20х3: 60 цікавинок від волинської активістки Олени Галапчук-Тарнавської

07 Вересня 2020

Як добре ви знаєте своїх друзів, близьких та рідних? Чи орієнтуєтесь ви у їхніх смаках та вподобаннях? Чого вони бояться і чим захоплюються, де п’ють ранішню каву і про що мріють?..

А людські цікавинки такі захоплюючі! Ну як же ж їх не вивідати? Саме тому у нас з’явилася новенька рубрика «20х3»! Це 20 питань, на кожне з яких є по три відповіді. Коротко, лаконічно і несподівано! Сьогодні ми розповімо вам про цікавинки Олени Галапчук-Тарнавської – доцентки кафедри англійської філології Волинського національного університету імені Лесі Українки, громадської активістки, феміністки та членкині ГО «Інклюзивні студії».

1.Улюблені місця в Луцьку. Дуже люблю наше місто. Із задоволенням повертаюсь сюди із подорожей і відряджень. Надихаюся енергією вічності у Замку Любарта, люблю дикий парк і Слоника за Палацом учнівської молоді, затишні лавочки на бічній алеї Меморіалу.

2.Найсмачніший обід: мамин, особливо стала це цінувати тоді, коли мама пішла у засвіти. Часто згадую родинні обіди на свята, коли збиралися батьки, брати і родичі за традиційними українськими стравами.

3.Найароматніша кава: з друзями і шоколадом в Кава авеню, UNO і Кав’ярні біля Собору.

4.Мамині страви: запечена в травах шинка, м'ясо по французьки і борщ. Це мамині страви, які уже стали моїми. Дуже люблю готувати.

5. Зухвалі вчинки в школі: я була хорошою дівчинкою, відмінницею, багато вчилася, тому нічого особливо зухвалого зі мною не трапилося. Обурення вчителів викликала моя реакція на несправедливість, якщо доводи були марні – в хід йшов портфель, тяжкий, тому що носила всі книжки)

6.Моменти щастя: пов’язані з успіхами моєї донечки, з новими подорожами і з можливістю провести час з друзями. Після серйозної хвороби мене роблять щасливою прості речі: запах кави, гарний краєвид, улюблена пісня.

7. Страхи: боюсь війни і дурнів. Страх мене заставляє діяти обачніше, виходити із зони комфорту, це радше індикатор нового і незвіданого.

8. Книги, які варто прочитати: «Чому не варто боятися фемінізму» Тамари Марценюк, відповіді на всі життєві питання знаходжу в «Алісі у Дивокраї» Льюїса Керрола, багато читаю англійською і тому «Hard Choices» Hillary Clinton.

9. Фільми, які варто подивитись: Дуже люблю фільми про жінок, їх історії, лідерство. «Посмішка Мони Лізи» з Джулією Робертс, «Залізна Леді» про Маргарет Тетчер, «Зірка народилася» з Леді Гага.

10. Улюблені музичні композиції: Clean Bandit “Rockabye”, Pink “Try”, Sam Smith “I am not the only one”

11. Відомі особистості, з якими я б хотіла познайомитись: Ілон Маск, Мішель Обама, Леся Українка.

12. Мрії, які збулись: робота в Корпусі Миру США в Україні, наукова кар’єра і захист дисертації, створення Інклюзивного ХАБу в ВНУ та організація Інклюзивних театральних вікендів.

13. Мрії, які збудуться: сучасний і європейський Луцьк, подорож в Єрусалим, хочу побачити своїх онуків.

14. Останні набрані номери: донька, таксі, Вікторія Колодяжна)

15. Курйозні випадки з життя: пов’язані з роботою. Завжди на парі говорю англійською, щоб студенти зразу занурювались в мовне середовище. Захожу в аудиторію, починаю говорити і відчуваю мертву здивовану тишу. Виявляється, мої студенти помінялися аудиторією з сусідами, які виявились першим курсом соціологів. Ото був сюрприз для них. Також люблю на парах давати ініціативу студентам. Одного разу, коли я сіла на останню парту, а біля дошки була студентка, яка робила презентацію і розказувала щось смішне, зайшла викладачка з сусідньої кафедри і допитувалась, чому гамірно і чому нема викладача на парі.

16. Риси, якими пишаюсь: принциповість, працездатність і людяність.

17. Риси, яких би позбулась: прямолінійність, вимогливість, прокрастинація (якщо це риса)

18. Життєві принципи, яких дотримуюсь: Стався до інших так, як хочеш, щоб ставились до тебе. Роби, що повинна – і будь, що буде. Все, що не відбувається – на краще.

19. Професії, які спробувала б: президентка, дайверка, водійка поїзда.

20. Побажання собі: мати силу змінити те, що можеш змінити, терпіння прийняти те, що не можеш змінити, і мудрість відрізнити одне від іншого.3
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter