Про ЦЕ: мастурбація – природна потреба чи сексуальне відхилення

24 Вересня 2018

Текст: «Таблоїд Волині»

Спонсор рубрики: компанія «СОФТЛЕНД Україна»

«Таблоїд Волині» продовжує рубрику «Про ЦЕ», в якій йтиметься не просто про секс, а про людські страхи, проблеми та шляхи їхніх вирішень; розвінчуватиме міфи, спілкуючись із гінекологами, психологами та іншими професіоналами

Читайте також: Про ЦЕ: Все, що ви хотіли запитати про оргазм, але соромилися

Нашими консультантами стали одразу двоє фахівців – акушер-гінеколог, ведуча популярних телепроектів Людмила Шупенюк та психолог, експерт телеканалу СТБ Орест Шупенюк.

До слова, усі охочі зможуть взяти участь у майстер-класі «Інтим у стосунках. Погляд психолога та гінеколога», який відбудеться 6 жовтня у Палаці культури Луцька.

Цього разу відоме подружжя лікарів розповіло про мастурбацію. Як батькам реагувати на дитячу мастурбацію та чим загрожує самозадоволення у дорослому віці – читайте у матеріалі.

До Людмили Шупенюк

– Які бувають види мастурбації?

– Взагалі, мастурбація – це подразнення ерогенних зон, яке може задовольнити жінку, або підвищити збудження. Жінки користуються мастурбацією з декількох причин: для того, щоб збудитися, для того, щоб збільшити збудження при статевому акті, а хтось – з потреби самозадоволення.

Мастурбація може відбуватись як без додаткових приладів (фалоімітаторів тощо), так і з їхньою допомогою. Звичайно, це природній процес. Завдяки самообстеженню жінка може знаходити зони, які викликають у неї збудження і потім використовувати ці знання у парному сексі.

Такі інтимні процеси можуть відбуватися ще змалку, коли дитина починає вивчати себе.

– Як батькам реагувати на дитячу мастурбацію?

– Взагалі, це нормально. Частіше цим займаються хлопчики, але і серед дівчат теж може бути. На це не потрібно реагувати агресивно. Просто варто контролювати. Дивитися, щоб не було, скажімо, щільної білизни – вона може спричиняти бажання до мастурбації. А взагалі-то, на це не потрібно звертати особливої уваги.

Якщо мастурбація дитини лякає батьків, то в першу чергу їм треба звернутися до психолога, щоб поговорити на цю тему. Забороняти мастурбацію не можна, тому що це етап самопізнання. Не має фактично жодної дитини, яка б не пробувала цього робити. Це ми говоримо «мастурбація», а для них це лише самовивчення. Вони починають розуміти, які відчуття їм приємні, які неприємні, і згодом вміло користуються цим.

– Чи може жінка, яка звикла до мастурбації, не отримувати оргазм при повноцінному сексі?

– Таке буває дуже рідко. Якщо жінка не отримує збудження при входженні статевого члену в вагіну, але отримує його від мастурбації, вона може доповнити цим секс. Менш повноцінним статевий акт від цього не стане. Взагалі, у жінок набагато більше ерогенних зон і можливостей отримати задоволення, ніж у чоловіків. Тому не треба прив’язуватись до якогось одного способу.
Якщо жінка хоча б від чогось отримує оргазм, то яка різниця, яким чином? Адже є такі жінки, які використовують все, а задовольнити себе ніяк не можуть. Тому здатність отримувати оргазм треба цінувати.
Мастурбація – це не вада і не проблема. Її не треба соромитися. Треба користуватись можливістю. Дуже багато жінок соромляться займатися мастурбацією, особливо поряд із чоловіком. І деякі чоловіки вважають, що якщо вона робить це самостійно, значить він її не збуджує. А є такі, які навпаки полюбляють, щоб жінка сама підсилювала збудження. Це має обговорюватися між партнерами і вирішуватися. Одне не виключає іншого. Мастурбація – це не заміна чоловіка, це доповнення.

– Чи є якась норма у періодичності мастурбування?

– Я скажу вам так: таких жінок, які б займалися сексом, наприклад, два-три рази на день, абсолютно не так багато. Скоріш за все, це продиктовано потребами чоловіка. Особливо це стосується жінок, які живуть в арабських країнах. У мене є такі пацієнтки, які приїжджають звідти і розповідають, що у них буває секс по два-три рази на день. В наших жінок у віці від 23-24 роки, тобто у самому розквіт,і може бути секс 2-3 рази на місяць. Це сумно насправді.

Звичайно, якщо у жінки виникають, скажімо під час сну чи дрімоти, чи просто щось переглядаючи, спонтанне бажання себе задовольнити, то чому б і ні? Але, повірте, наші жінки не займаються цим 2-3 рази на день, вони просто на це не мають часу.

Якщо жінка заміняє мастурбацією недостачу сексу – хай займається цим, якщо є необхідність.
Тобто тут важко сказати, що є норма. Деякі жінки роблять це частіше, деякі рідше – в залежності від потреби.

Про норму можна казати, тільки коли йдеться про відхилення, пов’язані з постійною думкою про секс, коли ця потреба загострена, що буває серед людей з психічними захворюваннями.

– Існує твердження, що мастурбація може викликати сліпоту

– (Сміється – авт.). Це хіба якщо очима мастурбувати. Ні, не може. Це безумовно міф.

– Чи може мастурбація стати необхідністю?

– Якщо виникає потреба у сексуальній розрядці і жінка здатна це зробити за допомогою мастурбації, то немає причини від цього відмовлятися. Чоловікові простіше отримати таку розрядку. Жінці іноді навіть зі своїм партнером буває важко отримати оргазм.

Якщо вона може оргазмувати під час мастурбації, це може стати виходом з положення. Це краще, ніж шукати сексу на стороні, або ходити злою, як мегера, і погано себе почувати. Тому можна сказати, що мастурбація може стати вирішенням якихось проблем.

– Чи може жінка не усвідомлювати, що її емоційні проблеми виникають від нестачі оргазму?

– Повірте, може. Починають шукати корінь проблем, а іноді питання вирішується дуже просто – хорошим сексом.


До Ореста Шупенюка

– Мастурбація – це норма?

– Зазвичай чоловіки хоча би декілька разів в житті мали досвід мастурбації. У мужчин є полюція. Це біологічний механізм, який збиває напруження сексуального бажання, якщо воно не реалізується. Це його перша функція. Друга – нічна полюція дає мужчині відчуття ідеального оргазму. Воно формується самою природою. Ніхто туди не втручається, але чоловік отримує еталонне відчуття оргазму. Все решта – це мастурбація, тобто механічна стимуляція. Член, головка, тільки руки міняються. Все інше залишається так, як є.

– Як батькам реагувати на дитячу мастурбацію?

– Це дуже тонке питання, тому що більшість батьків не готові до такої ситуації, коли треба поговорити з дитиною. Але це і не завжди потрібно. Якщо дитина проявляє якийсь інтерес, це нормально.

Ключовий момент настає, коли батьки випадково застають дитину за мастурбацією. Від цього моменту залежить подальший сексуальний розвиток дитини. Якщо батьки накричали, пригнобили, то автоматично формується несприйняття, впевненість, що секс та мастурбація – це погано.

Колись це було під абсолютною забороною, називалося «рукоблуддям». Зараз стало легше, але наше суспільство все одно на 85-90% користується старими шаблонами у вихованні дітей.

Найбільш «просунуті» батьки доволі толерантно ставляться до дитячої мастурбації.

З хлопчиками все просто: всі мастурбують. Питання полягає лише в тому, коли це закінчується. Хлопці добре володіють своїми руками і зазвичай мають хороші результати з цього, які потім дуже важко повторити з жінкою.

Ідеальний досвід мастурбації не завжди покидає мужчину. Є чоловіки, які займаються мастурбацією все свідоме життя паралельно з парними стосунками. А є такі, які до певного моменту займаються, а потім прилаштовуються до нових умов і витісняють цей досвід.

Тут працює не тільки свідомість, але і несвідоме, грають роль закладена модель поведінки, відчуття провини перед кимось. У чоловіків це все дуже сильно пов’язано з потенцією. Якщо з однією жінкою не вийшло, може наступити психологічна імпотенція. Хоча чоловік не завжди знає, чи задумується над тим, чого саме не вийшло. Таких епізодів безліч…

– Щодо періодичності, чи є якісь норми?

– Це фізіологічна потреба. Є індивіди з відхиленнями психіки, там залишається оголеним і неконтрольованим статевий інстинкт. Вони можуть мастурбувати з ранку до вечора.

А взагалі – це звичайна потреба. Коли ви хочете їсти – ви їсте. Тут так само. Це така регуляторна штука, яка дозволяє зберігати певне ставлення до себе мужчини – «я хоч і займаюся мастурбацією, але не сплю з ким попало» Знімає певне напруження.

Часто мастурбація – це краще, ніж утримання від сексу, особливо у чоловіків. Адже не завжди є з ким, не завжди людина готова, і жінки не завжди прості… А так, через мастурбацію, чоловік регулює свій статевий статус.

– Чи може чоловік з нормальними фізіологічними даними повністю відмовитись від мастурбування, наприклад, як це роблять ченці?

– Спосіб мислення і світогляд ченців виходить за рамки статичного і стабільного. А так – може, звичайно. Є чоловіки, які несуть в собі несприйняття мастурбації, бо так виховали. А деякі віруючі вважають це гріхом. Але є полюції. Хоча, до речі, природа нагороджує полюціями далеко не всіх мужчин.

Тож деякі чоловіки вольовими зусиллями якось утримуються. Я знаю, що є такі, які не торкаються руками своїх статевих органів. Але все одно труться якось, самі себе обманюють. Я притримуюсь думки, що краще зробити це вручну, якщо це не виходить автоматично. А скільки разів це можна робити? За потребою. Мужчини, як і жінки, чітко це відчувають, якщо у них не притуплений інстинкт.

– Чи може мастурбація негативно вплинути на фізичне чи психічне здоров’я?

– Ну, якщо перебір і якщо присутнє якесь відчуття провини. Бо часто буває, що хлопчики мастурбують, але чомусь думають, що вони роблять погано. Ніхто з батьків, звичайно, не заохочує дитину займатись мастурбацією. Але дитина все одно має якусь підозру, що це погано. Хлопчики можуть дуже рано почати мастурбувати, коли ще не має еякуляції сперми. І якщо вони отримують суб’єктивно сильні відчуття від цього, воно відкладається дуже надовго. І це, повторюсь, іноді складно конвертувати у дорослі стосунки. А якщо не отримують – це інша справа. Це як алкоголізм: алкоголіком не стане той, хто мав перший негативний досвід споживання. Це просто техніка умовних рефлексів.

– Як чоловіки реагують на жіночу мастурбацію?

– По-різному. Комусь це дуже подобається і їх це страшенно заводить. Там багато нюансів, адже є сексуальні сценарії, які пишуться кожною парою індивідуально. Деякі використовують жіночу мастурбацію, щоб досягти одночасного оргазму.

А є такі, які не люблять цього, бо десь підсвідомо мають думку, що «вона все може сама і нащо я їй тоді потрібен». Це такі особисті речі, які часто бувають неповторними.

– Неприйняття чоловіком жіночого мастурбування може бути через власні комплекси?

– Так, звичайно. В залежності від того, як і де він формувався, які у нього психологічні шаблони. Чи є він сексуально розкутим і впевненим у собі. Є чоловіки, не розкуті соціально, але в сексуальному плані, в статусі самця, вони почуваються, як боги. Такі чоловіки випромінюють такий посил, що жінки мліють від нього, але, з іншого боку, вони не можуть забезпечити жінку соціально.

– А імпотенцію мастурбація може викликати?

– Імпотенція не може бути прямим наслідком мастурбації. Так не буває. Психологічна імпотенція від відчуття провини за мастурбацію – хіба що таким чином. Або від хронічних невдач у сексі.

***
Передрук без згоди «Таблоїда Волині» заборонений

11

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter