Успішно!

біхелсі

Правда про проблеми, борги та «безпросвітне дно» ФК «Волинь»

Останнім часом про ФК «Волинь» ширяться не дуже приємні слухи. Інформація про розформовування команди, пропуск сезону, безкінечні борги та суди точно не приность позитивної репутації як тренеру, так і самій команді. Нині ж футболісти відправились в Індію тренуватись, однак плітки, повязані з футбольним майбітнім команди, певно, і там гравцям, і тут вболівальникам не дають спокою.
 
Мережею літає інформація, одна неймовірніша іншої, а рівень розлюченості вболівальників «інвесторами клубу» сягнув історичного максимуму, пише київський оглядач Сергій Абрамчук на «Район Луцьк». Клуб спромігся тільки на легеньке і багатозначне заспокоювання вболівальників в офіційному Facebook. Мовляв, чекати треба закінчення атестації, яку проводить для клубів Прем’єр-ліги ФФУ, а взагалі – футбол у Луцьку буде. Так, але який? П’ять першокласників на стадіончиках ім. Ігоря Палиці біля луцьких шкіл – це також футбол. У Луцьку ж всі звикли до великого футболу і приїзду великих команд.

Отож, розпочнімо із розвінчання новітніх міфів про «Волинь», які запустили в голови легковірним і переляканим вболівальникам легковажні сайти.
 
1. Буцімто, на місці прем’єрлігової «Волині» буде друголігове «Торпедо».

В середині січня у «Волині» відібрали 12 очок. Але найбільший жах у тому, що одна із частин документа передбачає ще й позбавлення клубу професіонального статусу. ФІФА жорстоко покарала «Волинь» за невиконання контрактних зобов’язань перед колишніми футболістами (як визнав Віталій Кварцяний, йдеться про Іссу Ндоє та Душана Савіча – С.А.).

Однак тільки зняттям очок справа не вирішиться. Якщо не заплатити й надалі, у вироках ФІФА стосовно «Волині» передбачено переведення команди в аматорський колектив. Відбудеться це вже влітку, але створюючи нову команду, борги залишать на старій. Версію про «Торпедо» запустили столичні журналісти, які у Вікіпедії прочитали, що «Волинь» виникла на базі автозаводського клубу. Де ЛуАЗ, а де ФК «Волинь»? Сумніваюся, що сьогодні автозавод навіть дитячий шашковий клуб зміг би утримати.
Тому «Волинь» в аматори не піде, як це хочуть у ФІФА, а, зареєструючись у новій іпостасі, заявиться у другу лігу. Наприклад, під подібною до нинішньої назвою.

[caption][img data=def]08_02_2016_1449648497/3_01-8001.jpg[/img] Віталій Кварцяний на полі рідного стадіону [/caption]

2. Буцімто, у всьому винуватий Палиця, який не хоче платити зарплату.

Не у всьому він винуватий, хоч частина відповідальності, перш за все за хаотичне керування клубом, лежить на Ігорю Петровичу. Наскільки можна вірити відкритим джерелам інформації, Палиця не захотів платити не просто зарплату футболістам, які прийшли в клуб у 2012 році і мали забезпечити Луцьк єврокубками, а самого кандидата в нардепи «спортивним» піаром. Зарплату цій гвардії, з-поміж якої були переважно іноземці, припинили платити на початку 2013 року. Літом більшість з них пішли з клубу і почали судову тяганину із «Волинню». Виграли вони у клубу не тільки зарплати, але й різного роду компенсації та моральні збитки. Отже, Палиця відмовився платити саме ці завищені суми. Наприклад, сума боргу Ндоє (майже мільйон доларів) наполовину складається із додаткових виплат. Домовитися із боржниками про зменшення їхніх апетитів не вдалося. Питання в іншому – як можна було призначати легіонерам (та й деяким українцям також) зарплати по 20-30 тисяч доларів? Чи не грабував Палицю його власний менеджмент? Чому за такого вкладення коштів у футболістів в клубі не потурбувалися, аби навчитися заробляти гроші на справді «гучних» іменах?

[caption][img data=def]08_02_2016_1449648497/2_01-7939.jpg[/img] Ігор Палиця (у дощовику) під час відкриття оновленого стадіону[/caption]
 
3. У «Волині» страшні борги.

Називають цифру у три мільйони доларів. Можливо (фінансова складова діяльності футбольного клубу, як це повелося в Україні, не оприлюднюється – С.А.). Але повторюємося – це борги колишнім футболістам, які, найімовірніше, обнулять, коли створять новий клуб із новою юридичною особою. Сума ж поточних зобов’язань невелика. Крім того, навіть гравці в інтерв’ю розповідають, що у «Волині» останнім часом заведено накопичити борги із зарплати, а потім їх успішно сплатити. Тим більше, що суми у відомостях набагато зменшилися, порівнюючи із шикуванням чотирирічної давнини.
 
 
4. Друга ліга – це безпросвітне дно.

Теза, яку найважче заперечити. Але попри те, що «Волині» доведеться замість «Шахтаря» і «Динамо» грати з «Інгульцем» і «Ковалівкою», відзначимо, що порядку і футбольної логіки в цих райцентрах нині більше, ніж у поки прем’єр-ліговому Луцьку. Конкуренція за вихід у вищі ліги нині настільки загострилася, що для підняття «Волині» з низин хочеш не хочеш, але доведеться облаштовувати клуб. Палиці доведеться або повністю кинути його або усвідомити, що ФК – це також підприємство, а не пилосмок, що засмоктує гроші. У підприємства є бізнес-план, спрямований на заробіток грошей. Більше того, якщо правильно налагодити роботу, перерозподілити вивільнені через виліт з вищої ліги кошти на побудову інфраструктури, то успішний бізнес-проект видасть Ігорю Петровичу потужний піарний «вихлоп» на фініші. Дуже дивно, чому Палиця чи його люди дотепер не почали пояснювати вболівальникам (він же електорат), що тепер у футболі будуть інші порядки і що «Волинь» буде біднішим, але чесним клубом.  

[img data=def]08_02_2016_1449648497/7_big_20151224124234.jpg[/img]
 
5. Команда знімається із чемпіонату України.

Одна із найбезглуздіших чуток. І матчі Кубку України проти «Зорі», і решту поєдинків чемпіонату дограватиме «стара» «Волинь». Це вигідно й для того, щоб уже весною,  коли не треба буде тривожитися за набір очок, награвати молодіжний склад. Він, найімовірніше, і гратиме в новому сезоні 2016 – 2017 рр. у новій лізі.

[caption][img data=def]08_02_2016_1449648497/5_12509633_905549729559662_1810173271518821421_n.jpg[/img] Перше тренування в Кожикоде, перший заплив в океані і перша спільна фотка. Фото з офіційної сторінки клубу у Facebook, 2.02.2016, Індія[/caption]
 
6. З «Волині» масово втікають футболісти.

Не забуваймо, що у ці дні бігти їм нікуди, хіба в індійський чемпіонат. А турнір і збір в Індії допоможе Кварцяному хоча б до закінчення лютого вберегти склад команди. «Волинь» вже попрощалася із  кількома лідерами – Матеєм, Шарпаром, Кобахідзе та Політило. Решта команди на місці, причому, наскільки видно з десятків світлин, які долітають із Індії, настрій у гравців чудовий і грати абияк восени вони не будуть. Інша справа, якщо футболістам не заплатять зарплату після повернення в Україну. Тоді вони отримають статус вільних агентів і жодні умовляння залишитися в Луцьку не допоможуть. Тому Віталія Володимировича можуть «підставити», штучно спровокувавши втечу футболістів.

І коли виявиться, що догравати сезон практично ні з ким, чи витримають нерви у залізного Кварца і чи не гримне він дверима?