Мексика, Франція, Туреччина, Білорусь: враження іноземних гостей від «Бандерштату». ФОТО

11 Серпня 2018

Текст: Іра ТВЕРДА

Фото: Сергій МАТВІЙЧУК

Під Луцьком, в селі Рокині, проходить міжнародний волонтерський табір «Старовина Волині. Перехрестя культур».

На нього завітали восьмеро іноземців, що протягом двох тижнів працюють над відновленням музею просто неба, проводять ремонтні роботи, а також знайомляться з українською культурою.

Так трапилось, що частина гостей потрапили і на фестиваль «Бандерштат», тому «Таблоїд Волині» не міг втратити можливість дізнатись їхні враження від України та від нашого міста.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ЯК І ЧОМУ ІНОЗЕМЦІ РЕСТАВРУЮТЬ МУЗЕЙ У РОКИНЯХ. ФОТО

Девід з Мексики, Мехіко

Коли летів в Україну, насправді, я мало що знав. Загалом було відомо трохи історичних фактів, але найбільше я знав про людей, які тут живуть. Я спілкувався з українцями і мені здалось, що вони хороші люди, саме тому я приїхав сюди. В Європі до цього не був. Якби у мене була можливість подорожувати в будь-яку точку світу, то я обрав би саме Україну.

Дорога була нелегка: з Мексики летів у Торонто, з Торонто у Київ, з Києва у Львів, а з Львова уже добирався у Луцьк, щоб взяти участь в проекті на 10 днів.

Фестиваль дуже подобається, тут невимушена сама атмосфера. Місто красиве і затишне.

Найбільше запам’ятався римо-католицький собор (костел Петра і Павла – ред.), ми заходили туди, гарно там, в Мексиці по-різному буває. Подобається мені і вишиванка, але що означають на ній знаки, я не знаю.


Камінікє з Франції, Париж

Я вперше в Україні. Коли летіла сюди, то знала, що це країна гарних жінок. У Франції чоловіки вважають, що найгарніші жінки справді з України. Мені подобається ваша країна. Дуже вразив Київ та Луцьк.

Перший день я провела в Києві, де мені зробили екскурсію містом. В Луцьку найбільше запам’ятався замок, але ми не були всередині, тільки біля. Збираюсь поїхати ще до Львова. Потім, можливо, в Карпати, а тоді знову після цього повернуся в Київ на декілька днів.

Фестиваль теж вражає, подобається музика та виконавці.


Ізгє з Туреччини, Ізмір

Обрала Україну і цей табір через те, що це недалеко від Туреччини і близько їхати. В Україні я вперше. Ми гуляли по Луцьку.

Про місто найбільше запам’ятала Замок Любарта, багато церков і краєзнавчий музей. Придбала собі вишиванку. Обрала чорний колір, оскільки люблю його і подобається, як виглядає вишивка на ньому.

Від фестивалю враження хороші. Подобається загальна атмосфера.

Антуан, Франція

Я, як і всі, вперше в Україні. В Луцьку ми бачили костел, Замок Любарта, відвідали два музеї, сподобалось навіть просто гуляти вуличками. Подобається і фестиваль, надзвичайна музика, вона жива, все чудово.

З України привезу маленькі класичні сувеніри, але, звісно, головний сувенір вишиванка. Для особливих подій обов’язково її одягатиму вдома.Важко було оминути «Таблоїду Волині» і відвідувачів фестивалю із сусідньої Білорусі. Це часті гості на «Бандерштаті». Помітити їх, як завжди, легко – біло-червоно-білі прапори біля наметів та футболки в таких же кольорах.

Ігор, Мінська область, Білорусь

Я з Солігорська, це Мінська область. Я вперше на Бандерштаті та у Луцьку, але в Україні буваю часто, це вже всьоме чи увосьме.

У Полтаві є родичі і сам я на чверть українець. Про фест дізнався від друзів. Зараз подорожую автостопом з хлопцями по Україні. Хочемо поїхати ще у Львів та у Карпати.

Коли ми їхали на Бандерштат, то розповіли одній людині, куди збираємось. Вона сказала, що нам сподобається тут, що, власне, так і є.***

Передрук без згоди «Таблоїда Волині» заборонений

2

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter