Успішно!

біхелсі

«Око смикається!»: відома лучанка про популярне слово «благоДарю»

Тренерка з особистісного розвитку Надія Рогозіна написала допис про популярне слово «БлагоДарю» та інші іншомовні мантри, які часто використовують її клієнти

Тренерка з особистісного розвитку Надія Рогозіна написала допис про популярне слово «БлагоДарю» та інші іншомовні мантри, які часто використовують її клієнти. Своїм «криком душі» лучанка поділилася на фейсбук-сторінці.

«Прямо крик душі, пробачте! 

У мене серед fb-друзів та підписників дуже особлива аудиторія. Це здебільшого люди, які багато працюють над собою та намагаються розвиватися. І, звісно, пробують різні шляхи.

І от така поширена штука, як слово «благоДарю» або ще веселіше «БлагоДарую». Кожного разу, коли мені його пишуть мої україно-мовні клієнти, я плачу. Ну добре, може не плачу в прямому сенсі слова, але око смикається точно!

Справа в тому, що я людина логіки і науки. Щоб у щось вірити, я мушу конкретно розуміти схему роботи. Наприклад, я знаю, як з точки зору науки працюють медитації. Бо (чесне слово!) прочитала десятки офіційних наукових досліджень на цю тему. І насправді багато чого з езотерики можна також пояснити саме принципами роботи мозку, свідомості, емоцій і т.д.

І саме тому я не вірю в роботу мантр незрозумілою мовою. Щоб отримати результат, ви маєте розуміти про що мова! Тоді спрацьовують відповідні електричні імпульси в головному мозку і створюються нові нейронні зв‘язки. В свою чергу вони впливають на ваші реакції, поведінку і т.д.

Мантри/афірмації іншою мовою - це приблизно те ж, що й плацебо! Дає невеличкий ефект, бо ви його очікуєте.

Наприклад, використання в українській мові «БлагоДарю» або «Намасте» - це плацебо. Воно для мозку не несе жодного сенсу. А відповідно не дає жодного справжнього ефекту .

Саме явище слова «БлагоДарю», як замінника «Дякую» пішло з російськомовних езотеричних пабліків. І не має сенсу в жодній іншій мові. В російському інформ-просторі взагалі дуже популярні теорії змови по розшифровці слів.

Українською є прекрасне, милозвучне слово «Дякую» і для вашого мозку воно несе сенс саме вдячності - цінності для вас того, що ви отримали. І саме процес культивації внутрішнього відчуття вдячності впливає на ваше емоційне і психічне благополуччя, а не проговорювання «заклинання» про те, що ви комусь даруєте благо. Хочете дарувати - то даруйте, а не говоріть )) Благо у вигляді грошей, подарунків або допомоги. А якщо ви відчуваєте вдячність - кажіть «Дякую» 

Додати новий коментар