Успішно!

біхелсі

Про ЦЕ: менструація, вагітність, піст – коли не(?)варто займатися сексом

Чим загрожує інтим під час менструації, чи можна займатись сексом у різні періоди вагітності та чи допомагає утримання відновити пристрать у стосунках

Текст: «Таблоїд Волині»

Спонсор рубрики: компанія «СОФТЛЕНД Україна»

«Таблоїд Волині» продовжує рубрику «Про ЦЕ», в якій йтиметься не просто про секс, а про людські страхи, проблеми та шляхи їхніх вирішень; розвінчуватиме міфи, спілкуючись із гінекологами, психологами та іншими професіоналами

Нашими консультантами стали одразу двоє фахівців – акушер-гінеколог, ведуча популярних телепроектів Людмила Шупенюк та психолог, експерт телеканалу СТБ Орест Шупенюк.

До слова, усі охочі зможуть взяти участь у майстер-класі «Інтим у стосунках. Погляд психолога та гінеколога», який відбудеться 6 жовтня у Палаці культури Луцька.

Читайте також: Про ЦЕ: Мастурбація – природна потреба чи сексуальне відхилення

Відоме подружжя лікарів розповіло, чим загрожує інтим під час менструації, чи можна займатись сексом у різні періоди вагітності та чи допомагає утримання відновити пристрать у стосунках.

До Людмили Шупенюк

– Чи можна займатись сексом під час вагітності?

– Якщо є бажання і немає протипоказань, можна це робити на будь-яких термінах. Протипоказання можуть бути у випадках, коли від самого початку є загрози переривання вагітності. Також сексом не варто займатись, коли є шов на шийці матки, чи присутній запальний процес, або встановлений акушерський песарій (пристрій, який використовують в гінекології для підтримки в природному положенні шийки матки, сечового міхура та прямої кишки під час вагітності – ред.).
Якщо у жінки тиск 180, або іде кров, то, ясна річ, що їй також не до сексу. Якщо це викликає якісь неприємні відчуття, або провокує
 виділення – неодмінно треба звернутися до лікаря і з’ясувати, чи нема якихось ускладнень.
Загалом вагітність не є тою ситуацією, в якій інтим забороняється. В деяких країнах, наприклад, в клініках Іспанії, у передпологових кімнатах навіть є двоспальні ліжка, якщо подружня пара раптом захоче зайнятися сексом.
Якщо жінка переживає чи вагається, то краще перед цим звернутися до лікаря і з’ясувати, чи нема протипоказань для занять сексом. Вагітні жінки часто про це питають на прийомі.

– Інтим під час вагітності може спричинити викидень?

– Секс не може бути прямою причиною переривання вагітності. Якщо загроза переривання вагітності була до цього, то секс може її стимулювати. Таку загрозу нескладно виявити. І від інтиму, у такому випадку, треба відмовитись.

– Через який період після пологів можна починати відновлювати інтимні стосунки?

– Після пологів, протягом 1-2 місяців, у жінки ще відбувається скорочення матки та можуть бути кров’янисті виділення – це нормально.  Коли ці виділення припиняються, жінка може повертатися до інтимних стосунків.

Кожній жінці лікарі наголошують, що перед тим, як вона збирається відновити інтимні стосунки, потрібно прийти на огляд до гінеколога: подивитися, як скоротилася матка, чи нема ніяких ускладнень. Якщо проблем з реабілітацією немає, через 2 місяці жінка може займатися сексом. Варто наголосити, що потрібно користуватися контрацептивами, тому що вірогідність нової вагітності, навіть під час грудного годування, досить висока.

– Чи варто займатись сексом під час менструації?

– У певному сенсі це є збоченням.
Навіть з релігійної точки зору, вважається, що жінка під час місячних «нечиста». Звичайно, ситуації в житті бувають різні. І жінки також іноді дозволяють собі багато чого…  Наприклад, секс з тампонами.  На моїй практиці були випадки, коли жінки після активного сексу не могли знайти їх у піхві. Боялися, що тампон потрапив в матку. Такого, звичайно, бути не може, матка не настільки відкрита, щоб туди помістився тампон.
Секс під час місячних є негігієнічним. В цей період іде відтік крові, виділяється слиз… Як на мене, це і чоловікові має бути не дуже приємним.
По-друге, в цей період немає слизу, який захищає матку від шкідливих збудників. Шийка матки під час менструації привідкрита, тому заняття сексом може спричинити запальні процеси. Також є високий ризик венеричних захворювань. Тому, якщо дуже хочеться, краще в таких випадках вдаватися до орального чи анального сексу, але не вагінального.

– Деяким жінкам здається, що секс під час місячних допомагає подолати менструальний біль. Це самообман?

– Дійсно, є спостереження, які свідчать про те, що секс перед початком менструації допомагає краще відділитися ендометрію (внутрішня слизова оболонка матки, яка відпадає під час менструації – ред.) та розкритися шийці матки.  Але для цього не обов’язково займатися сексом. Так само допомагають і фізичні вправи, особливо йога, пілатес тощо.

– Чи існує вірогідність, що жінка може завагітніти після сексу в критичні дні?

– Звичайно. І на моєму лікарському досвіді була не одна така жінка. Вірогідність не є високою, але таке може статися. Були випадки, коли вагітна жінка точно пам’ятає, що секс був один раз і саме під час місячних. Тому, якщо ви маєте інтим під час місячних, треба про це пам’ятати.

– Утримання від сексу під час релігійного посту. Чи є у цьому якісь негативні чи позитивні аспекти, з погляду медицини?

– Ну, релігійні пости, дякувати Богу, тривають не роками. Якщо людина утримується від сексу півтора-два місяці, це ніяк не відображається на організмі. Тому, якщо віруючій жінці психологічно комфортніше, коли вона відмовляється від сексу під час посту, то хай утримується – здоров’ю це ніяк не шкодить. Це суто релігійні установки і особиста справа кожного.

 

До Ореста Шупенюка

– Чи можна займатися сексом, коли поряд спить маленька дитина? Якщо вона побачила статевий акт, як себе поводити?

– Треба дивитися на реакцію дитини. В нашому, дорослому усвідомленні, ця подія має якусь вагу. А дитина може сприйняти це по-своєму.

Звичайно, якщо це був бурхливий секс з криками, вона може розцінити це як насилля і налякатися. Тоді треба звертатися до неї в ігровій формі і звести все до позитиву. Сказати щось на кшталт «просто мамі наснився поганий сон, от ми і прокинулись». Адже дитина не стільки задумується над тим, що це було, скільки просто оцінює – добре це чи погано.

Можна все перевести на сміх, але в будь-якому разі не переконувати дитину, що вона побачила щось погане чи заборонене, тому що потім з цього починаються системні проблеми в сексі та стосунках.

Робити дитині екскурс в тему про секс теж, звичайно, не треба. Хоча я знаю таких батьків-натуралістів, які розповідають дитині все так, як є, демонструють геніталії… Особисто я не прихильник таких методів, тому що у дитини немає елементарної бази, щоб усвідомити такі речі.

Треба просто добре знати своє чадо і спостерігати за первинною реакцією, щоб розуміти, що казати. Єдина порада – в будь-який спосіб уникати негативу.

– На думку психолога, чи варто утримуватись від сексу під час релігійного посту?

Якщо це глибоко віруючі люди і у них є базове переконання, що секс під час посту заборонений, – це в їхній системі цінностей. Подружжю нічого не завадить утриматись, якщо для них це справді важливо. Люди виконують те, на що самі себе запрограмовують.

Якщо вивести це питання з площини релігії, треба звернути увагу на причину утримання. Наприклад, якщо один хоче, а інший – ні, питання полягає у лібідо, тобто сексуальному потязі.

– Якщо між партнерами згасає пристрасть, утримання може допомогти її відновити?

– Це спрацює 1-2 рази, і то немає стовідсоткової ймовірності. Тому позитивні наслідки утримання – це, скоріше, самообман. Якщо пристрасть зникла, цьому може бути безліч пояснень. Треба досліджувати кожен випадок окремо, знаходити причину і вирішувати проблему. Тому утримуватись не варто, якщо це не є наслідком глибинних переконань. Будь-яке утримання – це, за великим рахунком, відмова у задоволенні своїх потреб.


 

***
Передрук без згоди «Таблоїда Волині» заборонений

Додати новий коментар