Відомий хірург з Волині розповів, чим небезпечні селфі-фільтри

13 Листопада 2018

Відомий хірург Ростислав Валіхновський поділився інформацією про небезпеку фільтрів на фото у соцмережах.

Думками лікар поділився на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Як показують нові світові дослідження, популярність Selfie- фільтрів можуть мати негативні психологічні ефекти. Нове явище Snapchat dysmorphia (Дисморфія Снепчат) – з’явилося у той самий момент, коли пацієнти почали шукати хірургічного втручання, яке б допомагало їм виглядати як фільтровані версії їх самих.

Дисморфічний розлад тіла (BDD - Body dysmorphic disorder) – це психічний розлад здоров’я людини, яка зациклена на незначних або неіснуючих недоліках своєї зовнішності», – пише лікар.

Такі люди, вважає фахівець, часто повторюють одні й ті самі пластичні операції або піддаються багаторазовим ін'єкціям краси, щоб досягти досконального результату, але зазвичай не можуть вдовольнитися та вдаються до нових змін знов і знов.

«Я хочу підкреслити той факт, що змога змінити і вдосконалити свою зовнішність у таких додатках як Snapchat та Facetune може спричинити стурбованість власною самооцінкою, змусити відчувати себе недостатньо привабливим у реальному житті і навіть діяти як тригер на людину, що внаслідок приводить до дисморфічного розладу.

На мою думку, це може бути особливо шкідливим для дітей-підлітків, які все частіше маніпулюють своїми фотографіями та змінюють свою зовнішність у додатках. Як правило, такі діти більше турбуються, як вони виглядають у очах інших людей у соціальних мережах. Крім того, підлітки з BDD звертаються до соціальних мереж у пошуках «ідеальної картинки» або часто рівняються на своїх кумирів і намагаються з точністю повторювати їх зовнішність і категорично не приймають свою» », – пояснює Ростислав Любомирович.

4

Читати ще

Коментарі

Микола

Ростислав Любомирович з Івано-Франківська

Миколі

– Ви народились у Івано-Франківську, однак виросли на Волині. Відтак івано-франківські ЗМІ називають Вас івано-фрнківцем, а ми – волинянином. То чи ви самі вважаєте себе волинянином?

– Звичайно, вважаю. Я з першого класу навчався у турійській школі й десятирічку закінчував у Турійську. Для мене Турійськ – більше за Нью-Йорк, за Київ, бо це друга Батьківщина, де я формувався й ріс, де в мене друзі, сусіди й родичі, мій друг-священик – настоятель храму отець Віталій.

http://volyn.tabloyid.com/persona/cinuyte-chas-zhyttya-ta-vlasne-zdorovya-yak-dar-likar-rostyslav-valihnovskyy

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter