«Не можна так!»: відомого співака розчарувала екранізація роману Володимира Лиса

07 Грудня 2020

Співак з Волині Аркадій Войтюк прочитав культовий роман Володимира Лиса та переглянув екранізацію цієї історії. Розлогим дописом він поділився на сторінці у фейсбуці.

«Володимир Лис - «Століття Якова», роман 10-річчя! Прочитав книгу, і одразу ж по гарячим слідам перейшов дивитися 4-ьох серійну екранізацію від 1+1. І в мене - шок! Аж вирішив поділитися своїми роздавленими почуттями від побаченого. На екрані, з написаного Лисом, зберегли лише загальну суть і імена персонажів... Вибачайте, уточнення: не повністю зберегли персонажів, бо є такі, що замінили собою декількох із книги

Якщо хочете побачити як спаклюжили шикарну річ Володимира Лиса 1+1, то Вам на ютуб. Надіюся, про цю екранізацію люди забудуть (хоча, на мій погляд, Станіслав Боклан і тут зіграв свою роль достойно). Цікаво, в чому полягала така зухвала пародія на книгу? Захотіли влізти в 4 серії?

Напевно, 80% діалогів були видумані і переписані сценаристами, додані певні другорядні персонажі, яких не було у книзі, нові сцени... Для чого було власноруч переписувати кращий роман 10-річчя ? Хіба ж ти вважаєш своє бачення книги більш геніальним за оригінал? Таке враження, що сценаристи самі не читали цю книгу, бо треба закрити очі на все, що написав Лис, і без поваги зняти таку фігню...

Так, ви пристосувалися до рамок екранізації, але так не можна! НЕ МОЖНА так робити! Особисто я, не розумію, для чого це все? Щоб просто ЩОСЬ зняти? Щоб дати акторам нові ролі? Щоб режисери, сценаристи, продакшн і т.д., вписали в свій послужний список ше один фільм/серіал власного виробництва?

Не знаю... на таку екранізацію було боляче дивитися мені, поціновувачу творчості Володимира Лиса. Цікаво, а як почувався сам автор після першого перегляду? Є ще багато чого сказати, бо розчаруванню немає меж... Висновок один: читайте книги - неповторний оригінал!

P.S. В даному випадку надіюся, що в майбутньому, хтось достойний візьме роман «Століття Якова» в руки, і переекранізує його без самодіяльності. Бо книга цього заслуговує!», – йдеться у дописі.


1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter