Успішно!

біхелсі

5 фірмових рецептів шашлику від рестораторів та шеф-кухарів Луцька

Травень потішить українців та й лучан у тому числі тривалими вихідними ‒ матимемо змогу відпочивати аж 12 днів замість звичних восьми. Перше і друге травня випадає на п'ятницю і суботу, тому один вихідний буде перенесено на понеділок, 4 травня. Таким чином, на початку травня буде аж чотири вихідних підряд. 9 травня також припадає на суботу, а отже, вихідний переноситься на понеділок, 11-те.

Традиційно на травневі вихідні заведено тішитися весняним сонечком та смакувати соковитим шашликом десь у лісі чи поблизу водойм. Аби якнайкраще спланувати відпочинок, «Таблоїд Волині» пропонує фірмові рецепти шашлику від відомих рестораторів та кухарів Луцька.

Улюбленим рецептом шашлику ресторатора Андрія Котищука («OPERA», «Дядя Піца», «Львівський штрудель») є м’ясо замариноване у ківі.

[img data=def]30_04_2015_563796169/andriy_kotyschuk.jpg[/img]
Для цієї страви Андрій використовує м’ясо з свинної шиї. Його варто порізати чималими шматками впоперек волокон. М’ясо маринується у соусі з дрібно нарізаних або перетертих на тертку ківі та заправляється цибулею, нарізаною кільцями. Щодо спецій, то Котищук додає лише сіль та перець. Кількість необхідних інгредієнтів вимірюється в залежності від об’єму м’яса. Смажити шашлик ресторатор радить на дубових дровах. До речі, цей рецепт є експрес-варіантом приготування страви завдяки властивостям ківі, що дуже швидко розм’якшує м’ясо, його можна готувати вже за 3 години після маринування.

Кухар мангалу рекреаційного комплексу «Рестпарк» Володимир Манець каже, що найважливішим для приготування шашлику є свіже м’ясо.

[img data=def]30_04_2015_563796169/restpark.jpg[/img]
Для цієї страви у закладі використовують свинну вирізку. Маринад кухар готує з тертої цибулі, солі, перцю та олії. М’ясо має вистоятись принаймні 5-6 годин перед приготуванням. Смажити шашлик Володимир радить на дровах з фруктових дерев.

Ресторатор Микола Наход («Добра хата») також радить використовувати для шашлику свинину.

[img data=def]30_04_2015_563796169/nahod.jpg[/img]
Він маринує м’ясо у білому сухому вині. До маринаду також додає цибулю: частину тре на тертку, частину ріже кільцями. Зі спецій Микола Наход використовує сіль, перець та лавровий лист. Також ресторатор радить додавати незначну кількість олії, вона робить м’ясо м’яким та забезпечує апетитну кірочку. Для аромату до маринаду можна додати й невелику кількість червоного сухого вина. М’ясо має маринуватися принаймні 12 годин. Якщо ж треба пришвидшити процес маринування, ресторатор радить додати майонез.

Шеф-кухар «ЛучеSK-пабу» Юрій Хазіпов каже, що не є прихильником якихось екстравагантних рецептів приготування шишлику.

[img data=def]30_04_2015_563796169/hazipov.jpg[/img]
Для цієї страви він також використовує свинну шию. М’ясо маринує у подрібненій цибулі, яку перед тим радить добре зім’яти руками. Зі спецій використовує лише сіль та перець. У маринаді м’ясо треба витримати принаймні кілька годин, а перед тим як смажити забрати з нього усі шматочки цибулі. Дрова, на яких смажитиметься шашлик, повинні добре тримати жар. Також кухар зауважує, що треба добре слідкувати за відстанню від вугілля до м’яса, вона має бути близько 15 сантиметрів. Тоді шашлик не пересушиться й не залишиться сирим.

Ресторатор Іван Цимбалюк (пивний клуб «Оболонь») любить гострий шашлик із зеленню.

[img data=def]30_04_2015_2059518764/56_big.jpg[/img]
Він маринує м’ясо у майонезі з додаванням петрушки, кропу, цибулі та паприки. Зі спецій додає лише сіль та перець. Шашлик після шестигодинного маринування смажить на дубових дровах. Завдяки маринуванню у майонезі м’ясо стає дуже м’яким та ніжним, зелень додає цікавого смаку, а паприка робить страву пікантно гостренькою. Іван каже, що з кількістю спецій варто експериментувати відповідно до смакових вподобань тих, хто смакуватиме шашликом.

Автор: Ірина САСОВСЬКА