ВідпочиньТЕ: дешеве срібло та неординарний етикет – Йорданія очима волинянки

20 Червня 2019
Текст: Мар'яна САМОЙЛЮК
Фото: Владислав ДОРОШЕНКО
«Таблоїд Волині» продовжує рубрику: «ВідпочиньТЕ». Мунулого разу ми розповідали про тропічну відпустку волинського відеографа Сталіслава Будя на Балі. Цього разу розповімо про відпочинок рекламної менеджерки «Сід Інформу» Ольги Дорошенко в Йорданії. Мандрівниця ще досі живе спогадами про Йорданію. У цій середземноморській країні вона відпочивала разом із чоловіком і друзями наприкінці травня.

Про Йорданію:

Територія: 91, 8 тис. кв. км.

Населення: 5, 6 млн.

Столиця: Амман

Офіційна мова: арабська

Етнічні групи: араби (у тому числі палестинці та бедуїни – 99, 2%), вірмени, турки, кудри

Панівна релігія: іслам (суніти)

Грошова одиниця: йорданський динар = 1000 філів

Глава держави: король

Віза і ще раз віза!

Оля не так давно повернулася із відпочинку в столиці Йорданії – Аммані. Розповідає, що країну разом із чоловіком та друзями обрали швидко, замовили недорогі квитки та апартаменти, але про візу забули.

«Кумедність в тому, що в Йорданію нам потрібна була віза. Виявилося, її можна замовити на сайті посольства чи консульства, оплатити та роздрукувати. Вона покриває ще й вхід в багато визначних місць, наприклад, найвідомішу Петру. Це зручно: ти прилітаєш тобі не потрібно вже нічого оплачувати, бігати міняти гроші», – розповіла туристка.

Вилітала Оля до Аманну із Варшави дощового травня. Після подолання кордону була втомлена, тому увесь переліт проспала. Радості додавало те, що валізи були неважкими, бо взяла лише найнеобхідніші речі.

Прилетіли на відпочинок під час Рамадану – будьте готові голодувати

До Амману рекламна менеджерка «Сід Інформу» прилетіла в другий день Рамадану. Рамадан – дев`ятий місяць мусульманського календаря. Він є найважливішим і найурочистішим, протягом усього місяця – суворий піст, одна із особливостей якого – заборона вживати їжу у світлу пору доби. За словами рекламістки, його не дотримуються лише вагітні, діти та подорожуючі. Щоб продемонструвати свою повагу до звичаїв та традицій сунітів вона разом із чоловіком та друзями на людях не їла, робила це лише вдома або в християнських кафе. До речі, їжа в таких кафе, як пригадує менеджерка, нічим не вражає, але заморити черв`ячка можна. Саме в християнському закладі туристи мали трапезу, коли тільки прилетіли до Амману. Далі купували їжу в супермаркетах. Відпочивали в Йорданії тиждень, за цей час встигли відвідати Мертве море, історичні міста Петру і Джераш. Завдяки своїй багатій історії, загадковій красі та відмінно збереженним пам'яткам Петра включена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а в 2007 р обрана одним із нових Семи чудес світу. Друге за популярністю місто у туристів – древній Джераш. Місто розташоване в долині, оточеній лісистими пагорбами і родючими долинами. Сьогодні воно визнане одним із найбільш збережених провінційних римських міст у світі. І це не дивно: протягом століть місто було приховано під тоннами піску, розкопки тут почалися тільки 70 років тому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВІДПОЧИНЬТЕ: КОЛОРИТНА ВІДПУСТКА ВІДОМОЇ ВОЛИНСЬКОЇ СПІВАЧКИ У БОДРУМІ

Із собою на екскурсії мандрівники брали перекуси у вигляді фруктів і снікерсів. А якщо хотілося шаурми, а вона за словами Ольги Дорошенко дуже смачна, брали таксі і їхали їсти додому. Будьте готові і до того, що можете придбати невизначену кількість продуктів:

«Дуже цікаво відбувається процес купівлі. Вияснити, що скільки коштує нереально. Показуєш пальцем, цього 4 і цього 4. Якщо йдеться про упаковані овочі чи фрукти, показуєш пальцем і тобі відповідають. Якщо це на вагу, наприклад, огірки чи кабачки, то неможливо взнати скільки вони коштують. Продавець питає, чи нам на один динар, а потім кладе стільки, скільки, на його думку, виходить на цей динар. Тобто ти не розумієш, скільки в тебе вийде, чи дві штучки чи півтори кілограма, але ти дякуєш», – усміхнено розповіла мандрівниця.

Вивчи правила етикету

Як і в будь-якій мусульманській країні, в Йорданії є свої правила поведінки. Наприклад, ліва рука вважається нечистою, тому передавати їжу, гроші, торкатися до людини потрібно лише правою рукою. Подібних правил є кілька, тому, перш ніж їхати на відпочинок до цієї країни, застерігає Оля, потрібно, принаймні, познайомитися з прийнятними та неприйнятними правилами поведінки.

А загалом, люди в цій середземноморській країні є привітними. Вони з радістю допоможуть вам дістатися у потрібний пункт, зокрема до моря.

«На Мертве море ми їздили громадським транспортом, просто зі столиці. Дружелюбні місцеві жителі. Вони, навіть не володіючи англійською, з усіх сил намагаються тобі допомогти, підказати дорогу, пересадити на таксі. Курорти в Йорданії дуже дорогі та фешенебельні, вхід на пляжі платний, навіть, на так званий публічний пляж, – 30 доларів. За цю суму ви можете, окрім моря, ще відвідати басейн. Там є бари, парасольки і, найголовніше, – прісна вода, щоб сполоснутися після Мертвого моря. Ми на цих всіх зручностях зекономили, вирішили знайти просто дикий підхід до моря. Купатися не купалися, хоча в принципі можна було. Проблема в тому, що потрібно потім змити з себе цю солону воду, в нас було лише півтора літри води, то ми помочили лише руки і ноги», – поділилася спогадами Ольга Дорошенко.

Озирнися і побачиш більше!

Повертаючись додому, Ольга Дорошенко разом із чоловіком та друзями у літаку вже не спала. Вона озирнулася і побачила неймовірні краєвиди:

«Ми пролітали над Мертвим морем, місцем, де впадає річка Йордан. Зараз по ній проходить кордон між Йорданією і Палестиною, далі дуже чітко видно пустельні арабські території і культивовані, зрошені, заселені землі Ізраїлю. Дуже чітко з неба видно, де живуть люди, як будуються».

В Йорданії можна купити за вигідною ціною срібло. Наприклад, за п`ять перстнів з камінцями Ольга та її друзі віддали 150 доларів. У цій країні воно переважно ручної роботи із власними камінцями. А ще варто придбати красиві килими, золото та, звичайно, солодощі. А от морську сіль, застерігає туристка, вивозити із країни не варто. Її у вас можуть відібрати в аеропорту.




***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

5
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter