Успішно!

біхелсі

21 день до свята: 5 стародавніх рецептів смачної паски

Сьогодні у традиційній передсвятковій рубриці «Таблоїда Волині» – рецепти стародавніх пасок з неабиякою історією.

Пекти паску – справа непроста, і не кожній господині вдається з першого разу витягти з печі пахучу, рум’яну та смачну випічку.

Саме тоді й приходять на допомогу рецепти, перевірені століттями та сотнями вправних жіночих рук.

Сьогодні у традиційній передсвятковій рубриці «Таблоїда Волині» – рецепти стародавніх пасок з неабиякою історією.

Паска Кочубеївська

Цей рецепт зберегла Надія Губа. Він дістався їй в спадок від бабусі та матері, які куховарили в останнього з роду поміщиків Віктора Кочубея.

1 склянку молока закип'ятити і заварити 200 г борошна, постійно розмішуючи дерев'яною ложкою. У 1 склянці теплого молока розвести 100 г дріжджів і 200 г борошна, залишити на 10 хвилин. З'єднати обидві маси, накрити і залишити на 2 години.20 жовтків, дрібку солі, 500 г цукру збити добіла. Половину цієї маси влити в тісто і додати 500 г борошна. Гарно вимісити і залишити підходити 1 годину.

Через годину залити другу половину маси, додати 1 кг борошна і вимішувати, щоб відставало від рук. Влити поступово розтоплений маргарин (400 г). знову вимісити і дати підійти, опустити і додати ваніль, розпарений ізюм (обваляти в борошні). Форми обмастити маргарином та обсипати борошном. Вимісити тісто і розікласти в форми по половині. Духовку добре розігріти і поставити паски на 45 хвилин. 

2

Старовинна паска «Монастирська»

 

Борошно 450г, молоко незбиране 200г, 2 яйця, 4 жовтки з яєць, масло вершкове 80г, цукор-пісок 108г, дріжджі 20г, сіль 10 г,родзинки 19г, мигдаль 32г, товчений кардамон 2г.

З борошна, теплого молока і дріжджів  замішують опару, залишають забродити і піднятись. Потім додають жовтки, яйця, розтоплене вершкове масло, цукор, сіль, прянощі, родзинки і мигдаль. Щоб вийшло густе тісто його добре вимішують і дають піднятись. Прикрашають паску візерунками, випікають 40-50 хвилин, при температурі 200 – 210 0C.


Паска «Князівська»

Борошно 500г, молоко незбиране 100г, жовтки яєць 430г, масло вершкове 144г, цукор-пісок 100г, дріжджі 20г, сіль 7г, родзинки 45г, настоянка шафрану 10г, ром 20г.

Жовтки збивають з теплимо молоком. Додають дріжджі розчинені у теплому молоці, борошно. Замішують та  дають побродити. Потім додають цукор, вершкове масло, настоянку шафрану, ром, все перемішують дуже добре. Дають ще піднятись розкладають по формах і в піч на  40-50 хвилин при 200-2100С.

Паска від невістки Івана Франка

 

Для випікання пасок треба використовувати сухі дріжджі, попередньо розчинені у холодній воді. Борошно брати вищого сорту, суху. На 3 склянки муки потрібно третину столової ложки солі. Жовтки відділити від білків, протерти їх через сито, потім у макітрі розтирати, поки не побіліють.

Дріжджове тісто розчинити на молоці, додати жовтки і розбивати лопаткою протягом 30 хвилин. Тоді поставити в тепле місце, щоб підросло. Після цього розбивати його лопаткою ще годину, підсипаючи борошном. Коли тісто підросте, вимішати його і заповнити 1/3 форми, змащеної маслом і обсипаної тертою булкою. На дно форми покласти змащений маслом паперовий кружок. Дати тісту ще підрости й обережно, щоб не сіло, поставити в духовку. Тісто повинно бути доволі рідке. Коли паски випікаються, не можна робити протягів.

Для запаху до тіста можна додати цедру з лимона, гіркий мигдаль, мускатний горіх тощо.

1

Паска бабусі

Всі компоненти для тіста брати в теплому вигляді. 1 пляшку молока вилити у велику миску, де буде тісто, 1,5 стакана цукру злегка підігріти і розмішати, 3 стакани борошна, поставити в тепле місце на 1,5-2 години (щоб збільшилося в об'ємі удвічі). 6 жовтків розтерти з 1,5 ст. цукру дочиста, додати ванілін і в тісто. 300 р. маргарину розтопити і додати половину його в тісто. Білки збити і теж в тісто.

Додати ще близько 3 ст. борошна і місити: на дошку насипати борошна, покласти тісто. Руки очистити, вимити, змастити маргарином, що залишився, і місити. Знову очистити руки, змастити і місити поки тісто не перестане прилипати до рук. Покласти тісто в миску і знову поставити в тепле місце на 1,5-2 години. Родзинки помити, залити кип'ятком.

Потім витерти рушником, обваляти в борошні і вмісити його в тісто. Тісто викласти у форму, змащену маслом і обсипану борошном. Хай ще трохи постоїть. Випікати в духовці (не більше 150 град.) 1,5 години. Якщо зверху підгоратиме, то покласти вологий папір.




 

Хай смакує!

Додати новий коментар