20х3: 60 цікавинок засновника легендарної луцької кав'ярні Анатолія Форманюка

30 Серпня 2020

Як добре ви знаєте своїх друзів, близьких та рідних? Чи орієнтуєтесь ви у їхніх смаках та вподобаннях? Чого вони бояться і чим захоплюються, де п’ють ранішню каву і про що мріють?..

А людські цікавинки такі захоплюючі! Ну як же ж їх не вивідати? Саме тому у нас з’явилася новенька рубрика «20х3»! 20 питань, на кожне з яких є по три відповіді. Коротко, лаконічно і несподівано! Сьогодні ми розповімо вам про цікавинки засновника легендарної луцької кав'ярні «Старе місто», атовця Анатолія Форманюка:

1. Улюблені місця в Луцьку: Найбільше, звичайно, люблю замок, як би банально це не звучало… Там я набираюсь життєвої енергії, відчуваю його велич та історичну цінність для нашого міста… Також надихає будинок Голованя, завдяки якому наше місто отримало цю чудову «родзинку», що приваблює туристів. Гадаю, що місцева влада могла б підтримувати таких людей трішки більше…

Ну і, звичайно, прогулянки по Старому місту! Куди ж без цього! Мене завжди більше приваблювала саме ця історична частина міста, а не бездушні новобудови.

2. Найсмачніший обід: Як людина, котрій довелось пройти часом далеко не легкий шлях, можу впевнено сказати, що смак хліба залежить від того, наскільки сильно ти голодний. Якщо ж говорити про місцеву кухню, то мені до вподоби багато закладів, хоча культура здорової їжі у нас ще не дуже поширена.

3.Найароматніша кава: Найароматніша кава – це кава приготовлена з любов’ю!

4. Мамині страви: Змалку не їв котлет та голубців, якщо їх готувала не мама. Обожнюю вареники та деруни.

5. Зухвалі вчинки в школі: Став на захист однокласниць, коли побачив, що одна вчителька їх довела до сліз… Після чого вчителька спробувала відігратись на мені, але тут уже однокласниці підтримали мене… Встали усі! Вчителька була шокована. Мабуть, саме те, що у мене й самого батьки – вчителі, і зумовило мої пріоритети. Боротися з несправедливістю, захищати слабших.

6. Моменти щастя: Можливо, для когось це буде дивним, але ті, хто хоча б раз був на волосок від смерті, мене зрозуміють… Щастя – це просто можливість ще раз і ще раз вдихати повітря… Милуватись сонцем… Відчувати, як б’ється серце в грудях… Я ніколи не забуду мить, коли під свинцевим дощем, десь у «зеленому» коридорі смерті, ти видираєшся з її лап, а на думці: тільки б ще раз вдихнути… Тому, мабуть, моє щастя трішки відрізняється від інших… А так усе, як у людей: сім’я та близькі.

7. Страхи: Боюсь… Боюсь забути все, через що пройшов, бо це безцінний досвід, котрий багато хто волів би й не згадувати… Страх не ворог – страх друг! Фобій не маю, але страх стимулює діяти обачніше, активує інстинкт самозбереження.

8. Книги, які варто почитати: Люблю психологію, тому можу порадити Зеланда «Пространство Вариантов», хоча останні кілька років доводиться більше мати справу з кодексами.

9. Фільми, які варто подивитись: Обожнюю мотивуючі фільми… Ну і рекомендую фільм «Земляни» - він же у нас у топі…

10. Улюблені музичні композиції: усе залежить від настрою, від обставин… Однак найбільше обожнюю коли звучить наш ГІМН, особливо на міжнародній арені! Раніше слухав «Океан Ельзи».

11. Відомі особистості, з якими хотів би познайомитись: Не люблю ділити людей. Сьогодні відомий, а завтра тебе уже ніхто й не гадає. І навпаки…

12. Мрії, які збулись: Я ЖИВИЙ! І це була свого часу найбільша мрія… Все решта то, радше, цілі.

13. Мрії, які збудуться: Війна закінчена – Перемога! Відпочинок в Українському Криму. Луцьк визнано найкомфортнішим, найбезпечнішим, найпривабливішим та найчистішим містом України!

15. Курйозні випадки з життя: У полоні намагався донести до них істину… P.S. Вийшло не дуже, бо мало не розстріляли…


Будучи поліцейським, врятував життя самогубці, хоча приїхав на зовсім інший виклик… Закрив у себе вдома потерпілу з маленькою дитиною, котра була проїздом у місті, у неї викрали гаманець. Раз окрім відібрати заяву і пояснення, поліція нічого запропонувати матері з дитиною о першій годині ночі в чужому місті не змогла, довелось завезти на квартиру, а сам відправився далі на зміну. Вранці повернувся додому, дав їй кошти на квиток…

Насправді подібних історій було дуже багато…

16. Риси, якими пишаєтесь: Людяність.

17. Риси, яких би позбулися: Стриманість, та терплячість – інколи витрачаю надто багато часу, аби пояснити тим, кому важливіше доказати свою правоту, а не сама істина.

18. Життєві принципи, яких дотримуєтеся: Головне – залишатись Людиною!

19. Професії, які спробували б: Психолог, соціальний робітник, суддя.

20. Побажання собі: Не зраджувати ніколи своїм принципам!15
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter