Третій день Бандерштату: чоловічий запал «Гайдамаків» і жіноча енергія Джамали

08 Серпня 2016

Музична сцена останнього дня «Бандерштату» дивувала гостей різноплановістю ритмів та стилів: рок, фолк, панк, джаз.

Читайте також: Два дні Бандерштату: драйв, рок та білоруський флеш-моб


На Urban stage відривалися і слемилися під гурти «Мій батько п’є», «Jackson Crack», «Farinhate», «The Dues», «Septa».



Під вечір спека спала, а танцювальний настрій стрімко виріс. У п’ятницю, перший день фестивалю, ведуча Вікторія Жуковська розповіла, що в неї для всіх є дуже хороша новина – у неділю буде +23 і, може, навіть піде дощ. На щастя, жарти так і залишилися жартами, і за всі три дні серйозних опадів не випало.



Особливо важливим став цей день і для ведучого М’яча Дредбола, який напередодні анонсував, що вперше за 8 років його «бандерштатівського» досвіду на сцені роботу сина оцінюватиме його мама.

Відкривав головну сцену третього дня київський металкор-гурт з Києва «Morphine Suffering». Музиканти повсякчас експериментують зі стилями та звуковими відтінками, пісні присвячені серйозним проблемам буття і довкілля, бо всі учасники гурту – прибічники спортивного та здорового способу життя. До речі, на гутірках неділі «Morphine Suffering» розповів про користь сироїдіння та про те, що заряджатися на потужні виступи музиканти можуть без жодного алкоголю та інших стимуляторів.



Київський рок-гурт «Stoned Jesus» грав на контрасті важкого металу та досить ніжного інструментального соло. Вокаліст мало говорив між піснями, але заряджав концентрованою енергетикою, бив у барабани ногою, а насамкінець виступу жбурнув у вдячну публіку на згадку своє взуття.




Гурт «Гайдамаки» виконували традиційну для себе суміш українського та балканського фолку, а також, заспівали пісню на слова польського поета Адама Міцкевича.




Найбільшим очікуванням вечора, безперечно, став виступ співачки Джамали. Ведучі жартували, минулого року левова частка лучан збиралася саме на час виступу гурту «Onuka», а цьогоріч – на Джамалу.
Співачка з’явилася на сцені у довгій вишитій сукні, і викликала справжній шквал емоцій та овацій. За її словами, на сцені до неї було дуже багато виконавців-чоловіків, тож вона хоче додати тендітної жіночої енергії.



Джамала подякувала всім за те, що були з нею у Стокгольмі, хоч, може, багато хто цього і не усвідомлює. А ще побажала гостям фестивалю завжди залишатися вільними птахами і неодмінно знаходити свій шлях додому.
Кульмінацією виступу стала пісня «1944», що принесла Джамалі перемогу на Євробаченні. «Бандерштат» підспівував, пританцьовував і шаленів.




Після гарячого виступу Джамали було складно підтримувати таку ж температуру музичної енергетики, але гурт «Антитіла» впорався з нелегким завданням. Вони співали, за словами вокаліста Тараса Тополі, про серйозне і не дуже, про любов і про відчай.




Закривав третій день головної сцени і фестивалю загалом гурт «Тартак». Сашко Положинський не лише співав, а й постійно пропонував гостям взяти участь у перформансах і атракціях: підсвічувати телефонами та ліхтариками, запускати хвилю, знімати футболки і розмахувати ними в повітрі в такт пісні.




Ювілейний «Бандерштат» завершився, а в соцмережах гості фестивалю ще довго надсилатимуть одне одному найкрутіші композиції улюблених виконавців, обмінюватимуть фото та ділитимуться найбільш яскравими враженнями.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].








[caption]
На фестиваль завітали молодята[/caption]









0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter