• банер чікос

У луцькому універмазі відкрили виставку картин бійців АТО

31 Січня 2016
Протягом минулого року волинські волонтери, психологи і митці провели вісім виїздів в санаторії, де за сприяння арт-терапії допомагали бійцям АТО пройти оздоровлення і реабілітацію. Роботи, виконані в рамках цього проекту, що має назву «Зігрій душу», виставили в Арт-галереї, розташованій на другому поверсі луцького центрального універмагу, пише сайт фонду «Тільки разом».

На кожному виїзді упродовж кількох днів з демобілізованими працювала команда фахівців – психологи й арт-терапевти. Ковельська волонтерка Анна Лисакова пригадує, що все було не так просто – не кожен дорослий чоловік відразу візьме в руки пензлик чи шматок глини для творчості, а тим більше той, який пройшов через жахіття фронту. Усе ж проект має неабиякий успіх, ця виставка – уже п’ята в Україні. Ще дві побували в Європі – у Варшаві та Брюсселі. Вони набули статусу виставок-аукціонів.

«Для Європи тема подій в Україні близька, а тому в ході організованих аукціонів майже всі попередні роботи, придбали люди, зацікавлені в тому, щоб підтримати ініціативу, покликану допомогти військовим реабілітуватися у мирних реаліях. За отримані кошти ми купували матеріали для чергових терапевтичних сесій», – розповідає Анна Лисакова.

[caption]
Волонтерка із Ковеля Анна Лисакова пригадує, що не все відразу складалося гладко[/caption]

Дехто з реабілітантів продовжує творчу працю й після завершення проекту. Адже мистецтво захоплює, розслабляє, дозволяє поринути в інший світ, відволіктися від важких внутрішніх переживань.

Більшість експонованих робіт не мають навіть натяку на війну, учасники кажуть, що після пережитого навпаки хочеться відтворити більше кольору та радості, тому намагалися перемалювати темно-сірі сторінки минулого, що з ними асоціюється війна на Сході України.

«Я брав участь в одному із заїздів. Хочу подякувати організаторам, благодійникам, психологам, арт-терапевтам, які з нами працювали. Завдяки ним проект отримав життя. Такі зустрічі надовго заряджають і дають змогу побачити все, що відбувається, під іншим кутом. Ми стали однією родиною за ті кілька днів, що провели разом. І хоч ми були з різних областей України ( у деяких заїздах були ще реабілітанти з Івано-Франківської області, – прим. кор.), але й дотепер контактуємо і підтримуємо один одного», – розповідає учасник проекту Валерій Дишко.

[caption]
Учасник проекту Валерій Дишко вдячний, що випала нагода спробувати себе у мистецтві[/caption]

Під час заходу гості виставки отримали майстер-клас із гончарства, де кожен зміг на собі випробувати терапевтичний ефект методики, яку використовують під час реабілітаційних сеансів.

[caption]
На відкритті відбувся майстер-клас із гончарства[/caption]

[caption]
Представниця фонду «Тільки разом», депутат обласної ради Ірина Констанкевич подякувала команді та пообіцяла подальшу підтримку проекту «Зігрій душу»[/caption]

[caption]
Завітав на виставку і боєць АТО, депутат Луцької міської ради Олександр Кравченко[/caption]
0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter