Історія успіху: у Луцьку відбудеться зустріч з Миколою Жичуком
У понеділок, 18 жовтня, о 18:00 відбудеться захід з Миколою Жичуком у Молодіжному центрі Волині
07 Жовтня 2021
Успішно!
Лучани Яся Рамська та Максим Ройко із задоволенням повідали усім охочим про свій досвід перебування у Китаї, про найпоширеніші міфи про цю країну, її жителів, культуру, мову та побут
Лучани Яся Рамська та Максим Ройко із задоволенням повідали усім охочим про свій досвід перебування у Китаї, про найпоширеніші міфи про цю країну, її жителів, культуру, мову та побут.
Зустріч відбулася 15 березня у Молодіжному центрі Волині, повідомляє ІА Волинські новини.
Як зазначили мандрівники, які провели у Піднебесній цілий рік: «Ми розповідаємо про Китаї більше часу, ніж там пробули». Спілкування відбувалося у режимі живого діалогу з аудиторією. Посьорбуючи власноруч заварений Романом китайський чай, присутні слухали спікерів та ставили їм запитання, відповіді на які цікавили найбільше.
Наскільки ми різні
Коли ви вперше приїздите до Китаю, то наче опиняєтесь в іншому світі, про те, що культура і менталітет українців і китайців абсолютно різні і так зрозуміло, проте стикаєшся з речами, які здаються зовсім незрозумілими, хоча для жителів цієї країни це буденність. Наприклад, китайці не надто охайні, сміття вони кидають просто собі під ноги, а коли їх запитуєш чому, то дивуються і аргументують тим, що є люди, яким платять за прибирання вулиць, то навіщо ж забирати у них роботу.
Комунізм і Мао
Перш за все потрібно усвідомлювати, що Китай – надзвичайно велика країна, а тим паче комуністична і цей устрій накладає свій відбиток на все. Як сказала Яся, тут діє принцип «менше думай, більше працюй». Люди з робочого класу можуть не знати, що відбувається в іншому районі міста, не кажучи про країну в цілому чи світ.
Система кастового поділу дуже помітна, якщо у вас біла шкіра, світлі очі, ви – лаовай (тобто іноземець – людина з іншої країни, частіше європейської зовнішності, яка не розуміє або погано розуміє китайську і не завжди орієнтується у звичаях і порядках повсякденного життя Китаю), проте вам будуть платити гроші просто за те, що ви прийдете у заклад і будете там їсти, теж, до речі, за рахунок закладу. І все тому, що наявність білої людини показує престижність закладу. Вас і з тієї ж причини навіть на весілля можуть запросити і заплатити, звичайно.
Є в китайців культурна особливість – бояться втратити обличчя, тому прямої відмови на прохання ніколи не почуєш. А також народ дуже забобонний, вірять у різні, на наш погляд, примітивні речі. Хоча китайська медицина випереджає нашу.
А ще тут на кожному кроці висять портрети Мао Цзедуна: він споглядає на тебе зі стін перукарні, кафе, ресторанів, потягів… Мао, Мао, Мао.
Собаки, змії, личинки шовкопряда – поговоримо про їжу
«Нас часто запитують: А що ж ви там їли? Що було екзотичного? Ми їли їжу)) Насправді, китайці їдять практично все: змій, собак, комах тощо, просто вони про це не кажуть. А ще, оскільки це далекий від нас край, то 80 % місцевих фруктів та 60 % овочів для нас будуть екзотичні. Кухня дуже різноманітна, дуже смачна вулична їжа, яка, до речі, заборонена (в сенсі їжа, якою торгують в палатках), але є всюди. Мабуть, найекзотичнішим з того, що ми куштували будуть личинки шовкопряда, які нам запропонували, коли ми прийшли в гості до однієї сім’ї».
Як розповіла Яся Рамська: «Мене дуже здивувало те, що китайці п’ють окріп, не визнають холодної води, вважають, що гаряча вбиває всі мікроби та покращує здоров’я». «Якось їй в кафе принесли таку гарячу воду, що ще булькала» - додав Максим.
Також розповів про посуд, що використовується у цьому процесі, наприклад, про Чахай (Гундаобей) – чашу, яку ще називають Чашею Справедливості, оскільки саме з неї розливають чай у піали, тож усі, хто пригощатиметься цим напоєм будуть рівні між собою.
У Китаї немає чайної церемонії у нашому розумінні цього ритуалу, там головне, щоб чай був смачним. А загалом китайці п’ють чай таким чином: беруть термос, зазвичай, ємністю 300 мл, на третину заповнюють його сухим листям чаю, заливають кип’ятком, залишають настоюватися півдня, потім куштують, кривляться, спльовують і виливають. Ця процедура вічно повторюється.
Чай заварений не Романом а Максимом
17 Березня 2018, 01:42