Про ЦЕ: все, що ви хотіли запитати про оргазм, але соромилися

13 Вересня 2018

Текст: Петро БОБЕР

Спонсор рубрики: компанія «СОФТЛЕНД Україна»

Кажуть, що про це не говорять, а цим займаються. Однак важливо знати з ким, коли, де, і головне – як. Як це відображається на нашому здоров’ї та, як наслідок, житті. До кого ж іти за порадою? З ким поговорити про те, у чому навіть собі буває соромно зізнатися? Лише до фахівця! Людина, яка обізнана не тільки у фізіологічних процесах, а й точно розуміє тонку будову людської душі та як ці два механізми тісно переплетені між собою.

«Таблоїд Волині» розпочинає рубрику «Про ЦЕ», в якій йтиметься не просто про секс, а про людські страхи, проблеми та шляхи їхніх вирішень; розвінчуватиме міфи, спілкуючись із гінекологами, психологами та іншими професіоналами.

Цього разу іменитий експерт телеканалу СТБ, відомий український психолог Орест Шупенюк підняв тему жіночого оргазму та поділився роздумами, чи потрібно українській жінці реалізовувати себе в професії на всі сто.

Як досягнути оргазму, чим загрожує його відсутність та звідки у інтимних проблем ноги ростуть – читайте у ексклюзивному інтерв’ю Ореста Шупенюка для «Таблоїда Волині».

– Якщо оргазм – це апогей сексуального задоволення та низка фізіологічних змін в організмі, що забезпечують це відчуття, то які бувають види оргазму?

– Якщо ми говоримо про локалізацію, то їх існує дуже багато. Окрім кліторного, вагінального та маткового є також анальний, оргазм точки G, яка може знаходитись де завгодно, навіть в носі чи в ротовій порожнині. Також є психологічний оргазм, який може бути викликаний однією уявою. Буває комбінований оргазм. Є неотичний: особливо він характерний для дівчаток у випадках, коли спонтанно скорочуються м’язи малого тазу. Наприклад, зайшла в холодну воду, скоротились м’язи і вона отримала якесь первинне збудження. Їй було приємно і вона шукає можливості це повторити. І це не дуже складно зробити…

– Чоловічий оргазм більш локалізований?

– У 99 % чоловіків відбувається повний оргазм з піковою еяколяцією (сім’явипорскуванням – авт.) і повною розрядкою. Цим їх природа нагородила. Так, звичайно, ерогенні зони у чоловіка зосереджені класично у генітальній зоні, але підходити до цього можна по-різному. Тут ми можемо говорити про те, наскільки жінка знає чи хоче знати свого чоловіка. Якщо вона вивчила ерогенні зони, точки доступу до чоловіка, значить вона почала ним керувати і стала на шлях сімейного щастя. Якщо правильно прокладати цей шлях, то родина завжди буде міцна та щаслива. І чоловік теж, звичайно, має поставити собі за мету вивчити жінку. Це первинна основа стосунків і сімейного щастя.

– У чому можуть бути причини відсутності оргазму?

– Є поняття аноргазмії – відсутність оргазму науковою мовою. Вона буває первинна і вторинна. Первинна – це коли жінка ніколи, ні за яких обставин не отримувала оргазму. Вторинна – втрата цієї здатності. Тобто колись він був, хоча б один раз, не важливо, коїтальний (генітальний контакт – авт.) чи позакоїтальний (уві сні тощо – авт). Значить вона здатна це відчувати – сто відсотків. Питання в тому, чому вона його перестала отримувати. Причина може бути у її внутрішніх, психологічних проблемах, у партнері, або в її особливих бажаннях, які не виконуються. Також часто буває, що жінка якусь форму оргазму отримує, але не усвідомлює, що це він. Бо в її уяві оргазм – це втрата свідомості, зв’язку з реальністю, каталепсія і все таке. А якщо такого немає, значить це не оргазм. В її розумінні. Це дуже тонкі речі і досить суб’єктивні переживання. Не кожна жінка може зорієнтуватися в цьому і чітко розуміти, що відбувається.

– Як досягнути оргазму, якщо його у тебе не було та якщо був, але зник?

– От буває таке, що немає оргазму. Деякі жінки кажуть, що у них в родині ніколи такого не було, що їм мама чи тітка говорили, що «це не наше». Я вважаю, абсолютно фригідних жінок нема. Буває відсутність оргазму на межі патології, якщо немає певних гормонів. Тоді ймовірно говорити про повну фригідність. Але фактично – все можна стимулювати, вирощувати, культивувати. Цим треба просто займатися. Звичайно, якщо є бажання. Адже багато жінок живуть без оргазму і ставлять собі це за норму, насолоджуючись іншими радощами. Це теж певна модель пристосування до проблеми і може стати вирішенням.

Якщо жінка хоч раз отримувала оргазм, вона може віднайти його знову. Вона може пережити оргазм навіть уві сні, без фізичної стимуляції. Якщо вона пережила це і зафіксувала, значить ми можемо говорити про те, що оргазм в неї був.

– Які методи найдієвіші? Іграшки з секс-шопу, препарати, консультація у спеціалістів?

Можна пробувати все і шукати, що дасть результат. Ніхто краще за нас самих не знає ні нашого духу, ні нашого тіла. Якщо жінка мала оргазм і втратила, вона його поверне, якщо є сильна мотивація.

Жіночий оргазм, насправді, несвідомо стимулює статеву поведінку чоловіка. Навколо жінки, яка здатна переживати оргазм, крутяться чоловіки. В неї завжди є вибір. Це дуже глибинні речі, які неможливо собі раціонально пояснити, але це існує.

Тому, коли жінка інтуїтивно хоче повернути оргазм, вона зобов’язана знайти собі стежку до нього. Це може бути фізична стимуляція, швидше за все зняття якихось психологічних блоків, внутрішніх заборон, протиріч, образ – все, що є деструктивним в емоційній сфері. Воно накопичується і в жінок може дуже сильно закріплюватись.

Тут може допомогти і психолог, і самостійне вивчення свого тіла. Навіть скоріше – прийняття свого тіла. Бо через комплекси може відбутись втрата оргазму – «я не така», «в мене щось не так», «от є гарні, прекрасні, там в інстаграмі. А мені який оргазм? А той що був – стався випадково і не зі мною». Тому собою треба займатися, а для цього треба себе любити. А щоб себе любити, треба час від часу робити переустановлення своєї системи. Щоб дати собі мотивацію знову себе полюбити.

Читайте також: Експерти популярних телешоу розкажуть у Луцьку про інтим у стосунках

– Чи може невдалий перший сексуальний досвід призвести до відсутності оргазму з наступними партнерами?

– Так. Це називається первинний негативний досвід. Це як в алкоголізмі: якщо перший раз напився і кайфанув, є вірогідність, що ти станеш алкоголіком. І навпаки. Так само і в сексуальному досвіді. Хоча первинний досвід, як правило, негативний. А бувають випадки, коли у першому сексуальному контакті жінка отримує оргазм і фіксує його як ідеал. А в наступних стосунках такого не відбувається і вона втрачає здатність.

Якщо жінка мала первинний досвід, а потім перестала отримувати оргазм, вона звичайно може це повернути. За певних обставин, тонких регуляцій – тілесних, психологічних, уявних, емоційних. Ми ж зовсім непрості. Треба шукати власні стежки до себе. Загалом все криється в неприйнятті себе. Жінка, яка приймає себе такою, якою вона є, немає ніяких проблем ні з чоловіком, ні з роботою, ні з соціалізацією. Хоча це скоріше ідеал, ніж норма, але варто прагнути до нього. Нам дається всього 60-70 років в середньому, щоб прийти до цього. І далеко не всі приходять.

– Імітувати оргазм чи зізнатись партнеру?

– Це дуже тонка річ. Справа в тому, що самець, яким би він не був – тупим або генієм, все одно швидко розуміє, де імітація. І тут постає питання, чи його це влаштовує. Чоловік на стороні може добирати те, що жінка йому дати не може. Він просто робить для себе простий, лінійно логічний висновок: «так, це мати моїх дітей, я її по-своєму люблю. Імітує – і слава богу, значить любить. А от істинне моє життя – з коханкою», і так далі. Тому краще імітувати на якомусь етапі, щоб дати мужчині зворотній зв'язок.

Жіночий оргазм – це найбільший наповнювач чоловічої самооцінки. Якщо жінка не отримує оргазм, тим більше демонструє це, то для чоловіка це вбивче. Тут навіть можна говорити про імпотенцію. Тому краще «імітнути». Це тимчасова міра. Потім все одно проблему треба вирішувати.

Жінка не здатна стовідсотково приховати відсутність оргазму. Вона може кричати, корчитися і плакати, але всіх тілесних реакцій підключити не зможе. Вона не зможе тремтіти тілом. «Королівський оргазм» – повний двофазний, передбачає дещо інше, ніж крики. Це пульсове скорочення групи м’язів з певною частотою. Як жінка може це зімітувати? Хоча багато чоловіків просто переконують себе, що якщо вона кричить, значить кінчає. Пішов пива попив, на рибалку з’їздив. Тут вже справа у вимогах до життя…

– Чи шкодить відсутність оргазму жіночому здоров’ю?

– Жінка, яка раніше отримувала оргазм і чомусь його втрачає, стає зовсім іншою. Поведінка, емоційний статус – все падає. І вона в цьому не винна. Ну, а якщо жінка не переживала оргазм, значить вона регулюється не ним.

Оргазмуючі жінки, з «королівським» піковим оргазмом, вони… скажімо, якщо не рабині цього, то щось подібне до того. Це регулює їхнє життя, стосунки, емоційний фон тощо. Має – все добре. Якщо не має – це дуже помітно. Тому тут, звичайно, є пряма залежність. Інша справа – як ця залежність обслуговується жінкою. Наскільки вона гнучка і може замінити це чимось іншим, сублімувати. Звичайно, якщо хоче, може і вміє… багато нюансів є.

– Є жінки, які мали сексуальний досвід, але свідомо відмовляються від статевого життя. Наприклад, реалізовуючи себе в професії за рахунок сублімації. Чи потрібно щось змінювати?

– Так може бути тимчасово, але не має стати базовим життєвим вибором. Велика дилема сьогодні – вибір між соціальним і біологічним.

Це американська модель – спочатку кар’єра, потім дитина. І зараз дуже багато страждань від того, бо ми з покоління в покоління зовсім інші, і у жінок інші внутрішні завдання. І виходить, що у 30-35 років, коли вже досягла успіхів і хочеться мати сім’ю – вже нема з ким. І страхів купа. І якщо говорити про кар’єру в Америці – це справді кар’єра. А у нас це скоріше псевдокар’єра, бо завтра тебе можуть просто викинути і молодшу знайдуть на твоє місце, але це вже розмова не про оргазм.

– Що порадите заміжній жінці, яка не отримує оргазм?

– Пошукати і знайти. Чим зараз грішать більшість чоловіків і жінок? Тим, що вони живуть соціальними шаблонами, нав’язаними трендами. Всі відмовляються від внутрішнього діалогу і простих запитань до себе: «що ти хочеш?» і «що ти можеш?». Адже у всіх нас різні програми, потреби і можливості.

Якщо жінка втратила оргазм, вона може стати сама собі психологом. Або піти до спеціаліста і розібрати все по деталях – де був втрачений, за яких обставин. Жінка може всього цього не пам’ятати, витіснити зі свідомості. Але його треба знайти. Жінка, яка має оргазм – щаслива. Це формула. Всі інші нещастя – вторинні і дуже легко долаються.

***
Передрук без згоди «Таблоїда Волині» заборонено.

24

Читати ще

Коментарі

Антон

Завжди цікавило питання, для чого жінки симулюють оргазм?

Анону

Актриси, які ще не отримали Оскар))

Юлия

Разные ситуации
Иногда видишь, что парень старается, но звёзды стали как-то не так и оргазм никак не приходит
И чувствуешь, что сегодня не судьба)
Иногда просто нет настроения и хочешь, чтоб все быстрее закончилось

тамара

оргазм-це круто

іван

Жінка не здатна стовідсотково приховати відсутність оргазму. Вона може кричати, корчитися і плакати, але всіх тілесних реакцій підключити не зможе. Вона не зможе тремтіти тілом. «Королівський оргазм» – повний двофазний, передбачає дещо інше, ніж крики. Це пульсове скорочення групи м’язів з певною частотою......... Спочатку по 1 на півтора-дві секунди 4-7 імпульсів потім стихає в цей час краще ніяких дій не робити поки все не заспокоїться знаю перевірено.

Алла

*Міотонічний оргазм (неотичного не існує)

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter