Сценарист розповів, якою буде кіноверсія «Століття Якова»

21 Вересня 2016
Прем’єра епічної драми «Століття Якова» за однойменним романом-лауреатом літературної премії «Коронація слова» Володимира Лиса відбудеться вже 30 вересня о 20:15 в ефірі каналу «1+1».

В основі сюжету – історія України очима волинського селянина-довгожителя Якова Меха. Він народився ще за часів Російської імперії, а старість зустрічає у сучасній незалежній Україні. У його долі – війни, полон і втрата близьких, але її головний підсумок – збереження людяності і здатності любити.Над сценарієм 4-серійної драми працював відомий письменник та сценарист Андрій Кокотюха.

«Кожного разу, адаптуючи романи колег для фільмів чи серіалів, дуже хвилююся. Відповідальність величезна. Передбачаю, що автору наперед може не подобатися результат – для письменника кожне слово у творі - сакральне, щось означає часто дуже особисте. Втім книга та фільм – два окремi художні, не побоюся цього слова – мистецькi твори. Першочерговим у «Столітті Якова» для мене було – збереження закладеної в твір ідеї», – зазначає Кокотюха.За його словами, у сценарії максимально використано те, що є в першоджерелі, також в екранізації з’являться і нові сюжетні лінії.

«Роман стрімкий, при цьому – майже без діалогів. Тож події, описані Володимиром Лисом, треба було зупиняти, ділити на епізоди й населяти персонажами. Переважна більшість діалогів написана з нуля, хоча також максимально використано те, що є в першоджерелі. Традиційно найскладніше для мене – працювати над любовними лініями й пов’язаними з цим епізодами. В екранізації у долі Якова буде дві ключових жінки – є кохана Уляна, віддана чужому, є Зося, чужа, яка стала коханою», – додає сценарист.Цікаво, що головного героя – Якова Меха – зіграють два актори. У молодому віці – Роман Луцький, у зрілому – народний артист України Станіслав Боклан.

У драмі зіграють українські актори Людмила Загорська, Олег Примогенов, Андрій Самінін, Наталя Доля, Олександр Печериця і Ганна Топчій, а також – переможець дитячого талант-шоу «Маленькі гіганти» Женя Лебедин.
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter