ВідпочиньТЕ: підводний світ Червоного моря підкорив Катерину Шкльоду. ФОТО

21 Лютого 2021

У черговому випуски рубрики «ВідпочиньТЕ» «Таблоїд Волині» поспілкувався із заступницею голови правління фонду «Тільки разом» Катериною Шкльодою. Нещодавно відома лучанка повернулася з відпочинку в єгипетському Шарм-ель-Шейху. Які враження залишилися у неї після мандрівки – читайте далі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВІДПОЧИНЬТЕ: «ВЕНЕЦІАНСЬКІ КАНІКУЛИ» ВОЛИНСЬКОЇ БІЗНЕСВУМЕН

Закриті кордони та ол-інклюзив

Катерина Шкльода вважає подорожі своїм особливим видом кайфу. Тому минулий рік, з його обмеженнями та закритими кордонами, став для неї справжнім викликом.

«І хоч у 2020 році я подорожувала Україною, пізнавати нові країни, їхні звичаї та спосіб життя – це зовсім інше», – зазначає лучанка.

Цього року Катерина нарешті повернулася до омріяних закордонних мандрівок. Місцем відпочинку вона обрала Шарм-ель-Шейх, а форматом подорожі став незвичний для неї ол-інклюзив.

«Подорожувати зазвичай люблю активно й без допомоги туроператорів. Ми з друзями самі обираємо напрямки, маршрути, намагаємося підібрати таке житло, яке максимально наближувало б нас до побуту жителів тієї країни чи міста, де перебуваємо, – пояснює Катерина. – Ця ж відпустка була кардинально іншою».

Дорогою до Єгипту

До місця призначення лучанка діставалася літаком з Борисполя.

«Одразу скажу, що найважче в дорозі – витримати маршрутку до та з Києва, – ділиться Катерина. – Якщо ви маєте автомобіль, дуже раджу ним скористатися, залишити на парковці аеропорту, і не псувати враження від відпустки незручними автобусами, що прямують маршрутом Луцьк-Бориспіль».

Перші враження

«Теплооооо!», – такою була перша думка Катерина, коли вона дісталася Шарм-ель-Шейху.

«Я не люблю надмірної спеки, тому погода в січневому Єгипті була для мене максимально комфортною. У той час, коли ми виїжджали з Луцька у -20, там вдень було +24», – розповідає героїня.

Втім, перший день відпочинку видався нудним через шторм.

«Пляжі закрили, у море не дозволяли заходити. Тому день ми провели просто гуляючи територією готелю. І це було надзвичайно нудно. Я розуміла, що олінклюзів – це про "нічогонеробіння". Такий стан настільки дивний для мене, що під кінець першого дня я почала панікувати через те, що взяла лише одну книгу. І що ж робити далі?», – згадує Катерина.

Наступного дня все змінилося. Обставини спонукали спланувати поїздки Шарм-ель-Шейхом і Каїром, морські прогулянки, дайвінг.

Фантастичний світ Червоного моря

«Коли море стало спокійнішим, і можна було плавати, я зрозуміла, що спонукає деяких людей повертатися до Єгипту. Червоне море і його підводний світ – це щось неймовірне! Якщо сплануєте відпочинок на цьому морі, обов’язково візьміть із собою маску для плавання, – радить Катерина. – Адже, коли опускаєш голову в воду, ти потрапляєш у фантастичний світ, який не побачиш у жодному акваріумі. Кольорові коралові рифи найрізноманітніших видів і форм та підводні мешканці захоплюють на стільки, що важко вилізти з води. А вода, до речі, настільки солона, що ти лежиш на воді, не докладаючи жодних зусиль, гойдаєшся на хвилях і просто спостерігаєш за косяками рибок», – із захопленням розповідає героїня.

Цей момент відпочинку допоміг сформувати й інші позитивні враження:

«Коли відпустка наповнилася рухом, я була захоплена територією готелю та гостинністю персоналу. Почала помічати, як дбайливо доглядають там кожне дерево, як ретельно підстригають кожен кущик, як вимітають кожну смітинку. Можливо, через те, що відпочиваючих було небагато, готель був максимально спокійний і чистий», – розповідає лучанка.

Єгипетська кухня

Катерина зазначає, що на наш смак єгипетська кухня видається незвичною.

«Найдивніше вони роблять салати. Таке відчуття, що туди просто скидають усе, що опиняється під рукою, і заливають незрозумілим вершковим чи томатним соусом. На смак це настільки незрозуміло, що важко навіть сказати, смачно чи ні. З цікавих страв куштувала морквяно-кокосовий суп. Сподобалося», – ділиться героїня.

Особливу увагу Катерина радить приділити чаям та солодощам. Манговий чай із тертими фініками – особливо смачний.

Місцеві

За враженнями лучанки, місцеві жителі Шарм-ель-Шейху – привітні, але занадто нав’язливі.

«Майстерність втюхати тобі будь-який товар у них розвинена на найвищому рівні. Якось я пішла купувати манго, а повернулася до готелю з парфумами… Іноді ця надмірна увага дратує. Якщо людина інтроверт, то їй краще не виходити із готелю, адже персонал там майже непомітний, а от торговці ззовні можуть довести до сказу своїми пропозиціями "найкраща ціна тільки для тебе!"», – каже Катерина.

Найяскравіший спогад

Окрім підводного світу Червоного моря, найбільше нашій героїні запам’ятався Каїр. Враження залишилися контрастні:

«Величні піраміди, історичний музей із муміями та іншими тисячолітніми експонатами… і сучасне місто, з його хаотичною забудовою, яка просто не налазить на здоровий глузд, та бруд. Багатоповерхові недобудовані "фавели", вікна та стіни яких майже впритул наближаються один до одного, а замість прибудинкової території – пісок і сміття, – ділиться лучанка. – Місто, у якому проживає за приблизними підрахунками 20 мільйонів людей, точно варто побачити хоч раз у житті. І якщо вони знайдуть варіанти вирішення впорядкування забудови, мені дуже хотілося б це побачити», – додає Катерина.

Поради тим, хто збирається до Єгипту

Катерина радить не забувати про крем для та від засмаги.

«Перепитайте, чи ваш готель обробляє територію від комарів. Якщо ні, вони вам просто не дадуть змоги спокійно відпочивати. І, про всяк випадок, візьміть засіб від цих комах. І обов’язково майте із собою маску для плавання! Повірте, не пошкодуєте!», – каже лучанка.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter