Професія крізь об'єктив: дизайн на камені від художниці Світлани Коваленко

24 Липня 2017
Текст: Наталка Мазепа
Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ


Бувають професії, які, на перший погляд, здаються містичними і навіть лякають. Однак, якщо придивитися ближче до мазків пензля, прислухатися до звуків алмазних пучків, то можна зрозуміти усю сакральну суть роботи.

«Таблоїд Волині» пропонує читачам глянути на різні види роботи з нового ракурсу та оцінити майстерність людей, які вкладають у свою справу душу, в новій рубриці «Професія крізь об’єктив».
Світлана Коваленко — художник-дизайнер у майстерні «Меморіальна архітектура». Вона займається виготовленням ікон, проектуванням пам'ятників, меморіальних дошок та інших виробів на натуральному камені. За три роки своєї діяльності дівчина опанувала непросте ремесло і навчилася знаходити спільне рішення дизайнерських проектів для найвимогливіших клієнтів.
Пропонуємо зазирнути у студію та поспостерігати, як народжуються шедеври на камені.Світлана навчалася у СНУ імені Лесі Українки на вчителя малювання. Прийшла дівчина на співбесіду в майстерню за вакансією «менеджер з продажу», а роботодавець, поговоривши з дівчиною, запропонував посаду художника-дизайнера.


З тих пір дівчина не лише опанувала комп'ютерні програми з графічного редагування, а й брала участь у створенні чималої кількості кам'яних скульптур.
Художниця допомагає вибирати потрібну форму та колір ікони, щоб усе гармонійно виглядало на фасаді чи у інтер'єрі, а також займається обробкою та ретушуванням фотографій. Для створення проекту поминального пам'ятника, дизайнерка може підібрати навіть такі деталі як фон, одяг та міміку на портреті.

«Потрібно відчувати характер людини, ким вона була», — ділиться Світлана.


Від формування ескізів до набивання його алмазними пучками на камені та нанесення спеціальних фарб — усе це під силу тендітній дівчині.

«Рідних трохи відлякує моя професія, знайомі ж, переважно мого віку, мене розуміють. Я люблю свою роботу. Подобається допомагати людям увіковічнити пам'ять про їхніх близьких...», — розповідає дизайнерка.
Крім своєї основної роботи, дівчина займається з дітками образотворчим мистецтвом, а також співає у церковному хорі.
Розповіла Світлана і про випадки, коли ще молоді люди користувалися послугами дизайнера пам'ятників для того, аби підібрати власний надгробок.
«Часто у мене замовляють двосторонні пам'ятники, коли з іншого боку теж є якесь графічне увиразнення. Також у тренді зараз колір, хоча є попит й на чорно-білі монументи. Зрідка лучани наслідують європейські традиції, згідно з якими, на невисокій плиті пишуть тільки ім'я людини, дату життя та прощальні слова», — продовжує свою розповідь художниця.

Лучанка каже, що попри усю специфіку взаємодії, вона спілкується з напрочуд позитивними людьми, які усвідомлюють усю складність та потрібність такої професії.

Сайт
Facebook
Контактні телефони: 066 835 03 75, 0332 26 50 27, 066 89 29 818
Адреса: м.Луцьк, вул.Львівська, 63
Е-mail: [email protected]

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter