​Хата для роботи: кабінет чиновника Івана Мирки

31 Березня 2015
Кабінет директора департаменту інфраструктури та туризму Волинської облдержадміністрації розташований в лівому, ближчому до проспекту Волі, куті сьомого поверху «білого дому».

На такій висоті, та ще й у вітряний зимовий день, у такому великому приміщенні холодно. Крім того, обігріву кімнати заважає архітектурний «апендицит». Кімната має форму прямокутника, до якого причепили півколо. У це «півколо» не влазять меблі, які є в кабінеті Мирки, тому там пустий простір.

«Апендицит» закриває довга стінка. Зліва на ній стоять у рамках фото Мирки з татом та світлина з Революції гідності. Перед нею лежить шматок бруківки з Інститутської. Її Мирці подарували друзі-революціонери і сказали: «Якщо буде поганим чиновником, то докинемо бруківку й до сьомого поверху».




Далі йдуть шафки з паперами, з годинником та картиною, з верхнім одягом.




На правому краї шафки знизу стоїть подарунок від колег ‒ 100 гривень купюрами по одній гривні за склом та в рамочці.



А ще тут є портрети Степана Бандери та уродженця Луцька, міністра шляхів УНР Пилипа Пилипчука. Мирка дуже шанує останнього, оскільки той був його колегою, бо департамент інфраструктури займається дорогами області.

Мирка каже, що в житті Пилипчука найшов паралелі з сучасною історією України.

Так, у 1918 році посадовець пропонував уряду розібрати залізничне сполучення з Росією, щоб сповільнити пересування більшовиків у бік Києва. Ті відмовилися, а слова Пилипчука пізніше виявилися пророчими, бо «червоні» на потягах швидко перевезли війська в Україні і почали наступ в результаті якого захопили Київ.

Так само, на думку Мирки, навесні 2014 року мала діяти влада України ‒ перекрити кордон з Росією.



На робочому столі чиновника все традиційно: комп'ютер, телефон, робочі папери, канцелярське приладдя.



Також у кімнаті є стіл для нарад, біля якого висить мапа шляхів Волині. На ній Мирка прикріпляє найважливіші з документів, над якими працює, та завдання для підлеглих, які потрібно проконтролювати.



Варто окремо розповісти про краєвид з вікна кабінету. Воно хоч і одне, але видиво прекрасне і урбаністичне. Багатоповерхівки, над якими височіють крани, дахи приватних будинків. Захопливо.





А ще на вікні ‒ паперові сніжинки, які під час новорічного чергування (під час новорічно-різдвяних свят чиновники чергують на роботі на випадок надзвичайних подій) зробив власник кабінету.
















Текст і фото: Анатолій КОТЛЮК
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter