Луцька телеведуча поділилася списком 10 ідеальних подарунків з Грузії

22 Лютого 2019

Відома луцька телеведуча Галина Падалко, яка нещодавно повернулась з Тбілісі, де проходила навчання, поділилася списком десяти речей, які обов’язково треба придбати у Грузії в якості подарунків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЛУЦЬКА ТЕЛЕВЕДУЧА РОЗПОВІЛА ПРО НАЙЦІКАВІШІ МІСЦЯ У ТБІЛІСІ. ФОТО

Порадами вона поділилася на своїй сторінці у Фейсбуці:

Вино. У Грузії налічується близько 555 сортів винограду. Саме з нього роблять різноманітні спиртні напої. Найбільш релевантними для подарунку вважаються червоні вина: «Сапераві» – батько всіх грузинських вин (як називають його місцеві) і солодке «Кіндзмараулі». Крім названих, є ще цілий список інших, не менш популярних: білі «Цинандалі», «Твіши», червоні «Мукузани», «Хванчкара» і т.п.

Чача. Підійде в якості подарунка лише любителям високоградусного алкоголю, адже її «міцність» коливається від 40 до 70 градусів.

Сири. Їх в країні дуже багато і всі вони смачні та різноманітні, а головне натуральні. Але до перевезення рекомендуємо лише два їх види: імеретинський і сулугуні.

Спеції. Ароматна та дуже популярна спеція в Грузії – сванська сіль: суміш трав і солі, автентичним місцем якої є колоритний регіон Сванетія. Крім того, подивіться і на інші спеції: суху аджику, кіндзу, хмелі-сунелі тощо.

Чурчхела. Найбільш цікавий і ласий продук – своєрідна ковбаска з нанизаних на нитку горішків і полита солодкою сумішшю згущеного виноградного соку. Рахується національною гордістю.

Пастила. Ще один незвичайний десерт – сухі тонкі круглі листи фруктового пюре. Продається будь-яких видів: абрикосова, яблучна, персикова і так далі.

Пахлава і гозінакі. Смачні, але важкі для транспортування десерти. Раджу просто спробувати їх на місці, в Грузії.

Мінанкарі. Оригінальний ювелірний подарунок (кільце, кулон, браслет або брошку) зі знаменитої перегородчастої емалі. Презент досить яскравий, самобутній, типово грузинський і цілком доступний по грошах. Всі вироби неповторні у всіх сенсах – робляться вручну.

Роги. Знамениті посудини для миття вина або інших алкогольних напоїв, виготовлені з рогів тварин. Такий презент обов'язково запам'ятається надовго, повірте!

Релігійні сувеніри. Грузія – дуже християнська країна. Тож не дивно, що в кожному місті зустрічається величезна кількість храмів і, відповідно, церковних лавок. Асортимент деяких з них вражає уяву.

Також телеведуча наполегливо рекомендує їхати з напівпустою валізою, щоб вмістити всі сувеніри, повертаючись додому.
1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter