Кінокритики похвалили кіноверсію роману волинського письменника «Століття Якова»

28 Вересня 2016
Телеканал «1+1» влаштував у Києві допрем’єрний показ першої серії нової чотирисерійної історичної драми «Століття Якова», знятої за однойменним романом українського письменника Володимира Лиса, що був опублікований у 2010 році.

Присутні на допрем’єрному показі журналісти та критики озвучили компліментарні відгуки про побачену першу серію, відзначивши, у першу чергу, талановиту роботу оператора та харизматичний акторський склад, пише ДетекторМедіа.

Водночас говорили й про недоліки – наприклад, про недостатню історичну складову. Продюсери пояснили, що акцент на любовній лінії в першій серії зроблено спеціально задля залучення ширшої глядацької аудиторії. Але творці обіцяють, що історичної складової стане більше в наступних епізодах серіалу.

«Цей роман вважаю одним із найкращих у сучасній українській літературі, він давно просився до екранізації. Те, що я зараз побачив, такого ж високого рівня, як і літературна першооснова, дуже приємні враження. Це важливо, що в нас нарешті з’являється кіно українською мовою, який містить культурні та історичні традиції», – поділився враженнями голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко.

«Прийнято вважати, що в сучасній українській кіноіндустрії є проблема зі сценаріями та акторами. Але я хочу сказати, що така проблема буде, доки українських акторів не почнуть знімати в головних ролях. Цей питомо український проект, до якого не залучено сторонніх облич, доводить, що в нас є талановиті, надзвичайно цікаві, харизматичні актори. Це дуже приємне відкриття», – зазначив кінознавець Володимир Войтенко.

Нагадаємо, літературний твір, який описує історію України через призму життя однієї людини – волинського селянина-довгожителя Якова Меха, став переможцем конкурсу «Коронація слова – 2010» і визнаний кращим романом десятиріччя.

Головний герой «Століття Якова» народився ще за часів Російської імперії, став учасником багатьох історичних подій і зустрічає старість у сучасній незалежній Україні. Переживши війни, полон, втрату близьких і велику любовну драму, він не втрачає людяності й жаги до життя.

Режисером проекту виступив Бата Недич, оператором-постановником – Ігор Іванов. У головних ролях: народний артист України Станіслав Боклан (Яків Мех), Роман Луцький (молодий Яків Мех), Людмила Загорська, Олег Примогенов, Андрій Самінін, Наталя Доля, Олександр Печериця і Ганна Топчій, а також переможець дитячого талант-шоу «Маленькі гіганти» Женя Лебедин.

До саундтреку драми «Століття Якова» увійшли пісні Святослава Вакарчука«Не йди» та Христини Соловій «Під облачком».

Зйомки відбувалися протягом 22 днів (восени – взимку минулого року), але від початку розробки проекту до його виходу на екран пройшло більше ніж півтора роки, – зазначив автор сценарію Андрій Кокотюха: «Кіно – це не швидкий процес. Ми не можемо сьогодні заборонити російські серіали, а вже завтра видати українські, це потребує багато часу. Є люди, котрі вважають, що один епізод серіалу знімається за один день, так не буває. У нас попереду дуже велика робота з українським матеріалом, українськими акторами, українськими продакшнами. Я даю цьому процесу від трьох до п’яти років, а потім уже не буде питань, де наші актори – вони будуть задіяні, розписані на роки вперед. Це стосується й матеріалів для екранізації, завантаження продакшнів, телевізійних ефірів і, сподіваюся, кінотеатрів».

Нагадаємо, перша серія історичної драми «Століття Якова» вийде на каналі «1+1» 30 вересня о 20:15.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: СЦЕНАРИСТ РОЗПОВІВ, ЯКОЮ БУДЕ КІНОВЕРСІЯ «СТОЛІТТЯ ЯКОВА»

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter