«Сірий кардинал» винного погребу: лучани дегустували гренаш

30 Червня 2015
Обираючи вино за сортом винограду, навіть пересічний винолюб знає, чого чекати від пляшки, виготовленої із мускату, мерло, сапераві чи рислінгу. На черговій дегустації, що відбулася в «Caramel Cafe», сомельє виномаркету «Wine Time» розширили список впізнаваних сортів цікавою позицією.

Французький гренаш, іспанський гарнача, італійський канонау – сорт винограду, який в різних країнах має свою назву. Площі, зайняті цими виноградниками, займають понад 200 тисяч гектарів. Гренаш навіть має власний міжнародний день: 24 вересня в багатьох країнах світу відбуваються грандіозні святкування Дня G. І в той же час, цей сорт винограду мало знайомий широкому загалу.



Однією із причин спеціалісти називають той факт, що гренаш рідко використовується не в купажі з іншими сортами. Мовляв, стовідсоткові вина з цього сорту мають загрозу вийти простуватими, із блідним кольором, високою плотністю та вмістом алкоголю (вище 14%).

Деякі із запропонованих в дегустаційній карті позицій частково стали підтвердженням такої думки, а деякі – повністю спростували її.



Приміром, червоне «Terrai OVG13» від іспанського винороба «Covinca» видалося запростим навіть на тлі попередніх «білих» позицій. Багате вмістом алкоголю та квіткового аромату, на смак більше запам’яталося приємною терпкістю, аніж чітко вираженими відтінками смаку. Хоча треба віддати належне свіжості цього напою і його ціні, яка сповна врівноважує всі недоліки і робить таке вино вдалою покупкою.

Стовідсоткова гарнача-бланка у білому «Menguante» від іспанської сімейної виноробні «Vinedos у Bodegas Pablo» проявила себе кардинально інакше. І трав’яний аромат, і грейпфрутово-яблучний смак видалися в міру насиченими й повними. Мінеральність у смаку збагатила його та додала певного благородства.



Не менш достойно відкрив себе гренаш у рожевому «Oustric Rose» від відомого французького винороба Бернара Магре. До чарівного квітково-полуничного аромату додався не менш багатий фруктовий смак із «правильною» кислинкою, що перероджується в нетривкий, проте приємний післясмак. Регіон Лангедок, де зібраний виноград для цього напою – уже достатній показник, аби розуміти, що вино обов’язково здивує хорошою якістю і багатими враженнями.



Здивувало нетиповою ароматикою червоне вино «Moro» від італійського винороба «Mesa». Стовідсотковий канонау у цьому вині відкрився запахом моря, добре відчутним ароматом соленої води. А до елегантного і теплого смаку додалися танінові і кавові відтінки.

У французькому вині «Domaine Jaume Altitude 420 Rouge» до 60% гренашу додали 40% сорту винограду сіра (інша назва – шираз). Таке поєднання додало інтенсивності смаку та кольору вина, а також розбавило типову для гренашу фруктову ароматику і смак нотками спецій, шоколаду, чорних ягід.



Ще один приклад купажу гренашу та сіри (у співвідношенні 80% до 20%) – у вині «Els Escurcons» від невеликого іспанського виробника «Mas Martinet». Для виробництва цього вина відбиралися лише ягоди із нижньої частини грона: вони менші за розміром і забезпечують вину складніший смак. Сомельє запропонував провести для цього вина 2007 року виробництва процедуру декантування. На початку дегустації напій перелили у спеціальну посудину - декантер, аби лишити у пляшці осад, а решті вина дати можливість швидше розкритися.



Багата ароматика, що характерно винам гренаш, чітко виражена нотками стиглих фруктів. Так само і смак – наповнений фруктами з легким відтінком прянощів.



Найближчі дегустації в «Caramel Cafe»:

2 липня, четвер – Свіжий подих п’ємонтського вітру з винами від «La Biòca»

8 липня, середа – Першокласні німецькі рислінги від «Dr. Heidemanns-Bergweiler»

10 липня, п’ятниця – Димний вечір на терасі: сигара + міцний напій

16 липня, четвер – Фруктові дистиляти: «альтернатива» із високим градусом

Текст: Людмила ЯВОРСЬКА
Фото, відео: Дмитро КУХАРУК
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter