Із першими променями теплого сонця у винній карті поціновувачів напою змінюються акценти. На перші позиції піднімаються найменш авторитетні, проте найбільш універсальні вина – рожеві.
«Це вино можна пити і вранці, і ввечері, і на природі, і під час офіційного прийому, і в колі друзів. Рожеве вино – не настільки кисле, як біле, має більш насичений смак. І в той же час не є таким терпким і масивним, як червоне. Це – якраз золота серединка», – розповідає про напій сомельє виномаркету «Wine Time»Володимир Темченко.
Щотижневу дегустацію у «Caramel Cafe», присвячену темі рожевих вин, розпочали із сюрпризу. Гостям розлили рожеве вино у замотаній папером пляшці і попросили оцінити, не називаючи ні марки вина, ні виробника.
[img data=wat]08_05_2015_1097627362/2.jpg[/img]
Вино на смак виявилося типовою «рожевою» класикою: грейпфрут, троянда, трохи полуниці. Після невдалих спроб відгадати виробника чи хоча б країну, сомельє відкрив таємницю. Сюрпризом виявилося рожеве сухе вино від французького виробника із зухвалою назвою «Arrogant Frog», що в перекладі означає «Знахабніла Жаба». Вибір такої назви – виклик стереотипу про французів, яких у світі вважають дещо зверхніми, а ще називають жабоїдами.
[img data=wat]08_05_2015_1097627362/2_1.jpg[/img]
Подальші дегустаційні пропозиції показали, наскільки рожеві вина різняться між собою і смаком, і ціною, і навіть кольором.
«Ferrari» – назва не лише виробника кращих авто, а й кращих вин. Відомий винний дім Італії є найбільшим виробником ігристого вина у цій країні. За класом і смаковими якостями їхнє ігристе вино порівнюють із оригінальними винами із провінції Шампань. До речі, рожеве вино «Ferrari Rose» – обов’язковий атрибут фуршетів «Формули-1».
Аромат і смак «Ferrari Rose», як і належить, говорить про статусність напою. А надзвичайно дрібні бульбашки лише додають пікантності смаковим ноткам лісових ягід та мигдалю.
«Malbec Rose» від аргентинського виробника «Santa Ana» – сухе рожеве вино із винограду мальбек. Аромат цього вина має дещо незвичні овочеві нотки, подекуди відчувається навіть сир. А от на смак «сирна тематика» перетворюється у чітко відчутну полуницю з вершками.
У порівнянні із «строгим» брютом від «Ferrari» цей аргентинський «Мальбек» важко назвати сухим вином, але й до напівсолодкого не дотягує – якраз десь посередині.
Рожево-персикове «Chateau des Muraires»
[img data=wat]08_05_2015_1097627362/5.jpg[/img]
Витончений квітковий аромат доповнюється м’яким шовковистим смаком з відтінками троянди і черешні. Вино – надзвичайне, ніжно-тепле з дуже багатою палітрою квіткових відтінків. «Chateau des Muraires» – родом із Провансу, від відомого виробника «Bernard Magrez».
Елегантне та делікатне «Rosato Toscana» від італійського винороба-важковаговика «Castello di Ama» – з тих вин, які не є ігристими, та коли п’єш – дають ефект легкого пощипування. Напій має достатньо високу щільність та багатий смак, найчіткіше відчувається вишня. Не менш багатим є і післясмак, за яким, власне, найкраще і запам’ятовуються достойні вина.
Апероль «Spritz» потрапив до колекції вин швидше для контрасту і лише завдяки також рожевому кольору. Найтиповіший італійський коктейль-аператив «Шприц» варто спробувати хоча б для того, щоб бути в курсі смаку цієї алкогольної класики. А от поціновувачам трав’яних настроянок типу «Бехерівки» варто сказати: ласкаво просимо розширювати горизонти!
Трав’яна гірчинка відчутно смакує цитрусовими: і апельсином, і мандарином, і навіть грейпфрутом. Але ця гір чинка має дивний солодкий відтінок, який у поєднанні із бульбашками створює неповторний смак «Шприца».
[img data=wat]08_05_2015_1097627362/8.jpg[/img]
***
Рожеві вина асоціюються із літом та відпочинком. Тож «Таблоїд Волині» розпитав гостей дегустації, чи, смакуючи вином кольору ніжності, надумали собі планів на літо.
Цього четверга у «Caramel Cafe» відбудеться дегустація особливого вина. Воно – примхливе, має потребу в глибокому розумінні та увазі до своєї «персони». Воно займає шановане місце серед найбільш дорогих і популярних вин у світі. Хто ще не здогадався, дозвольте відрекомендувати – бургундське!
Дегустація відбудеться 14 травня, початок о 19.30.
Як дегустувати медові напої розповів успішний підприємець, голова «Бджолярського кругу», заступник голови «Гільдії медоварів України», віце-президент Спілки пасічників України, власник закладу «Медова хата» у Луцьку Володимир Дмитрук.