Оркестр, вигуки «Браво», лірика і радість: лучани вшанували Володимира Івасюка. ФОТО

16 Березня 2019

Текст: Юлія ГАВРИЛЮК

Фото: Макс ТАРКІВСЬКИЙ

Сьома вечора. Зала Драматичного театру заповнена глядачами, які й досі шанують, пам’ятають і люблять Володимира Михайловича Івасюка. Він – митець, який поплатився життям за любов до України. 4 березня легендарному композитору, художнику, виконавцю та поету виповнилося б 70 років. З нагоди 70-річчя від Дня народження Володимира Івасюка в Луцьку відбувся урочистий концерт у приміщенні Волинського музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка. Захід провели за сприяння Луцької міської ради.

Коли відкрилися куліси, на сцені вже були присутні хор та оркестр, потім вийшов художній керівник та головний диригент капели, народний артист України – Микола Кулик. Зазвучали оплески.(Пізніше, під час концерту, до виконання творів приєднуються й солісти). Всі ці люди є учасниками заслуженої академічної капели України «Трембіта». Неочікуваним було те, що концерт розпочався не піснею Івасюка, а ліричною мелодією, автором якої є Роман Мельник (Композитор, раніше грав в оркестрі).

Після виконаного твору, Микола Кулик проникливими словами згадав про Володимира Івасюка:

«Я задаюся питанням: що було б, якби Він дожив до сьогоднішніх днів? Що б він міг нам сьогодні представити? З його глибинною, цінностями, баченням української музики, яку він витягнув на передовий рубіж, мисленням…Мені здається, Володимир Михайлович і далі оперував своїм творчим кредо. Ми сьогодні мали б багато пісень, які перегукувалися з подіями, що відбуваються в нашій країні. Це були б пісні, які б показували шлях до свободи...».

Головний диригент повідомив глядачам, що мелодії будуть і веселі, і сумні, але він і весь колектив капели надіються, що глядачі черпнуть нові відчуття сучасності. Пізніше Микола Кулик побажав усім гарного вечора.

Із піснею «Світ без тебе» вийшла молода солістка оркестру Ольга Верхоляк. Вона виконала такі пісні, як: «Літо пізніх жоржин», «Повір очам», «Балада про дві скрипки». Після того, на сцені з’явився Олег Лановий, який заспівав «Жовтого листа», «Тільки раз любов цвіте», пізніше до нього приєдналася Ольга Верхолях і вони виконали пісню «Колиска вітру». Тоді, на сцені з’явилася наша волинянка й організаторка концерту – Тетяна Ціхоцька. Вона заспівала: «Відлуння твоїх кроків», «Нестримну течію», «Незване моє кохання». Після неї на сцену вийшла ще одна солістка – Вікторія Ященко. Вона виконала «Пісня буде поміж нас», «Два перстені», Я – твоє крило».

Також на сцені лунали: «Колискова для Оксаночки» , «Пісня про тебе» (присвята Батьківщині), відомі «Мальви», «Я піду в далекі гори», «У долі своя весна».

Солісти разом виконали перші твори естрадної пісні – «Водограй» і «Червону руту». Люди підспівували, гучно аплодували, гукали «браво» і просили заспівати «Червону Руту» на біс. Напевне, саме цього хотів Володимир Івасюк: помирити нас, об’єднати. І у нього це, безперечно, вийшло.

Також, до слова запросили секретаря Луцької міської ради, виконувача повноважень Луцької міської голови Григорія Пустовіта. Він подякував оркестру, хору, всім солістам «Трембіти» і організаторці Тетяні за ініціативу проведення концерту.




























































***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

7
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter