Кіндрачук, український кобзар, бандурист з Ялти, кримський українець.

1943 — Мустафа Джемілєв, український політик, лідер кримськотатарського народу (багаторічний голова меджлісу).

1940 — Ігор Скрипник, академік-секретар Відділення математики НАН України, директор Інституту прикладної математики і механіки НАН України, провідний фахівець у світі в галузі усереднення нелінійних еліптичних і параболічних рівнянь, кавалер орденів Дружби народів (1986), Ярослава Мудрого V ступеня (2003), автор понад 170 наукових праць.
 

Додати новий коментар