Каністерапія: як чотирилапі лікують лучан

19 Вересня 2018

Собака – найкращий друг людини. Саме таке твердження лягає в основу каністерапії – комплексу психологічних тренінгів, націлених на подолання численних психологічних і фізичних проблем людини. Лікарі та психологи стверджують, що контакт з цими дружелюбними тваринами є дієвим засобом медичної та соціальної реабілітації.

Як повідомляє ІА ZIK, завдяки міжнародним програмам та волонтерським ініціативам, методи каністерапії почали поширюватися і в Україні.

Наприклад, у Львові спеціально підготовлений пес буде відвідувати дітей з обмеженими можливостями та літніх людей.

У Луцьку ж розвиток каністерапії відбувається завдяки проекту «Соціальна реабілітація людей з обмеженими можливостями завдяки створенню умов та підготовки спеціалістів у сфері каністерапії у прикордонних регіонах».

Як зазначено у дописі Дмитра Безвербного на порталі ZIK, у місті вже відбувся шестиденний тренінг для представників України та Білорусі за участю каністерапевта з Литви Анди Пекшени.

Окрім спеціалістів, до проекту долучаються волонтери – господарі собак, які мають бажання допомогти дітям з обмеженими можливостями.

Також в рамках проекту у Волинській бібліотеці для дітей та юнацтва відбуваються заняття для школярів «Почитай мені». Під час одного з занять діти ознайомлювались з правилами поведінки з собаками. А у практичному закріпленні отриманих знань керівникам заходу допомагала чотирилапа волонтерка Лампа.

На думку організаторів, подібні заходи не лише наповнюють дітей позитивом, але і побороти страхи та покращити комунікативні навички.

Також на території притулку для тварин «Ласка» плануються проведення занять з каністерапії. На місці працюватимуть кінологи, які будуть відбирати тварин, що за характером та поведінкою підходять для тренінгів.






2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter