Олег Лапін, син нардепа Ігоря Лапіна – адвокат у третьому поколінні.
Хлопець любить екстримальні види спорту та захоплюється зарубіжним кінематографом. Ще одна пристрасть Олега – книги у жанрі фантастика та фентезі. Фентезі – це літературний жанр, в якому магія та інші надприродні явища є головними елементами сюжету, теми чи місця дії. Багато історій цього жанру відбуваються у вигаданих світах, де магія є звичною справою. Адвокат надає перевагу саме зарубіжним книгам.
Отож, ТОП-5 книг від адвоката Олега Лапіна.
«Темна вежа» Стівена Кінга. Це серія (цикл) з восьми романів, написаних американським письменником Стівеном Кінгом. Серія поєднує багато жанрів, включаючи фентезі, наукову фантастику, жахи і елементи вестерну. Романи описують пригоди групи стрільців по дорозі до темної вежі – містичного місця, яке утримує всі світи від руйнування і хаосу. За сюжетом, Роланд — останній живий член королівського ордену Стрільців і останній з роду Артура Ельда, який є аналогом короля Артура в його світі. Цей світ, попри ряд відмінностей, має доволі разючу схожість з нашим. Персонажі Кінга розмовляють так званою Високою Мовою.
«Темна вежа» – це, за великим рахунком, вершина творчості Стівена Кінга. Він сам про це неодноразово говорив. За словами Лапіна, цикл цих книжок просто зводить з розуму.
[img data=def]05_05_2015_1975725180/bashnya.jpg[/img]
«Гра престолів» Джорджа Мартіна. Перший роман 1996 року із циклу «Пісня льоду й полум'я» американського письменника Джорджа Мартіна. Жанр — епічне фентезі з елементами жаху. Світ Семи Королівств — це світ лицарів та вбивць, турнірів та битв, героїв та лицедіїв, інтриг та пригод, вічного холоду та літа. Світ, в якому зникла магія та давно загинув останній дракон. Дія епопеї «Пісні льоду й полум'я» відбувається у псевдоісторичному світі, найбільш близькому до середньовічної Європи XV століття («Війна Червоної та Білої троянд»). Основним місцем дії є материк Вестерос, але також і велика земля на схід, відома під назвою Ессос.
Більшість персонажів — люди, але з розвитком розповіді серії нам представляють й Інші раси, які холодні і жорстокі. Інші з далекої Півночі чи останні з Драконів зі Сходу. В оповіданні три основні сюжетні лінії: хроніки династичної громадянської війни за контроль над Вестеросом між кількома сім'ями; зростаюча загроза від Інших, які мешкають за величезною крижаною Стіною, яка є північним кордоном Вестеросу; подорож Дейєнеріс Таргарієн, вигнаної дочки короля Ейєріса Таргарієна, який був убитий в ході іншої громадянської війни за 15 років до цих подій (Війна узурпатора).
«Прочитавши цю книгу, я точно знаю в якому світі я не хочу жити. Нехай він залишається на її сторінках», – запевняє Лапін.
[img data=def]05_05_2015_1975725180/perstoly.jpg[/img]
«Володар перстнів» Дж. Р. Р. Толкіна. Епічний роман у жанрі фентезі, написаний філологом та професором Оксфордського університету. Роман є другим у світі бестселером, кількість проданих примірників якого перевищила 150 млн. «Володаря Перстенів» не можна описати кількома словами. Величний твір Дж. Р. Р. Толкіна має в собі щось від героїчної романтики і класичної наукової фантастики. Але таке означення все ж не передає сучасному читачеві всі особливості книги, весь спектр її значень. Почергово то комічна й домашня, то епічна, а подекуди навіть страхітлива оповідь переходить через нескінченні зміни сцен і характерів у цьому фантастичному світі, кожен елемент якого виглядає цілком реалістично. Толкін створив нову міфологію вигаданого світу – світу із власним часом і простором.
Для адвоката ця книга – Біблія у жанрі фентезі. Неймовірний світ, з купою унікальних деталей, харизматичні персонажі та вічна боротьба добра зі злом.
[img data=def]05_05_2015_1975725180/vlastelyn_k.jpg[/img]
«Хроніки Амбера» Роджера Желязні. Епічний цикл фентезі-романів, який складається з десяти книжок, об'єднаних у два п'ятикнижжя — одне про принца Амбера Корвіна, а друге — про його сина Мерліна. Всесвіт книги складається з безперервної безлічі паралельних світів, які є «тінями» Амбера (світу порядку) і дворів Хаосу (світу хаосу). Ці вторинні світи називаються Тінями і чим вони ближче до одного з полюсів, тим більше вони схожі на нього.
Хоча це й фантастика, але за книгою можна викладати психологію, політологію та інші науки. Олег додав би її у шкільну програму.
[img data=def]05_05_2015_1975725180/hronyky-ambera.jpg[/img]
«Норвезький ліс» Харукі Муракамі. Єдина книга із переліку, яка не про фантастичні світи, а про щось інтимне та особисте. Роман оповідає про складні людські долі в Японії другої половини XX століття. Цей роман насамперед піднімає питання втрат і сексуального життя людини. Головний герой і оповідач - Тоору Ватанабе, який згадує свої минулі дні в якості студента токійського університету. За допомогою його спогадів читач знайомиться з розвитком відносин хлопця з двома абсолютно різними дівчатами - прекрасною, але психологічно травмованою Наоко, і емоційною, живою Мідорі. Дійство відбувається в Токіо 1960-х років, в той час, коли японські студенти разом зі студентами всього світу протестували проти встановленого порядку.
Лапін стверджує, що у цій книзі є все: емоції, страждання, а найголовніше, - у ній є музика. Розуму потрібні книги, так як ножу точильний камінь. Цей вислів саме про «Норвезький ліс».
[img data=def]05_05_2015_1975725180/norvezhskyy_les.jpg[/img]
Підготувала Катерина УСТИМЧУК
Схожі публікації
Усі книги Роберта Гріна — це серйозні твори, в яких автор подає глибокий аналіз інформації та розкриває перед читачами складні зв’язки між членами суспільства та різними владними інституціями в умовах сучасних реалій.
13 Листопада 2024
У низці кав’ярень Луцька з’явилися мінібібліотеки, аби популяризувати читання серед мешканців міста.
04 Липня 2024
Письменник, художник та військовослужбовець Анатолій Дністровий презентував у Луцьку трилогію: «Сіра пейна», «Привиди» та «Перший кий будича».
27 Травня 2024