Успішно!

біхелсі

Лучани слухатимуть джаз у виконанні світових зірок

На прес-конференції за участі віце-президента Луцького джазового клубу Віктора Грисюка та Консула Республіки Польща у Луцьку Кшиштова Савіцкі розповіли про програму фестивалю «Art Jazz Cooperation 2016», його концепцію, особливості та проблеми.

Цьогорічний фестиваль, за словами Віктора Грисюка, має соціальний характер, адже захід покликаний зібрати кошти на лікування музиканта Сергія Ленартовича. Вхід на фестиваль буде платним, але ціну, як зазначають, встановлять демократичну.

«Рятувати життя джазом – це дуже символічно. Ми хочемо максимально допомогти нашому другові,  вважаю, що в цій економічній ситуації було б неправильно зазначати завелику суму,  а 20 гривень зможе знайти кожен», – сказав Віктор Грисюк.

Як розповіли організатори, кожен зможе знайти для себе цікаві ритми, адже програма буде дуже строкатою.У перший день, 26 серпня, в стінах Замку Любарта гості насолоджуватимуться поєднанням класики і блюзу. Потішить музичними міксами молода команда з Рівного «TW – Traveling World band», дует «Дайте спокій» із Луцька, де будуть виступати брати Ленартовичі з друзями, імениті музиканти Євген Пугачов і Френк Паркер, а також Ukrainian Harp Union.

Після 23 години фестиваль перенесеться у пивний клуб «Майдан», де виступлять Сергій Шишкін та Василь Карапулька. Вхід буде вільним, але варто попередньо потурбуватися про бронювання столиків.

Особливістю другого фестивального дня стануть латиноамериканські музичні мотиви. Вперше за багато років існування фестивалю на нього завітають кубинці.

«Я думаю, це сама суть фестивалю «Art Jazz Cooperation 2016»  – об'єднання, інтеграція культур і музики. Також, усіх здивує всесвітньо відома Жаклін Кастеланос з проектом «Son de Cub», яка вперше приїде до України. Я думаю, глядачі довго пам'ятатимуть виступ саме цієї зірки, адже це буде унікальний латинський джаз», - зазначив Віктор Грисюк.

Кшиштов Савіцкі, генеральний консул республіки Польща у Луцьку наголосив на проблемах фестивалю та загалом стану культури у Луцьку.
«Треба взагалі поставити питання, чи потрібна Луцьку висока культура. Запитати у людей, чи вони цього хочуть. Це якась стагнація, хвороба, люди слухають Лободу, і не вміють відчувати справжню музику. Ще кілька років тому була набагато більша суспільна активність людей»,  – зауважив консул.

Втім, на думку пана Кшиштофа, є і позитиви, адже за 16 років існування фестивалю його учасниками хочуть бути музиканти з різних країн світу.
 
 [img data=def]23_08_2016_330047645/afisha_dzhaz.jpg[/img]