10 способів захистити дитину від небажаного контенту в інтернеті

29 Вересня 2021

За результатами дослідження Інституту соціології НАН України близько 75% батьків в нашій країні з різних причин не знають, якими інтернет-ресурсами, контентом користуються їх діти. Статистика невтішна, адже кібербезпека дітей — зона відповідальності та контролю саме батьків. Та це не означає, що повна заборона або обмеження користування виправить ситуацію. Завдання батьків — грамотно підготувати дитину до користування інтернетом, правильно пояснити можливі ризики та небезпеки, що можуть очікувати в мережі, навчити дієвим способам захисту особистої інформації.

Безпечна поведінка дитини в інтернеті дозволить використовувати онлайн ресурси як джерела корисної інформації. Це важливий крок до формування правильного світогляду та оцінки реальних ризиків.

10 дієвих методів дитячої кібербезпеки

Всього декілька важливих рекомендацій дозволять захистити маленького користувача від небажаного контенту та інших онлайн небезпек.

Встановити антивірусну програму, своєчасно оновлювати ПО
Допомогти встановити на гаджеті дитини антивірусну програму. Встановити в налаштуваннях регулярну перевірку завантажених файлів (раз у день, раз на тиждень).
Слідкувати, щоб программне забезпечення гаджета своєчасно оновлювалося. Налаштувати в меню смартфона, планшета автоматичне оновлення до останньої версії. Це допоможе розширити функціонал гаджета та своєчасно реагувати на потенційно небажані джерела інформації, сайти для скачування файлів.

Конфіденційність
Необхідно перевірити параметри налаштувань конфіденційності в браузерах, додатках, якими користується дитина. Зазвичай параметри виставлені за замовчуванням, але це означає, що вони є безпечними. За можливості параметри конфіденційності краще виставити самостійно в ручному режимі.

Безпечний пошук і батьківський контроль
Увімкнення функції Безпечного пошуку дозволяє заблокувати дитині доступ до джерел, де знаходиться контент с елементами насилля, відверто сексуальний контент.

Функція Батьківського контролю дозволяє фільтрувати сайти, обмежити доступ дитини до певного переліку додатків, ігор. Ввести обмеження на користування онлайн ресурсами у часі. Замовити послугу Батьківського контролю завжди можна у перевіреного українського провайдера DataGroup. За посиланням https://www.datagroup.ua/lutsk/b2c/internet/fiksovanij-internet можна замовити якісний і безпечний інтернет для всієї родини.

Встановити спеціальний додаток, що буде блокувати сторонні програми
Спеціальні програми розпізнають небажаний контент та блокують доступ до нього. Додатки оптимально підходять для дітей молодшого шкільного віку. Серед них:

- Mobile Kids;
- Kidslox;
- Kaspersky Safe Kids Family GPS;
- Child lock.

Для блокування спливаючих вікон з рекламою у браузері підійде AdBlock.

Розвивати медіаграмотність дитини
Навчити розпізнавати дитину правдиву інформацію і фейк. Не реагувати на низькі цінові пропозиції, що надходять на електронну пошту від сторонніх сайтів. Пояснити, чому не варто переходити за сумнівними посиланнями та які небезпеки за цим ховаються. Нагадувати вимикати веб-камеру при пошуку інформації в інтернеті, якщо вона не використовується.

Не публікувати в соціальних мережах особистих даних
Не вказувати адресу проживання, телефон, адресу електронної пошти. Відповідально підходити до публікації особистих фото. Навчити виставляти в налаштуваннях параметри конфіденційності сторінки. Оптимальне рішення — стати другом дитини у соціальній мережі.

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter