У луцькому драмтеатрі відбулася виставка-продаж. ФОТО.

10 Листопада 2022

Фото: Дмитро БАЙДА

У середу, 9 листопада, о 17:00 відбулась виставка-продаж художніх робіт українських митців та поетично-пластичний перфоманс у виконанні акторів Волинського академічного обласного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка. Подія була присвячена святкуванню Дня української писемності та мови.

У театрі представили роботи українських художниць:

- Наталії Мелесь, членкині спілки художників України із Києва із виставкою художніх робіт «Обереги».

- Анастасії Куц, студентки факультету архітектури, будівництва та дизайну Луцького Національного технічного університету.

Анастасія Куц поділилась із нами історією створення своїх чуттєвих портретів військових:

«Я створюю портрети для військових і зображаю військових із початку повномасштабної війни. Війна – це біль, а я як художниця виливаю весь цей біль в роботи. Мій університет запросив взяти участь у цій виставці та це для мене дуже велика честь показувати наших захисників, як полеглих, так і живих та полонених.

Я все життя створюю портрети для себе та на замовлення, але зараз майже перекваліфікувалась в військову художницю. Напевно, найважче було малювати "Рекрута", військового журналіста, якого я знала, слідкувала за його діяльністю і звістка про його смерть була для мене вкрай болючою, як і
цей портрет».

Світлана Органіста, режисерка-постановниця театру, розповіла нам про ідею такої виставки та новий формат святкування Дня української писемності та мови в театрі:

«Зараз в час війни дуже актуально відзначати цей день, тому що мова – це душа народу, його сутність, його обличчя. Ми знаємо, що багато причин, серед яких і мова, призвели до теперішньої ситуації. Тому театр не міг оминути це свято.Це була ідея директора театру Сергія Скулинця висвітлити це свято і зробити його дуже особливо цього року. Ми робимо поетично-пластичний перформанс, який є новим жанром для нашого театру. Театр має бути сучасним і ніколи не відставати».

Святкову атмосферу вечора створив оркестр Волинського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка (диригент — заслужений артист України Микола Гнатюк).

Виставка триватиме із 9 до 13 листопада із 10 до 18 години, а частина коштів від продажу робіт буде перерахована на потреби ЗСУ, а саме 72 окремої механізованої бригади.

Як відбулось відкриття виставки – дивіться на фото:


2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter