Лучанин навчився готувати дешевий алкоголь

12 Серпня 2015

Лучанин Юрій Устинченко винайшов новий метод виготовлення домашніх алкогольних напоїв без приготування соку, віджимів і перетирання. Серед алкогольних новинок чоловіка – вина із шовковиці, малини, вишні, винограду, полуниці.

Кілька років тому Юрій Устинченко зацікавився виноробством. Чоловік назбирав рецептів у знайомих і почав експериментувати. Проте жоден з отриманих результатів його не задовольнив.



Тому він взяв собі за мету винайти таку методику, яка була б оригінальна, дешева і проста.

«Я беру відро винограду з китицями, перебираю, залишаю лише дозрілі непідгнилі ягоди, і трохи надриваю у них шкірку, – ділиться рецептом Юрій Устинченко. – Далі потрібно вкинути їх у 10-літровий бутель, засипати склянкою-півтори цукру, добре струсити посудину і залишити на ніч. Потім у 5 літрах води розчинити 2,3 кілограма цукру і залити цим сиропом ягоди. По самі вінця наливати не слід, до верху має залишатися сантиметрів з 10. Після цього бутель закриваємо спеціальною кришкою, обмотуємо її скотчем і встромляємо туди шланг або капронову трубку довжиною 40 сантиметрів. Другий кінець шланга опускаємо в півторалітрову пляшку, на дно якої наливаємо воду. Це робиться для відводу газу з бутля. На цьому перший етап приготування вина закінчений».



Посудину з суслом Юрій Устинченко радить обов’язково ставити на підвіконник, написати на ній дату і не забувати стежити, коли закінчиться бродіння. Тоді у пляшці з водою перестають виділятися бульбашки газу. Чоловік каже, що вино за його рецептом готове вже через 25 днів.

Перетримувати готовий напій у бутлі можна не більше 5 днів, інакше він почне бродити по другому колу, і замість чудового смаку винограду набуде присмаку браги. Тому по закінченні процесу його треба обережно, аби не збовтати осад, за допомогою шланга перелити в іншу посудину. Молоде вино слід витримати у ній ніч, після чого розлити у пляшки з гвинтовими кришками і поставити в підвал або погріб. За словами Юрія Устинченка, з 10-літрового відра винограду у нього виходить 8 літрів десертного, схожого на кагор, вина.



За такою ж схемою господар навчився робити не лише виноградне, але й інші плодово-ягідні вина. У деяких з них змінюється лише співвідношення компонентів. Приміром, вино зі смородини готують так само, як виноградне, на вишняк треба 4 кілограми вишень з кісточками і 3 кілограми цукру. Щоб зробити вино з малини, потрібно взяти 4,5 літра ягід, ожини – 5 літрів, чорниці – 2 кілограми, полуниці – 4 кілограми. А от кількість цукру на порцію для всіх цих ягід однакова – 2,5 кілограма.



Якщо в господарстві немає бутля – не біда, переконує пан Устинченко. Вино можна робити навіть у трилітровій банці. Для цього закладку компонентів зменшити втричі.



Як стверджує господар, за його методом можна робити не лише десертні, але й сухі або кріплені вина. У першому випадку треба приблизно на третину збільшити закладку ягід, залити їх у бутлі холодною водою і поставити на сонце. Такий напій готовий вже через 18-20 днів. Для приготування кріпленого вина по закінченні бродіння сусла додати у готовий продукт харчовий спирт або горілку.

Текст: Лариса ЗЕЛЕНЧАК
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter