Успішно!

біхелсі

BLOG на нічку: як студентам вести себе під час іспитів

Давай розберемося, чи про всі свої «привілеї» ти знаєш і яким чином їх можна захистити.

Напевно, кожен студент під час сесії потрапляє в ситуацію, коли його/її права порушують або обмежують. Але давай розберемося, чи про всі свої «привілеї» ти знаєш і яким чином їх можна захистити. Про це написав Студвей.

Якщо бажаєте побачити і свій блог на сторінках нашого інтернет-видання – надсилайте тексти на електронку: [email protected].

***

 «Можна вийти?»

Буває, що під час іспиту треба вийти (неважливо, з якої причини: за станом здоров’я, до вбиральні чи відповісти на важливий дзвінок), а викладач не випускає. На жаль, жоден нормативно-правовий акт не закріплює права вийти на іспиті, однак стаття 28 Конституції України передбачає, що нікого не можна піддавати катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню. Хороший аргумент для викладача, правда?

Апеляція на оцінку

Український студент має право подати апеляцію на оцінку, якщо вважає, що вона є несправедливою. Зазвичай кожен університет у своєму положенні про порядок подання та розгляду апеляцій визначає термін подання. Наприклад, у КПІ апеляцію студента щодо оцінки його/її знань подають у деканат особисто в письмовій формі не пізніше ніж наступного робочого дня після оголошення оцінки.

Тому не варто боятись підійти та узгодити всі питання, які тебе турбують. Пам’ятай: коли впевнено віриш у щось, не бійся боротись.

Вода

Вчені з Університету Східного Лондона (так-так, британські) дослідили, як напої впливають на успішність. Виявляється, ті, хто вгамовував спрагу звичайною водою, складали іспити на 10% успішніше порівняно з іншими. Керівник дослідницької групи професор Кріс Посон вважає, що вода покращує роботу головного мозку, «загострюючи» зв’язки між клітинами, а інформаційні потоки стають ефективнішими. Тому пий воду на здоров’я, а в разі зауваження з боку викладача поділися з ним/нею цим дослідженням. Впевнені, йому/їй не буде що відповісти.

 

Забирають гаджети перед іспитом?

Стаття 316 Цивільного кодексу України закріплює право особи на річ. Тобто, забираючи, наприклад, телефон, викладач порушує твоє право власності. Якщо він/вона не може прослідкувати, щоб студенти не списували, то це свідчить радше про низький рівень його/її педагогічної майстерності, чи не так?

Вимагати пояснення, якщо тебе хочуть безпідставно усунути від іспиту

Інколи екзаменатор вирішує вигнати студента з іспиту через те, що здалось, наче він/вона списує або консультується з одногрупниками. Для прикладу, у положенні про семестровий контроль Міжнародного університету фінансів прямо зазначено, що викладач має право вигнати студента з аудиторії, якщо він/вона порушує правила внутрішнього розпорядку або морально-етичні норми поведінки на екзамені. Коли ти впевнений(-а), що така дія стосовно тебе є невмотивованою, рекомендуємо просити пояснення, а якщо потрібно, то заперечувати викладачеві.

«Вибачте, я запізнився(-лася)!»

Згадаємо один із найважливіших законів у сфері освіти, Закон України «Про вищу освіту», а саме статтю 4, яка прямо вказує на твоє право: «Ніхто не може бути обмежений у праві на здобуття вищої освіти, крім випадків, встановлених Конституцією та законами України». Саме тому твоє запізнення не є підставою для викладача забороняти складати іспит.

«Без заліковки не приходьте»

Було б доволі дивно, якби в Україні існував законодавчо закріплений правовий акт, який би прямо вказував, що на іспит студент повинен приходити із заліковою книжкою. Виходить, якщо ти підготувався(-лася), усе знаєш, але просто забув(-ла) цей священний документ, тобі кажуть «до побачення». Тому, якщо викладач не допускає до іспиту, поясни йому/їй, що головне завдання студента – вчитись, а заліковку можна принести в будь-який зручний час.

P. S. Зверни увагу на те, що більшість університетів оприлюднили на своїх сайтах положення з правилами, яких повинен дотримуватись студент і викладач упродовж сесії, бувають і певні заборони. Тому рекомендуємо ознайомитися з внутрішніми правилами свого закладу освіти, щоб не виникало дивних і неприємних ситуацій

Додати новий коментар