Текст: Ілона ЛІБЕРМАН
Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ
Тендітна, гнучка і дуже позитивна Христина Губська – інструктор з йоги. Дівчина віддала цій справі понад 11 років. Спершу йога була звичайним хобі, способом покращити фізичну форму, та з часом дівчина повністю віддалася улюбленій справ і відкрила студію «Територія йоги».
«Таблоїд Волині» напросився в гості до Христини, аби поспостерігати за її щоденною практикою і поговорити про її спосіб життя.
* * *
Йога прийшла сама. В 14 років. Я була дуже слабка фізично, це вже доходило до легких психологічних травм. Найперше – це коли з мене сміялися однокласники на уроці фізкультури. Удома я плакала, а потім зрозуміла, що треба щось негайно вирішувати. Тоді я дізналась про якісь заняття «шейпінгом» в моєму містечку. Я не знала, що цей «шейпінг» перетвориться на улюблене заняття.
[img data=wat]16_03_2016_1302426682/2.jpg[/img]
* * *
На фізкультурі в університеті, коли нам давали свободу дій, я робила вправи. Біля мене почали збиратися студенти, викладачі. Часто питали «Гімнастка?». Потім фізрук дав ключі від зали і так я почала займатися з іншими. Приходили одногрупники, і з часом потік людей почав збільшуватися.
* * *
Минуло п’ять років, як я почала працювати інструктором з йоги, з того часу багато що змінилося, я закінчила університет, працювала за спеціальністю в університеті. Одного разу на заняття прийшов мій товариш Ігор. Каже: «Христя, в тебе це так гарно виходить. Тобі не варто тратити енергію на інше». Наступного дня я звільнилася з університету. Не знаю, скільки я б чекала ще, якби не отримала такого легкого штурхана.
* * *
За місяць занять з’являються лише перші, найменші зміни. Люди починають радіти, що нарешті у них тіло почало функціонувати. Треба хоча б три місяці, щоб прийшов якийсь помітний ефект і, звісно, заняття мають бути регулярними.
[img data=wat]16_03_2016_1302426682/7.jpg[/img]
* * *
Часто люди переоцінюють свої сили, хочуть в «сильну» групу. Все треба робити поступово, тому завжди направляю в групу відповідного рівня, аби не нашкодити собі, так людина отримує оптимальні умови для росту. Хоча є учні, які приходять, напевно, з хорошою кармою і за п’ять занять я бачу прогрес, тоді переводжу в сильнішу групу.
* * *
Я завжди запитую людей, які приходять до мене на уроки, про мету, з якою вони завітали. Декому треба просто, щоб спина не боліла – добре, ми це їм даємо.
* * *
Йога змінює абсолютно все: ставлення до життя, до свого тіла, до того, чим харчуєшся, з ким спілкуєшся, як свій час розподіляєш, де працюєш і тому подібне. Найчастіше йоги за якийсь час змінюють роботу, кудись їдуть, обривають обтяжливі стосунки і заводять нові. Повністю змінити стиль життя – це типова поведінка людини, яка займається йогою.
[img data=wat]16_03_2016_1302426682/4.jpg[/img]
* * *
У йозі немає змагань. Є йогівські фестивалі, де впродовж дня працюють кілька вчителів різних видів і авторських методів йоги. Треба розуміти, що це все йде в одну точку: самадхі (просвітлення), єднання з Богом як основна ціль йоги. Це найвища ступінь, і це те, куди люди мають прагнути.
* * *
Якщо вчитель хороший – за ним ідуть люди. Якщо так відбувається, що викладання переростає у методологію – вона стає популярною. В Америці, наприклад, популярна аштанга-віньяса-йога. Фактично вся Америка її практикує. Там багато силової праці. Традиційні йоги виглядають більш витягнутими і сухими, за книгами, так має бути – йога має «засушувати» людину, вона має бути сильною і худою. Кожен знаходить свого вчителя, на кого заслуговуєш – той тобі притягнеться, я впевнена. І коли ти готовий до вищого вчителя – він прийде.
[img data=wat]16_03_2016_1302426682/8.jpg[/img]
* * *
Уже 6 років я – вегетеріанка. М’ясо, рибу, яйця не їм. Харчуюся овочами, салатами, кашами, сиром, фруктами, горіхами. Бувають періоди, коли я заходжу на тиждень чи два на сироїдство, аби додатково почистити організм. У йозі існує багато методик, які додатково очищають.
* * *
Мої батьки – традиційні лікарі. Вони чудово ставляться до йоги, та коли я перестала їсти м'ясо – занепокоїлися. Тому я постійно здавала аналіз крові і демонструвала їм, що мій результат кращий, ніж у тих, хто їсть м'ясо. Тож зараз вони спокійні.
* * *
Моя квартира – це втілення дитячої мрії, я сама собі господиня. Тут мій мінімальний Ашрам, я насправді тут дуже відновлююся. Інколи мені нікуди не потрібно йти, просто додому. Радію, що це нова квартира, ніхто не жив тут до мене, і фактично я сама її наповнюю своїми емоціями та енергією друзів, яких сюди запрошую.
[img data=wat]16_03_2016_1302426682/5.jpg[/img]
* * *
У цій квартирі не буває випадкових людей. Якщо я когось запрошую – добре обмірковую, чи варто впускати цю людину в свій дім. Тут існують певні табу – наприклад, на м'ясо, також є табу на мову – нецензурна лексика не може звучати в жодному випадку, є табу на певну музику (російський шансон і щось подібне). Я дуже люблю, якщо людина, яка завітала до мене в гості – талановита і займається чимось корисним. На йогу сюди запрошую лише найближчих.
* * *
Я не спеціаліст ні з феншую, ні з Васту (індійська система-аналог, – ред.), але щось таки є мінімальне, що я зробила в домі за цими традиціями. А мій феншуй – моє серце. От я відчуваю, що цій квіточці треба тут бути.
[img data=wat]16_03_2016_1302426682/6.jpg[/img]
* * *
Я дуже люблю викидати непотрібні речі. Мабуть, якась енергія Шиви-руйнівника проявляється. Шива в Йозі – заступник всіх йогів, одна з його функцій – знищення. Якщо це зовсім не функціонально – я викидаю, щось роздаровую, і – простір очистився. Інколи я, навпаки, можу чітко відчути, наприклад, що в дім треба принести червону річ або білу свічку чи вазон… Може, це жіноча інтуїція?
* * *
Я ходила в музичну школу, була в гурті бандуристів. Ми постійно гастролювали, думала колись, що піду цим напрямком, навіть запрошували вчитися у консерваторію. Але тоді тяжко було музикантам – тягнеш за собою важку бандуру, граєш півроку твір, а тобі заплатили 30 гривень за день роботи. Я рада, що нарешті з’явилися класні музиканти, які на бандурі імпровізують джазові версії, створюють обробки на світові хіти. Хоча я вважаю, що класичний репертуар для бандури – це повстанські і народні пісні.
[img data=wat]16_03_2016_1953349198/_mg_0276.jpg[/img]
* * *
Коли не було особистої бандури – я збирала дримби чи ще щось. Бандура , що стоїть в кімнаті – подарунок учня. Буває, увечері граю для себе – це такий відпочинок. Зараз починаю підбирати мантри на бандурі, дехто навіть чекає сольного концерту. Музика творить основу мого життя.
* * *
Книги також – невипадкові, все пов’язане в житті. Зараз готуюся до іспиту (дівчина проходить інструкторські курси дуже високого рівня в Києві, у Анатолія Зенченка – ред.), треба прочитати багато автентичних, філософських текстів, яким тисячі років, а це читання займає дуже багато часу. Основна література, яку читаю – йогівська, філософська, анатомічна, історична, езотерика. Ошо і тому подібні – це мені дуже цікаво, також українська класика – це те, що завжди було, воно нікуди не зникає.
* * *
У йозі вважається, що йог вільний від своїх почуттів, відчуттів і всіх чуттєвих органів. Важливо навчитися не прив’язуватися у житті до того, що ти любиш чи кого ти любиш. Це практика, коли ти даєш повну свободу речам і людям, коли повністю можеш відпустити, і коли це тебе «не затягує». Стан йоги – коли ти любиш всіх, але всіх відпускаєш, і це не завдає ніякого болю.
[img data=wat]16_03_2016_1469877022/_mg_0304.jpg[/img]
* * *
Йога – це не релігія, вона тобі дозволяє сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати жодної. Але йога швидше теїстична школа, адже до Бога зрештою ти маєш прийти.
* * *
Подорожую в силу своїх матеріальних можливостей. Бажання, звичайно, значно більші. Планую якось вирушити на Схід, потрапити на землю витоків йоги, хоч трохи там пожити, відчути справжню енергію Індії. Багато країн я не відвідала, та побувала у затишних європейських містечках. А постійні подорожі – це українські Карпати. Коли я відчуваю, що мені треба кудись їхати – їду до гір.
[img data=wat]16_03_2016_1656386446/_mg_0312.jpg[/img]
* * *
Я хочу жити в Україні. Це остаточно вирішила, просто в мене дуже глибоке відчуття зв’язку з корінням, з родом. Точно знаю, що повинна бути тут, якими б не були умови. Мій шлях – працювати тут і вносити в нашу культуру більше духовності.
* * *
Є особисті бажання: духовний розвиток, максимум уваги своїй меті – вирости внутрішньо через йогу. Цей шлях мені дуже близький. А йога-студія – це блакитна мрія, бажання, через яке я зможу служити людям. Бачу це як центр, у який можна прийти, відключити всі думки й отримати гармонію. Я думаю, усе це буде, адже світ знає, коли все має відбутися, і це станеться вчасно. Головне – не поспішати.
[img data=wat]16_03_2016_1189269958/_mg_0331.jpg[/img]
Схожі публікації
Цього теплого вересня «Таблоїд Волині» запросив на прогулянку вокалістку гурту Ольгу Орловську.
29 Вересня 2020
«Таблоїду Волині» Іван розповів, що темним пивом можна запивати шоколадний торт, що пивний живіт – це насправді міф, а кожному сорту хмільного напою потрібний свій келих.
10 Вересня 2020
Ми «підслухали» про що говорять у луцькій поліції та змалювали словами автопортрет чоловіка, який називає себе абсолютно щасливим.
27 Травня 2020