Луцька візажистка Анна Майер про навчання в Парижі і тренди у макіяжі. ФОТО

05 Квітня 2019

Текст: Олеся МАЛИШКО

Зовсім нещодавно довелося відвідати салон Soho Beauty Bar – студію nails, make up, brows. При зустрічі Анна Майер, співвласниця салону та візажистка, розповіла про перші кроки та шлях до успіху: від «домашнього» brow-майстра до створення власної студії, а також поділилась власним досвідом та планами на майбутнє.

Я починала з корекції брів, близько п’яти років тому. Спочатку моїми клієнтками були подруги, подруги подруг, рідні, знайомі тощо. Ще в підлітковому віці в мене був інтерес до моди, краси, і всього, що пов’язано з beauty-сферою. Мій професійний старт розпочався з навчання у Києві, яке тривало близько трьох місяців. Хотілося не просто розвиватись в цьому напрямку, а бути найкращою. І вже через два роки я поїхала на навчання до Парижу, у найпрестижнішу школу Fleurimon Paris.

– Наскільки французьке бачення макіяжу відрізняється від українського, чи, можливо, щось є спільне, універсальне європейське?

– Ну, скажімо так: у них, в принципі, інше бачення краси, тому і техніка виконання макіяжу суттєво відрізняється від нашої. Французи надають перевагу природній красі. Вони – за натуральність. Це ж стосується і макіяжу. Практично всі кошти французька жінка вкладає не у декоративну косметику, а в якісні засоби догляду за шкірою, масажі. Вона завжди знайде час для себе, аби зробити масочку, накласти крем тощо. Вони дбають про шкіру так, щоб не було, що приховувати. На перший погляд нічим не особлива жінка – насправді дуже доглянута. У виборі макіяжу для них достатньо трішки підкреслити свою природню індивідуальність: вії, брови, трохи рум'ян і блиск для губ. Це і є паризький стиль. Наші макіяжі вони, образно, називають «надто вилизаними». Тому – ніяких чітких ліній, тушувань і контирингу.

– Які все ж таки знання ви почерпнули, навчаючись в Парижі?

– В першу чергу, це все, що стосується шкіри обличчя. Базовому догляду і підготовці її перед нанесенням макіяжу, адже завдяки цьому можна кардинально змінити стійкість макіяжу та зовнішній вигляду в цілому. Тим більше, якщо йдеться не про подіум чи глянець, а про реальне життя, де на вашу шкіру будуть дивитися без фільтрів та фотошопу. Коли приходить клієнтка вона ж хоче гарний макіяж, який зробить її неповторною. І починати слід, все ж таки, з бази – самої шкіри. Якщо вона у поганому стані, то часто навіть декоративної косметики буває недостатньо. Окрім того, закордоном мені вдалося пройти курс у стилістки Світлани Дельфари. Це людина з шаленим шармом, у якої хочеться навчатися, та жінка, на яку хочеться рівнятися.

– Як щодо французьких шкіл у цілому? Що, окрім досвіду, там ще можна почерпнути?

– Так, навчання у Франції – це колосальний досвід та безцінні знання, проте не лише технічні, а й творчі, бо ж візажист – це творча, креативна особистість, художник. І щоб знайти свій стиль, потрібно розвивати уяву, удосконалюватись, не боятись експерементувати та не зупинятись на досягнутому. Якщо, звісно, хочеш бути професіоналом цієї справи. Франція – це не лише Європа, а й одне з наймодніших міст світу, тому там є що почерпнути українським beauty-майстрам та майстриням.

– Чи є в планах навчання й у інших країнах, яких?

– Так, це моя маленька мрія – навчатися ще й в Америці, адже там все настільки прогресивне (усміхається) та інший погляд на макіяж. А в моїй роботі розвиток – це необхідність, аби не «штампувати» однакові макіяжі. Для мене важливо мати свій стиль та створювати гармонію між внутрішнім і зовнішнім світами людини, індивідульно для кожного.

До слова, щодо відмінностей, то головна особливість європейського макіяжу – це створення натуральності. Тому акцент, частіше всього, роблять на губах, невеликої кількості рум’ян і мінімумі туші. Тоді як американський стиль – це контурінг, плотні тональні засоби, активний макіяж очей і, звичайно, довгі густі віі. Це вільна культура, де самовираження проявляється у всьому: від нюдового макіяжу до агресивних smoky-eyes.

– Які у вас були творчі пошуки після Парижу?

– Насправді, я постійно перебуваю у пошуку і розвитку нових ідей. На сьогоднішній день конкуренція дуже висока, тому необхідно постійно підвищувати кваліфікацію. Все ж таки, мистецтво візажа – це створення певного художнього образу на обличчі. І я відповідаю за цей образ, використовуючи різні техніки. Моя робота не передбачає виконання на автоматі, бо це занадто одноманітно і зовсім не про мене. Мені не цікаво маскувати недоліки, а, навпаки, виявляти індивідуальні риси і підкреслювати їхню красу! Мені цікаво спостерігати, як змінюється людина та її сприйняття самого себе! Тому у кожному дні є щось нове. Я продовжую шукати нові перспективи, місця, де набратися досвіду і візажистів з креативним баченням. Наприклад, нещодавно їздила на конкурсу від Wella.

– То що вас мотивує та де черпаєте натхнення?

– Ну, напевно, для мене дуже натхненним став Інстаграм. Звідти кожного дня черпаю натхнення, знайомлюсь з beauty-новинками, слідкую за успішними людьми. Насичую себе новою інформацією. Це допомагає розвивати свій потенціал, тримати себе в тонусі та стирає усі зовнішні кордони. Також мене надихає жіноча краса та мотивує перевтілення моїх клієнтів.

– Можливо, в Інстаграмі у вас є кумир, з якого ви берете приклад?

– Так, звісно є! Їх декілька. Це голівудські Hung Vanngo з В’єтнаму та Patrik Ta, їхня фішка – природній, рівний колір обличчя. Вони вміють зробити так, наче на ньому немає ні грама косметики, і при цьому приховати всі недоліки! Вона наче сяє зсередини – це талант. Ну і ще один мій фаворит – Сердар Камбаров. Його я жодним чином не пропускаю. Відвідала його майстер-класи в Одесі та Києві. Мені подобається його бачення жінки, воно близьке з моїм. Адже з простої жінки він робить розкішну, вишукану та неперевершену!

– А журнали використовуєте, щоб тримати руку на пульсі модних трендів?

– Обов’язково! Для мене мода – це журнал Vogue. Ще у шкільні роки захопливо гортала його сторінки і мріяла стати його частинкою. Зараз я працюю у сфері краси, і це свідчить про те, що мрії здійснюються. Я досі купую глянець, аби стежити за моднимм новинками, оглядами показів, фоторепортажами з вечірок і красної доріжки, розглядаю нові тенденції в макіяжі. Це мій порадник по стилю. Намагаюсь не відставати, але й, разом з тим, розвивати власний стиль, адже мода – поняття мінливе.

– Що актуальним в макіяжі є сьогодні? Щоб ви порадили нашим читачкам, які слідкують за актуальними новинками?

– Скажімо так, найактуальнішим трендом в минулому році був сяючий макіяж, де хайлайтер став одним з улюблених б'юті-продуктів для модниць. Цього ж року сяюча шкіра залишається в тренді, єдине – вона має бути підсвічена зсередини, і обовязково з природнім рум’янцем! Так би мовити – макіяж без макіяжу, такий собі фреш з бездоганною шкірою. Матова шкіра поза трендом!

– Щодо навчання, чи плануєте ділитися практичними навичками?

– Я обожнюю свою роботу, тому ніколи не зупиняюся і рухаюсь тільки вперед. В цій професії є багато шляхів для розвитку, і навчання – один з них. На сьогоднішній день я впевнена у власних силах, своєму професіоналізмі, з чітко сформованим баченням, і готова поділитись цим досвідом та знаннями. Вже незабаром я планую розробити індивідуальний курс «макіяжу для себе», адже будь-яка жінка, в будь-якому віці, може виглядати достойно, і я надам всю необхідну інформацію стосовно тонкощів краси власного обличчя. Також навчатиму правильному, охайному фреш-макіяжу за 15 хвилин, макіяжу, який базується на чотирьох засобах косметики, що мають бути у сумочці кожної доглянутої жінки, і як потім це трансформувати у вечірній мейкап. Думаю, це буде зовсім скоро (усміхається).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІДЕЇ СВЯТКОВОГО МАКІЯЖУ ВІД ЛУЦЬКОЇ ВІЗАЖИСТКИ. ФОТО

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

7
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter