Вино «під спеку»: у Луцьку дегустували німецькі рислінги

13 Липня 2015
У жаркі літні дні кращою пропозицією у винній карті стає рислінг – вино із білого сорту винограду, що відзначається особливою свіжістю та різноманітністю смаку. Рислінг багатогранний, вишуканий і парадоксальний: із нього готують як дуже сухі вина, так і дуже солодкі.



Розповісти про особливість рислінгу до Луцька приїхав власник та головний винороб німецької компанії «Dr. Heidemanns-Bergweiler» Стефан Паулі. Рислінг – сорт винограду, який не любить надмірну спеку, тому ці вина найкраще вдаються саме німецьким виноробам.

[caption]
Представник компанії «Dr. Heidemanns-Bergweiler» Стефан Паулі та сомельє виомаркету «Wine Time» Володимир Темченко[/caption]

«Наша компанія – це сімейна виноробня, в якій працює вже 12-е покоління, – зазначив Стефан Паулі. – Нас відносять до числа винних «патріархів» регіону, в сімейному активі – 5 століть виробничого досвіду, а перші згадки про історію цього виноробного роду датують 1156 роком. Головне багатство сім’ї сьогодні – їх виноградники, доглянуті зі всією німецькою обов’язковістю і відповідальністю. Проте столітні традиції у «Dr. Heidemanns-Bergweiler» переплетені з новаціями».

Виноробні компанії розташовані вздовж річки Мозель на кам’янистих сланцевих ґрунтах.



Під час дегустації, що традиційно відбулася в «Caramel Cafe», експерт із Німеччини також розповів про притаманну їхній країні піраміду градації вин, яка допоможе вибрати німецьке вино бажаної якості. На відміну від Франції та Італії, де якість вина визначається регіоном, в Німеччині всі винні регіони – рівні, а якість напою визначається щільністю виноградного сусла. Чим більша щільність – тим якісніше вино.



Піраміда якості починається із найнижчої сходинки – столових та сільських вин (Tafelwein, Landwein), в яких не вказуються ні рік сорт винограду, ні рік виготовлення. Наступна позиція – якісні вина певного регіону (Q.b.A. = Qualitätswein bestimmter Anbaugebiete). І верх класифікації – предикатні вина (Prädikatswein b.A.), виготовлені із найкращого, спеціально відібраного зрілого винограду.

Залежно від вмісту цукру у суслі розрізняють шість предикатів, які так само формують рейтинг від найпростішого до найвишуканішого: кабінет (Kabinet, 67°-82°), шпетлезе (Spatlese, 76°-90°), ауслезе (Ausleze, 83°-100°), беєренауслезе (Beerenauslese, 110°-128°), троккенбеєренфнслезе (Trockenbeerenauslese, 150°-безліміт) та айсвайн (Eiswein, виготовляється із замороженого на кущах винограду).



На дегустації лучанам запропонували спробувати п’ять рислінгів та «для розігріву» червоне напівсолодке «Dornfelder», назване за місцевим сортом винограду. Приємний аромат вишні, що переплітається із відтінками стиглих ягід, нагадував бабусин вишневий напій. А легкий смак із невисоким вмістом алкоголю (10%) чудово б поєднався із бабусиними варениками із вишнями

Головна «фішка» рислінга – висока мінеральність, яка часто створює в вині «ефект бульбашок» і в смаку нагадує ігристий напій.



Перша ж позиція дегустації – біле напівсухе «Fritz Fisk» продемонструвала ще одну типову особливість рислінга – глибокий медовий аромат і відтінки меду у смаку.

Біле сухе «Riesling Trocken» теж яскраво демонструє кислотність, наповнену фруктовими ароматами і смаками. Найчіткіше в цьому вині чується персик, доповнений цитрусовими нотками.



Напівсолодкий «Riesling» має зовсім низький рівень алкоголю – 8,5%. За словами експерта, саме це вино становить половину усіх продажів рислінгу в компанії. Це вино не хочеться доповнювати їжею, воно надзвичайно питке, хоча знавці радять до нього спробувати азіатську кухню.

Біле солодке «Riesling Spatlese» виготовлене із пізнього сорту винограду має надзвичайно свіжий аромат, проте на смак – досить солодке з традиційними фруктовими відтінками.



Завершення дегустаційної карти – біле солодке «Bernkasteler Badstube Riesling» за кваліфікаційною пірамідою належить до одного із найвищих класів беєренауслезе. Складне в ароматиці, вино має надзвичайний смак. Характерна рислінгам кислотність ідеально збалансовує високий вміст цукру і не дає вину стати приторним, створюючи ідеальний баланс між солодким та свіжим смаком. А завершується напій тривким медовим та карамельним післясмаком.



Наступні дегустації у «Caramel Café» відбудуться:
16 липня – «Альтернатива» із високим градусом… (дистиляти)
23 липня – Елегантна класика Шампані

Текст: Людмила ЯВОРСЬКА
Фото: Ярослав БЛИЗНЮК
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter