ТОП-10 порад, що оригінального зробити у Луцьку. ФОТО

08 Вересня 2018

Текст: Оксана ФЕДОРУК

Луцьк, Лучеськ – наше славне і рідне місто. Перша згадка про нього в Іпатіївському літописі датована 1085 роком. Тож сьогодні йому – 933! Назву поязують зі словом «лук», тобто «колін, вигин ріки». Інша легенда пов'язує назву «Лучеськ» з ім'ям вождя східнослов'янського племені дулібів Луки, який і започаткував стародавнє місто.

У туристів та гостей Луцьк асоціюється насамперед із Замком Любарта. Але, окрім його відвідин, тут можна зробити ще багато цікавих речей.

До Дня міста «Таблоїд Волині» підготував ТОП-10 порад, що оригінального можна зробити в обласному центрі Волині:

1. Сфотографувати 200 грн на фоні Луцького замку

Найкраща візитка Луцька, яка безкоштовно (ну як безкоштовно))) «піарить» його по всій Україні – це 200-гривнева купюра. На лицьовій стороні банкноти зображена поетеса Леся Українка, яка кілька місяців проживала у нашому місті, а ось на зворотній - В’їзна вежа Луцького замку. І як можна, будучи біля неї, не зробити вже традиційний колаж?! Сотні лайків в Інстаграм вам гарантуємо!

До слова, свого часу Луцький замок в інтернет-голосуванні посів перше місце у Всеукраїнському конкурсі “Сім чудес України: замки, палаци, фортеці”. Тому і в самому замку, який збудований в ХІV столітті, але чудово зберігся, є безліч цікавинок та гарних місць для фото.

2. Познайомитися зі скульптором Голованем

Наступною за популярністю туристичною родзинкою міста є, без сумніву, Будинок скульптора Миколи Голованя. У народі йому ще дали назву Будинок архітектора або Дім з химерами. Якщо гуляєте Старим містом – обов’язково потрапите до цієї будівлі, яка знаходиться на березі річки Стир за адресою вул. Лютеранська, 9.

Будинок – діюча майстерня, в якій розташовано понад 500 скульптур. Не соромтесь до неї зайти, радимо познайомитися із самобутнім скульптором, висловити своє захоплення його роботами.

Можливо, комусь пан Микола видасться відлюдником, та це не так. Він дуже цікавий співрозмовник, який може розказати про те, що колись працював і вантажником, і навіть у цирку. Або про те, як наприкінці минулого року приємно здивував лучан персональною виставкою своїх рисунків.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: МИКОЛА ГОЛОВАНЬ: «ЯКБИ ЛЮБАРТ БУВ ЖИВИЙ, ТО ПИШАВСЯ Б МНОЮ»

3. Посидіти біля Кузьми

Саме в Луцьку зявився перший в Україні пам’ятник загиблому в автокатастрофі співаку Андрію Кузьменку.

Кузьма сидить на лавці, а на спинці біля фігури написано епітафій: «Змінюйте світ на краще, піклуйтеся про нього, тому що ви в ньому живете». Ви теж можете присісти біля нього, якщо зайдете на територію комплексу «Сіті-парк».

Цікаво, що памятник встановлювали двічі: перший не сподобався громаді і батькам Андрія через свою несхожість.

4. Вилізти на дах найдовшого будинка у світі

А ви знаєте, що у Луцьку розташований найдовший будинок не лише в Європі, а й в світі?

З висоти пташиного польоту житловий комплекс нагадує справжні бджолині соти у 3 кілометри завдовжки. Будували його більше 10 років! І це не дивно, адже будинок-гігант має 88 під’їздів, 15 тисяч вікон і 3 тисячі квартир! Як вам такі цифри? Вражають?

Тому ви обоязково повинні видертися на дах цього унікального багатоквартирного «вулика». Що тут робити – влаштувати романтичне побачення чи подумати про сенс буття на самоті – вирішувати вам. Ми лише підкажемо адресу – простягнувся він на проспектах Соборності та Молоді.

5. Порахувати кликунів

Кликун є одним із давніх та загадкових символів Луцька.

Кликуни або міські сторожі оголошували на вулицях і площах Луцька накази, розпорядження, сповіщали городян про збір податків і важливі події чи новини.

Зараз у Луцьку встановили скульптурки п’яти стилізованих маленьких кликунців. Вони знаходяться біля залізничного вокзалу, Замку Любарта та… ось вам і завдання-квест! ;)

6. Відвідати «Бандерштат»

На жаль, це можна зробити лише раз на рік. Але воно того варте!

Щорічно фестиваль українського духу збирає поблизу Луцька десятки відомих музичних виконавців та тисячі гостей з усієї України і зарубіжжя (цього року цифра була рекордною - близько 14 000 осіб). Люди кажуть, що їм ой, як подобається!))

Організатори вже оголосили дату у 2019 році: «Бандерштат» пройде під Луцьком 2-4 серпня.

7. Відвідати музей мистецтва світового рівня

Нещодавно у Луцьку відкрили єдиний в Україні Музей сучасного українського мистецтва Корсаків.

У ньому знаходиться більше 800 об’єктів живопису, графіки, скульптури, інсталяції, відеоарту, понад 100 українських митців XX-XXI століть, інноваційні технології та масштабний простір. Офіційне відкриття унікального арт-простору зібрало сотні лучан, прихильників високого мистецтва і творчого товариства.

Ви теж маєте там побувати і доторкнутися до високого мистецтва! Адреса - КРЦ «Адреналін Сіті» (вул. Карбишева, 1).

ЧИТАТИ ТАКОЖ: 800 АРТ-ОБ’ЄКТІВ І НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ – ЧИМ ВРАЖАВ ЛУЧАН МУЗЕЙ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО МИСТЕЦТВА КОРСАКІВ

8. Знайти корону князя Вітовта

1429 року у Луцькому замку пройшов Перший з’їзд монархів Європи. Кажуть, що князь Вітовт з цієї нагоди провів небувалого розмаху банкет.

Нещодавно в одному із луцьких закладів робили реконструкцію і, за словами працівників, будівельники, які проводили оздоблювальні роботи, в одній зі стін приміщення, яке є досить старовинним, виявили корону зі щирого золота, прикрашену дорогоцінним камінням (!!!). Саме ця корона, ймовірно, мала бути використана у коронації князя Вітовта, однак вона за таємничих обставин зникла 1429 року. Не будемо сперечатися про її історичну цінність, а радимо вам завітати в гастрогалерею "Корона Вітовта" і перевірити це, а заодно й посмакувати вишуканими стравами.

А ще знавці стверджують: бажання, загадане між двома фортецями, – Любартовим замком на валах і його мініатюрною копією на подвір’ї ресторану – неодмінно збувається;)

9. Покататися на човнах у Центральному парку

Однією із найновіших атракцій міста стала «Луцька Венеція». Знайти її можна у Центральному парку.

Відтепер лучани і гості міста можуть взяти напрокат гарного човника та вирушити з коханою, друзями або ж дітлахами у подорож затишними парковими каналами.

10. Купити кіло помідорів і житомирські шкарпетки на Старому базарі

Ви думаєте, це жарт? І так, і ні!)

Адже, звісно, цю пораду не можна назвати слушною чи оригінальною, але й трішки не жарт, тому що, мабуть, тільки в Луцьку поблизу древньої історичної памятки знаходиться звичайнісінький собі базар, який нарекли в народі Старим. Турист просто не може не звернути на нього увагу і пройти повз, адже із високих веж замку видніються не лише гарні краєвиди на річку Стир і лани широкополі, а й він - наш базар!

Тому купіть на згадку про наше місто не лише магнітик, а більш приземлені і побутові речі – як-от шкарпетки чи помідорчики!))

Ось такий список «маст ду» в Луцьку підготували для гостей славного Лучеська. Хоча чому це тільки для гостей? Для лучан це теж може стати цікавою розвагою, адже, за легендою, існують лучани, які і в Замку Любарта не бували;) Зі святом, лучани, любіть своє місто і воно обов’язково відповість вам взаємністю!

***

Передрук без згоди "Таблоїда Волині" заборонений

8
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter