Про ЦЕ: міфи і правда про пози у сексі

30 Листопада 2018

Текст: Наталка МАЗЕПА

Кажуть, що про це не говорять, а цим займаються. Однак важливо знати з ким, коли, де, і головне – як. Як це відображається на нашому здоров’ї та, як наслідок, житті. До кого ж іти за порадою? З ким поговорити про те, у чому навіть собі буває соромно зізнатися? Лише до фахівця! Людина, яка обізнана не тільки у фізіологічних процесах, а й точно розуміє тонку будову людської душі та як ці два механізми тісно переплетені між собою.

«Таблоїд Волині» продовжує рубрику, в якій йдеться не просто про секс, а про людські страхи, проблеми та шляхи їхніх вирішень; розвінчує міфи, спілкуючись із гінекологами, психологами та іншими професіоналами.

Цього разу лікар-сексолог Володимир П’ятоха підняв тему безпечних сексуальних поз та розвінчав деякі міфи, пов’язані з «універсальними» чи «ідеальними» позами.

«Таблоїд Волині» у Міжнародний день сексу пропонує почитати черговий випуск «Про ЦЕ».

– Яка література може стати посібником з сексу? Чи існує перелік поз? Де пози описують правильно та яким джерелам варто довіряти?

– Будь-який життєвий досвід є унікальним. Всі посібники описують власний досвід чи фантазії або переписують прочитані чи почуті чужі спогади й мрії. Кожна людина є неповторною своїм досвідом, поняттями, правилами, переконаннями, моральністю, вродженими чи набутими фізіологічними та анатомічними особливостями, спадковістю, забаганками та бажаннями, вадами, психологією...

Чим більшими знаннями та досвідом володіє об’єкт – тим ширше у нього коло інтересів та розумінь. Багато «посібників» написано дилетантами чи особами, які намагаються нав’язати свої стереотипи на все, що оточує їх. Все побачене, почуте, прочитане, що дає вам осмислені та зрозумілі відповіді, і буде життєвим посібником, до якого необхідно відноситись також і критично. Універсального нічого не існує. Що є зрозумілим, корисним, бажаним для одних – неприйнятне для інших. Щоб щось рекомендувати, необхідно почути бажання та зрозуміти потреби.

Поза – це уява фантазії. Фантазії – безмежні. Як можна полічити те, що є безмежним? Також, як би правильно ви не описували щось, завжди знайдуться критики. Абсолютно безпечного для здоров’я в природі не існує. Тому що, той хто народився, з часом помре. Як саме життя, так і будь-яка життєва активність – це постійний ризик і небезпека для здоров’я. Тому насолоджуйтесь життям та давайте насолоду ближнім. Не спричиняйте фізичних та психічних травм іншим та бережіть себе. Медицина вважає, що все може бути як ліками, так і отрутою, і залежить індивідуально лише від дози.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПРО ЦЕ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО АНАЛЬНИЙ СЕКС

– Яка поза та за яких обставин може спровокувати перелом статевого члена? Чи можуть «неправильні» пози в сексі спричинити зміщення або загин матки?

– Травматичними позами для чоловіків можуть бути такі, що приводять до сильного згинання члена. Переломи трапляються при таких позах. Поза «вершниця», коли жінка знаходиться зверху, інтенсивні рухи можуть призвести до перелому сильно ерегованого члена. Згин або зміщення матки в більшості випадків пов’язані з анатомічними особливостями чи внаслідок запальних або рубцевих змін.

– Які пози приносять найбільше задоволення жінкам, а які – чоловікам?

– Різні, проте не завжди та не одинакові. Оргазм – фізіологічний прояв, який має дуже сильну психоемоційну складову, і залежить не тільки від пози.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПРО ЦЕ: МАСТУРБАЦІЯ – ПРИРОДНА ПОТРЕБА ЧИ СЕКСУАЛЬНЕ ВІДХИЛЕННЯ

– Чи існує сприятливіша пора доби для сексу?

– Існує. Та, коли в обох виникають взаємні бажання, і є можливості їх здійснити.

– Чи є пози, які сприяють зачаттю?

– В народі кажуть, що спритний сперматозоїд добереться і з коліна. Зачаття дуже дивна річ. У своїй практиці я зустрічав випадки, коли вагітність наступала при непорушеній дівочій пліві або у пари з патологіями, де вона, здавалось, неможлива, та роками не наступала у пар, де лікарі не виявляли жодних відхилень у обох. Окремі спеціалісти з неплідності рекомендують позу, при якій більша кількість сперми проникає в матку та маткові труби. Проте є наукові погляди та дослідження, автори яких вважають, що при імунній несумісності значна кількість сперматозоїдів приводить до блокування їхнього проникнення до ядра яйцеклітиною. Вони рекомендують тривале використання презервативів і відкритий акт лише у день овуляційного циклу, який найбільш сприятливий для зачаття.

– Пози, які не варто використовувати під час вагітності?

– При вагітності неприйнятні пози, які викликають тиск на збільшений живіт.

– Які пози пришвидшують жінку та сповільнюють чоловіка і навпаки: які пози пришвидшують чоловіка та сповільнюють жінку?

– Прояви оргазму та ерогенні зони дуже індивідуальні, особливо у жінок. Тому стандартних рекомендацій щодо поз не може бути. Кожна пара повинна дослідити та знайти найбільш приємне та сприйняте для обох.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

6

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter