Інколи ми навіть не здогадуємося, як багато в житті залежить від харчування: наприклад, перебір із жирним перченим м'ясом під час вечері може вдарити по шлунку, настрою і працездатності на весь наступний день.
Щоб уникнути таких неприємних казусів,
MEN's LIFE підготувало підбірку продуктів, на які з настанням вечора варто накласти табу.
Перелік основних продуктів, які не радить включати в свою вечерю жоден дієтолог:
Ковбасні вироби і копченості
[img data=def]16_02_2015_1166351478/1.jpg[/img]
Відкриваючи холодильник опівнічної пори, рука відразу ж тягнеться за паличкою сирокопченої ковбаси або шматком буженини. Здавалося б, що тут такого? Адже декілька шматочків ще нікому не завадили. Але, на жаль, в реальності все набагато гірше. У копченому м'ясі та ковбасах в надлишку міститься амінокислота терамін, яка провокує посилене вироблення норадреналіну. Ця речовина впливає на вироблення нервових імпульсів, приводячи мозок в збуджений стан і не даючи йому заснути. Крім того, копченості містять величезну кількість трансжирів і холестерину, які дуже шкідливі для організму.
Гамбургери й інший фастфуд
[img data=def]16_02_2015_1166351478/2.jpg[/img]
Про шкоду фастфуду для здоров’я не чув лише ледачий, але ми все ж нагадаємо про нього ще раз. Різні чізбургери, картопля фрі й інша «швидка їжа» ‒ це найпотужніший удар по організму, тим більше, якщо мова йде про пізній час доби. У таких продуктах зашкалює концентрація жиру, солі, гострих спецій і цукру, і повноцінно переварити їх до ранку навряд чи зможе навіть найміцніша травна система.
Здобна випічка
[img data=def]16_02_2015_1166351478/3.jpg[/img]
Різноманітні булочки, рогалики і пироги містять в собі багато цукру і борошна вищого сорту, які блискавично піднімають рівень цукру в крові і так само швидко його опускають. В результаті, перекусивши пиріжком, ти зовсім недовго відчуваєш ситість, незабаром у тебе знову прокидається голод. Крім того, рафіновані продукти, які у надлишку містяться у випічці, швидко переходять в жирові відкладення і не приносять організму абсолютно ніякої користі.
Шоколад
[img data=def]16_02_2015_1166351478/4.jpg[/img]
Суперечки про користь і шкоду шоколаду тривають вже довгі роки, але абсолютно ясно одне: ввечері перекушувати цими ласощами не варто. Всього в декількох шматочках темного шоколаду міститься чимала кількість цукру, швидких вуглеводів і кофеїну, яким твій втомлений за день шлунок явно не зрадіє. Шоколад та інші солодощі слід вживати тільки вранці, а в ідеалі ‒ не їсти зовсім.
Червоне м'ясо
[img data=def]16_02_2015_1166351478/5.jpg[/img]
У вечірній час дієтологи не рекомендують вживати ні смажене, ні запечене, ні навіть відварне червоне м'ясо, адже саме в ньому міститься велика доза тирозину ‒ речовини, що підвищує рівень адреналіну. Цей вид м’яса ідеально підходить для сніданку, заряджаючи організм бадьорістю на весь день, а ввечері він може стати винуватцем безсоння. Якщо ж на вечерю ти не звик обходитися без м’ясних страв, тоді віддай перевагу нежирній рибі й білому м'ясу птиці.
Солодкі фрукти
[img data=def]16_02_2015_1166351478/6.jpg[/img]
Черешню, полуницю, виноград, диню, кавун, абрикоси, персики та інші солодкі фрукти і ягоди слід їсти лише в першій половині дня. Ці продукти мають величезний спектр корисних властивостей, але разом із тим до їхнього складу входить велика кількість швидких вуглеводів і цукрів, з якими шлунку складно впоратися у вечірній час. Звичайно ж, якщо вибирати між жирним пончиком і персиком, то краще віддати перевагу другому, але захоплюватися безумовно не слід.
Рисова каша
[img data=def]16_02_2015_1166351478/7.jpg[/img]
Рис, який продається на полицях супермаркетів, в більшості випадків вже піддався обробці і тому в ньому міститься велика кількість вуглеводів. Завдяки такому вмісту вуглеводів є ризик набору ваги. Та й взагалі, рис важкуватий для травної системи у другій половині дня.
Хрін і гірчиця
[img data=def]16_02_2015_1166351478/8.jpg[/img]
Гострі соуси, до складу яких входять гірчиця і хрін, здатні підбадьорити організм і прогнати сон. Крім того, у вечірній час активність шлунково-кишкового тракту знижується, і гостра перчена їжа може виявитися йому «не по плечу». Як наслідок ‒ печія та інші неприємності.
Горіхи
[img data=def]16_02_2015_1166351478/9.jpg[/img]\
Горіхи ‒ цінне джерело рослинних жирів, і, відповідно, дуже висококалорійний продукт: невелика жменька горішків містить до 600 Ккал. Це прекрасний і корисний варіант для денних перекусів (якщо не переїдати), але здоровою й легкою вечерею горіхи не назвеш ніяк.
Соління і консервації
[img data=def]16_02_2015_1166351478/10.jpg[/img]
Висока концентрація солі, цукру та оцту робить солоні і мариновані овочі абсолютно непридатними для вечері. Соління здатні спровокувати важкість у шлунку і досить сильну печію, які точно не порадують тебе ні у вечірній, ні в будь-який інший час.
НАЙКОРИСНІША ЇЖА ДЛЯ ВЕЧЕРІ
На думку дієтологів, ввечері найкраще перекушувати нежирними сортами риби й морепродуктами, яйцями, кроликом і білим м'ясом птиці, а також кисломолочними продуктами й овочами. Обсяг порції, яка оптимально підходить твоєму організму на вечерю, вирахувати дуже легко: для цього просто склади дві долоні у форму човника.